Co to są warkocze, jazy itp?

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
Przepraszam za takie głupie pytanie ale doszedłem do wniosku że nie wiem co to jest,
i jak to wszystko wygląda- jakies zdjęcia jeśli można-
Jeszcze raz przepraszam i z góry dziękuje za pomoc. Pozadrawiam z topniejącego Wielunia.
mateuszysko19

I czy w okolicach wielunia (warta) są takie dosyc ciekawe "rzeczy" pod jazia i klenia. (2013/04/04 12:53)

adler

Tutaj masz co nieco opisów naszego portalowego kolegi ryukon1975 - Krzysztof Kloc i jego blog:

Wykorzystanie naturalnych warunków przy połowie feederem w rzece

karoltsu1 - Karol Kubacki - Rzeka - przykosa i wypłycenie

rysiosz - ryszard balawajder - Przykosa w większych rzekach - jak ją rozpoznać i jak obławiac?

Przewężenia i rynny w średnich rzekach - techniki łowienia

Tak więc jest wiele tu na portalu na ten temat . Podałem tylko kilka przykładów. Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki na stronie głównej portalu. 

Pozdrawiam Krzysztof.

(2013/04/04 16:15)

grisza-78

Zaraz fotki ci wrzucę

(2013/04/04 20:10)

zeus836

Witam ja się dołącze co to jest główka i opaska bo na moich wodach tego nie ma (2013/04/04 21:52)

Kasztaniak

Przepraszam, że to powiem ale ręce opadają...
Rzeka - opaska
A główka inaczej ostroga to najprościej ten kawałek wychodzący w głąb rzeki utworzony przez człowieka najczęściej z kamieni w celu spowolnienia nurtu. (2013/04/04 22:04)

Wachta

Ostroga regulacyjna - budowla na brzegu rzeki mająca na celu odepchnięcie nurtu rzeki dla ochrony brzegu przed podmywaniem. Ostroga jest jednym z rodzajów tam – tamą poprzeczną.

W Polsce największą ilość tego typu budowli możemy zaobserwować na rzece Odrze

źródło - Wikipedia (2013/04/04 22:24)