Zaloguj się do konta

Co to jest na zdjęciu?

utworzono: 2013/09/15 15:01
Klimsiak

Witam,Będąc jeszcze we wakacje na rybach zauważyłem na brzegu takie o to coś jak na zdjęciu i nie mam zielonego pojęcia co to jest. Pierwszy raz widzę takie stworzenie. Gdy dotknąłem to patykiem zaczęło się rzucać i zwijać a potem jak by udawało że nie żyje a następnie weszło do wody i odpłynęło. Stworzenie miało około 10 cm długości i ostry kolec na końcu. Prosił bym Was forumowiczów o powiedzeni co to może być za stworzenie. Pozdrawiam. [2013-09-15 15:01]

CZzesio

Cześć :) Mi to "żyjątko" wygląda na larwę jakiejś ważki .......(nie znam nazwy) Po jakimś czasie (od kilku miesięcy do dwóch lat ) wyjdzie z wody ,uczepi się trawki i przeobrazi się w formę dorosłą ...i będzie nas wQ... siadając na spławiku ;)

A tak przy okazji ...co to jest ?;)  ...nie widziałem tego i nie chcę widzieć ...;))))

[2013-09-15 15:33]

feroza

To jest brrrrrrrrrr..... :)
[2013-09-15 16:28]

Czesio, tak nie ładnie straszyć takim paskudztwem;) Brrr, fujjj... :)

Swoją drogą ciekawy zwierzak, tylko zielonego pojęcia nie mam co to może być. Ale mogło by się fajnie prezentować na haku:)))
[2013-09-15 17:50]

grzesiek35

Skorupka po larwie ważki.
[2013-09-16 10:43]

Wonski79

Niestety nie jest to larwa ważki a pływaka żółtobrzeżka lub czegoś podobnego z jego rodziny jak kałużnica czarnozielona. Mój syn także znalazł taki okaz na mazurach i szukaliśmy co to jest.
zdjęcie nie moje ale nasz okaz wyglądał tak jak ten ze zdjęcia
[2013-09-16 11:21]

Klimsiak

Dzięki za nakierowanie :) Teraz już nie mam wątpliwości że to larwa pływaka żółtobrzeżka. Znalazłem identyczne zdjęcie larwy którą widziałem pod tym linkiem : http://www.mp.umk.pl/?p=605 Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
[2013-09-16 20:19]