Zaloguj się do konta

Co to jest dobra łódka wędkarska?

utworzono: 2012/12/12 19:18
Banita

Jak myślicie, co to jest dobra łódka wędkarska i czy w Polsce są takie produkowane?

Prawie wszyscy producenci małych i średnich (do 5 m) zapewniają nas ze ich łódki są wędkarskie, chęć sami nie łowią ryb i nawet niewiedzą jak dobra łódka wędkarska powinna wyglądać.

[2012-12-12 19:18]

Dla mnie na Wisłę była by idealna, tylko siedzenia musiaby się do tyłu obracać:)
[2012-12-12 19:45]

MASTINO

Dobra łódka wędkarska- to tania łódka wędkarska :))))))) [2012-12-12 20:14]

Banita

Dobra łódka wędkarska- to tania łódka wędkarska :)))))))

„MASTINO” masz rację, dobra i tania łódka wędkarska dostępna dla przeciętnego wędkarza.

Kupujemy łódkę

Kupujemy łódkę - dodatkowe koszty

[2012-12-12 20:23]

jacenty75

Dla mnie Crescent jest dobrą, solidną  i przede wszystkim bezpieczną łódką i produkowana w Polsce (chociaż większość produkcji idzie na Skandynawie) Ja posiadam model 410 i jeszcze się na niej nie zawiodłem. [2012-12-13 14:21]

Banita

Ja łódkę Crescent 410 określiłbym tak; nic nadzwyczajnego, przyzwoita szerokość, ale mogłaby być o 10 cm szersza, kształt dna w kształcie łuku tatara, przyzwoita stabilność, do wędkowania dla dwóch lub trzech wędkarzy, takie same lub bardzo podobne robi w Polsce wiele firm.

Konstruktor: Hans Reich tylko, co on w niej skonstruował, może półpokład bo ten kadłub jest w obiegu, co najmniej od kilkudziesięciu lat.

[2012-12-13 17:52]

jacenty75

Kol. Banita to co demonstrujesz na zdjęciu to na pewno nie jest Crescent 410 Ten model o który piszę ma 167 szerokości i o wiele wyższe burty i na silniku 15KM na prawdę fajnie śmiga w (nawet w 3 osoby) [2012-12-13 18:51]

Banita

Kol. Banita to co demonstrujesz na zdjęciu to na pewno nie jest Crescent 410 Ten model o który piszę ma 167 szerokości i o wiele wyższe burty i na silniku 15KM na prawdę fajnie śmiga w (nawet w 3 osoby)

Oczywiście, że nie to łódka 390/160 i po podwyższeniu burt tylko o 1 deseczkę masz łódkę 410 (405 chyba)/167 czyli identyczna jak Twoja.

[2012-12-13 19:19]

jacenty75

Model 410 (faktycznie ok. 405cm) jest z innej formy, może ogólnie kształt i profil ma podobny ale to inna łódka - większa i nie tylko dla tego, że ma podniesione burty o jedna deseczkę. Model o którym pisze ma też dwie bakisty. I wracając do meritum tematu jest to bardzo przyzwoita łódka wędkarska (chyba, że ktoś preferuje jedynie w Trackerach np. takich jak na tytułowym obrazku)  [2012-12-14 07:51]

Banita

W łódce najważniejszy jest kadłub a raczej część dolna łódki ta, która wpływ na stateczność i pływalność, są firmy, które kształt dna chronią patentami, reszta to lifting. Wysokość burt, długość, szerokość, pokłady, półpokłady, bakisty ławki czy też kabiny to wszystko można dopasować do odpowiedniego wzory dna. Łódka, którą uważasz za unikalną jest produkowana przez setki firm i w tysiącach wzorów od  2,5 m po 12 m a może więcej. Ten typ dna ma na pewno nawet swoją specjalna nazwę. Nagminną praktyką jest, że producenci kopiują wzory łódek, które są leprze od innych i lepiej się sprzedają zamiast inwestować w projektowanie nowych i robienie nowych wzorów.

Oczywiście Tracker to dobra łódka jednak za droga dla przeciętnego wędkarza.

[2012-12-14 16:46]

jacenty75

Powoli zaczynamy dochodzić do wspólnego mianownika. Dla mnie określenie "dobra łódka wędkarska" nie oznacza łódki wypasionej czy wyprodukowanej w najlepszych technologiach czy wg najlepszego wzorca. Dla mnie dora łódka ma się dobrze sprawdzać w każdych warunkach i być wygodna. Ta Trackerach pływałem po Szkierach i ...... podczas gorszej pogody nie czułem sie komfortowo. I nigdzie nie powiedziałem, że Crescent ma unikalny kadłub/kształt bo dla mnie nie musi takowego mieć bo taki jaki ma bardzo dobrze sie sprawdza w każdych warunkach. Po prostu jest łódka uniwersalną i myślę, że o taką chodzi przeciętnemu wędkarzowi. [2012-12-14 17:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia