Co słychać nad Brdą ?

/ 22 odpowiedzi / 8 zdjęć
Jak wyniki na d Brdą ,czy coś łowicie koledzy.
spinfish


Jak wyniki na d Brdą ,czy coś łowicie koledzy.
(2014/03/30 09:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Migi444


Byłem dzisiaj rano wyskoczyłem na górski odcinek miejski. Wyznaczyłem sobie tylko godzinkę od 8 do 9 na dwie bankowe miejscówki , w których miałem ostatnio spinki dwóch pstrągów ok. 40-45 cm . Od dwóch tygodni pstrągi zaczęły dość agresywnie żerować , lecz moje miały problemy z trafianiem w przynętę. Dzisiaj rano zaobserwowałem iż Brda przybrała czego efektem była mętna woda, co najważniejsze powstały nowe dołki , rafki i wypłycenia co napawało mnie optymizmem. No i najważniejsze efektem dwa pstrągi , jeden zaczepiony za oczodół dwoma grotami, starałem się nie inwazyjnie i jak najlepiej potrafię wyciągnąć kotwiczkę. Niestety podczas holu trochę ucierpiał oczodół. Wypuściłem kropka oczywiście dobrej kondycji ale wydaje mi się iż ryba nie przeżyje, gdyż przy wypuszczaniu płynąc uderzyła w zatopioną kłodę, co widać na filmie oto link https://www.youtube.com/watch?v=TOiSYA0k4gg&feature=youtu.be no i widać białe mięso nad okiem to łatwy cel dla pasożytów. Jak myślicie czy w takich sytuacjach wypuszczanie pstrąga to dobre rozwiązanie ??? Czy taki słabszy być może później chory osobnik może mieć wpływ na inne??????? (2014/03/30 23:44)

Migi444


Dzisiaj byłem też chwileczkę na Brdą wynik to dwa pstrągi . Kawałek holu uwieczniony na filmie. Oto link https://www.youtube.com/watch?v=mOCmvZZqaGk oraz uwolnienie kropka także uwiecznione https://www.youtube.com/watch?v=VIWo9MxN6E4 drugi uwieczniony na zdjęciu tylko wyszedł jakoś taki mały . (2014/04/01 19:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spinfish


Gratulacje kolego coś się dzieje nad Brdą  ,ja ostatnio mam mało czasu ,ale przyjemnie widzieć jak ktoś łowi. Pozdrawiam (2014/04/22 06:43)

Migi444


W końcu po dwóch tygodnia od opuszczenia zimowisk i pojawienia się kleni na rzece udało mi się skusić pierwszego. Klenik miał 30 cm i był całkiem grubawy. W tym roku odpuszczam pstrągom na rzecz kleni!! Chciał bym w tym roku złapać + 50 , tym bardziej , iż na rzece takich klusek widać całkiem sporo. (2014/06/02 10:29)

Migi444


W końcu po dwóch tygodnia od opuszczenia zimowisk i pojawienia się kleni na rzece udało mi się skusić pierwszego. Klenik miał 30 cm i był całkiem grubawy. W tym roku odpuszczam pstrągom na rzecz kleni!! Chciał bym w tym roku złapać + 50 , tym bardziej , iż na rzece takich klusek widać całkiem sporo.

(2014/06/02 10:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jacek 88


Witam, Łowi ktoś w okolicach smukały? Kilka razy próbowałem swoich sił w okolicach opławca (na samym końcu) ale poza okonkami do 15 cm i uklejami niczego nie zwojowałem.Tylko mi tak słabo idzie? Jakich ryb można się tam spodziewać? Jak radzicie sobie z płynącą masą zielska? PozdrawiamJacek  (2014/09/27 23:26)

Migi444


złapany wczoraj w okolicach Smukały oczywiście C&R :) Oczywiscie chodziłem za kleniami październik to chyba najlepszy okres na ładnego klenia. Pamietaj że to woda górska ,tylko metoda muchowa i spiningowa i odosirodka zarybieniowego w Opławcu obowiązuje zakaz wedkowania. Ryby jakie możesz złapać na spinning: głównie klenie, okonie , czasami jakiś pstrąg, szczupaki , bolenie , brzany, trocie .Z muchówka zamierzam pochodzic w przyszłym sezonie, choc nasz odcinek jest dosyć głeboki co znacznie zmniejsza ilosć dostępnych miejsc. Oczywiście choć górski odcinek jest dosyć któtrki ale całkiem zróżnicowany ,wiec na różnych odcinkach bedą różne rodzaje ryb chyba tylko okoń jest wszędzie:) Zielsko faktycznie utrudnia wędkowanie ale niedługo zniknie :) Poszukaj czystszych miejsc, z czasem napewno zaczniesz łapać inne i większe ryby tylko pamiętaj, że trzeba często bywać nad rzeką. (2014/09/29 14:18)

Migi444


https://www.youtube.com/watch?v=vV3qCPq6vak (2014/09/29 14:48)

Migi444


złapany wczoraj w okolicach Smukały oczywiście C&R :) Oczywiscie chodziłem za kleniami październik to chyba najlepszy okres na ładnego klenia. Pamietaj że to woda górska ,tylko metoda muchowa i spiningowa i odosirodka zarybieniowego w Opławcu obowiązuje zakaz wedkowania. Ryby jakie możesz złapać na spinning: głównie klenie, okonie , czasami jakiś pstrąg, szczupaki , bolenie , brzany, trocie .Z muchówka zamierzam pochodzic w przyszłym sezonie, choc nasz odcinek jest dosyć głeboki co znacznie zmniejsza ilosć dostępnych miejsc. Oczywiście choć górski odcinek jest dosyć któtrki ale całkiem zróżnicowany ,wiec na różnych odcinkach bedą różne rodzaje ryb chyba tylko okoń jest wszędzie:) Zielsko faktycznie utrudnia wędkowanie ale niedługo zniknie :) Poszukaj czystszych miejsc, z czasem napewno zaczniesz łapać inne i większe ryby tylko pamiętaj, że trzeba często bywać nad rzeką.


link do filmu

https://www.youtube.com/watch?v=vV3qCPq6vak

(2014/09/29 14:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JARASACKI


W Smukale co jest koncowy przystanek koło mostu, przy elektrowni przy parku,koło tych szkól na przeciwko sklepów to będzie woda nizinna? (2014/09/29 17:14)

Jacek 88


Widzę że warto jednak dołożyć do wód górskich. Ja w tym roku jeszcze muszę zadowolić się nizinną Brdą.Od elektrowni w stronę Janowa są wody nizinne. Od mostu na Ludwikowie do elektrowni w smukale mamy rzekę górską. (2014/09/29 23:21)

Jacek 88


Coś pięknego. Teraz korci mnie jeszcze bardziej aby jeszcze w tym roku dorzucić sobie wody górskie!  (2014/09/29 23:23)

grisza-78


Odbiegnę trochę od tematu ryb w Brdzie. Ściągnąłem z neta fotę Brdy z centrum Koronowa. Żenada!!!!! (2014/09/30 08:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jacek 88


W niedziele byłem w smukale na brdzie mniej więcej na wysokości ośrodka opiekuńczego (Smukalska 251). Łowiłem z łódki. Tutaj zielsko już definitywnie ustępuje. Spędziłem 4 godziny z spławikiem i gruntówką. Niestety nic nie złowiłem. Na koniec trochę spiningu, rozdzdziewiczyłem przypon do dropshota. Na początek wybrałem sobie taką miniaturkę i złapałem jednego "nieletniego" pasiaka. Miał może 10 cm... bez kitu ;DPóźniej powróciłem do sliderów ale i tak niczego więcej nie złowiłem. (2014/09/30 19:54)

Migi444


Koronowo się bawi :) żenada niestety w sezonie letnim to częsty widok :( (2014/09/30 20:19)

maciasd


Po pierwsze - witam wszystkich forumowiczów, jako że to mój pierwszy post.
Jestem początkującym wędkarzem, to mój pierwszy sezon. Do niedawna nie wiedziałem, że wędkowanie może sprawiać tyle frajdy. 
A co słychać nad Brdą?Brda jest mi szczególnie bliska, gdyż w rodzinie jest działka z bezpośrednim dostępem do tej rzeki - w odcinku nizinnym. Jak na razie testuję różne metody na odcinku MEW Tryszczyn - Janowo. W pozwoleniu są oczywiście inne rzeki i zbiorniki, ale to miejsce jest dla mnie najwygodniejsze.O ile w czerwcu-lipcu łapałem sporo okoni, to ostatnie dwa wypady (tylko weekendowe i max. 4h) uważam za bardzo nieudane. Dzisiaj np. złowiłem jedynie okonia poniżej rozmiaru ochronnego. Największe okonie, które łapałem to 22-23 cm. (jeden z nich na zdjęciu)W wakacje zabrałem kilka sztuk, żeby poznać smak okonia własnego połowu, potem już wszystkie wypuszczałem, bo teraz liczę na coś większego - niestety bez efektu.
Jestem pewien, że w pobliżu moich miejscówek jest siedlisko wydry - czy to rzutuje mocno na ryby w rejonie? Wszystkiego przecież nie zje, i nie zawsze ją spotykam w porach żeru ryb.
Najczęściej łowię na spinning, łapałem na paprocha, najlepiej jednak biorą na wirujące ogonki Spinmada - niestety zerwałem 3 takie przynęty, a nie są tanie. W porach słabszego zrzutu wody z elektrowni wodnej okonie łapały się praktycznie cały czas na rosówkę z gruntu lub ze spławikiem.
Jakiś czas temu spotkałem też dwóch wędkarzy, którzy twierdzą, że przy działkach w Janowie zerwał im się szczupak ok. 3kg. Opowiadali też o jakimś pro-wędkarzu z działek, co złowił suma na Brdzie. (to bajki, czy ktoś to może potwierdzić?)
Przy okazji proszę o poradę - po jakimś czasie od rozpoczęcia łowienia na spinning zaczyna mi haczyć rolka przy kabłąku - zacina żyłkę i ją ociera. Odkręcenie śrubki i skręcenie ponowne nic nie daje. Co z tym zrobić? Wędka nie jest górnych lotów, ale nie chcę inwestować na samym początku dużych kwot.
Drugie pytanie - czy warto pojechać na łowisko Mochelek (k. Złotnik Kujawskich) Mam niedosyt innych ryb, okonie trochę mi się już nudzą. Czy takie upasione ryby na łowisku w ogóle będą brały? (2014/10/19 13:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jacek 88


Witam, ja łowię w sumie niedaleko bo w smukale. Tak samo haczą mi się głównie pasiaki. Dzisiaj wyłowiłem batem 4 sztuki (17, 19, 20, 23cm) metr od brzegu na czerwonego nr 3 ( na 4 nie chciały). Spiningiem nie zwojowałem nic :(Co do mitów i legend... napotkani wędkarze wspinają często o szczupakach, sandaczach nawet! Ale te skubańce to podobno za janowem, gdzieś tam podobno jest kamieniste dno i to tam właśnie można je spotkać. Osobiście zauważyłem że przez praktycznie całe lato po zachodzie aktywny był jakiś drapieżnik. Non stop jakaś drobnica wyskakiwała albo po prostu było widać i słychać "chlup" ;D Tyle że złowić się nie dały (mi przynajmniej). Z resztą małe okonki często miewają ślady walki. Dzisiaj złowiłem kalekę bez jednej płetwy (tzn. miała sam kikut). Także skoro 15 cm'owy pasiak miał na sobie ślady walki to znak że większe też muszą być!    (2014/11/02 17:09)

Mateo 29


Witam Panów, jak tam wyniki na pierwszy kwartał roku ? Co myślicie o łowieniu kropka w okolicach Świtu koło Tucholi ? (2015/03/30 22:45)