Co słychać nad Bzurą?

/ 291 odpowiedzi / 46 zdjęć
Witam,
Czy ktoś już spinningował w tym roku na Bzurze? jakie wyniki? Podobno biorą duże jazie ale jedynie na przystawkę....
PozdrawiamPaweł
Sieciech


W tym roku jeszcze nie , ale byłem z ds i nie miałem brania niestety (2013/03/14 13:58)

marekr


Witam. Byłem w czwartek / okolice podzamcza/ ale "ze spławiczkiem" ,celem wypróbowania nowego kija. Brania raczej sporadyczne ,lecz kilkanaście "jak palec" i trzy po 20 - 22 cm płotek udało mi się "wyjąć".  Gdyby nie mrożny ,silny wiatr , pewno byłoby lepiej......:-). Oczywiście wszystkie rybki od razu wracały  na wolność . Ale najważniejsze ,że kij wypróbowany i "choroba" na kilka dni "odpędzona". Pozdrawiam.     (2013/03/16 08:36)

Pablo1979


No to fajnie, że coś się dzieje nad naszą rzeką;-) ja czekam na cieplejszy dzień i ruszam szukać klenia ze spiningiem.
Pozdrawiam (2013/04/06 21:02)

LABEO


Sobota od 16 do ciemnej nocki cel-miętus,niestety efekt prawie zerowy,4 kije 2 wędkarzy i jeden jazgarz,ale i tak wypad udany. (2013/04/07 21:44)

adamo0


Sobota od 16 do ciemnej nocki cel-miętus,niestety efekt prawie zerowy,4 kije 2 wędkarzy i jeden jazgarz,ale i tak wypad udany.

Dałeś księdzu na tą mszę? (2013/04/07 21:51)

ryukon1975


To ksiądz ma wam brania "załatwić" na Górze za kasę ? :)) (2013/04/07 21:55)

adamo0


To ksiądz ma wam brania "załatwić" na Górze za kasę ? :))

Kol. Łukasz ma problemy by złowić Miętusa.Sporo wypadów i lipa.Ostatnio zażartował że chyba da księdzu na mszę w tej intencji. (2013/04/07 22:00)

ryukon1975


Jak to mówią "tonący brzytwy się chwyta",wiem coś o tym w tej marnej wiosno/zimy czas.
Każdy sposób dobry by osiągnąć cel.:) (2013/04/07 22:03)

adamo0


Jak to mówią "tonący brzytwy się chwyta",wiem coś o tym w tej marnej wiosno/zimy czas.
Każdy sposób dobry by osiągnąć cel.:)

Wczoraj Krzysiu było tak jak w bajce.Woda na 3-3,5 m głęboka,drzewa pozatapiane i twarde dno.W dodatku łowiłem tam Miętusy.Na haczyku i fileciki i rosóweczki.I wielkie D! Rosóweczką udławił się rasowy Jazgarz,a filecika nawet nic nie skubnęło. (2013/04/07 22:14)

ryukon1975


Tak to juz czasem jest.zNiby wszystko idealnie i wzorowo zrobione tylko - ryba brać nie chce !! (2013/04/07 22:38)

szogun1


Ja równierz słyszałem że bierzę jaź na Bzurce w okolicach ujścia niestety nie miałem okazji się wyrwać ale w tym tygodniu to sprawdzę z fedeerkiem (2013/04/08 09:22)

marekr


Witam. Dzisiaj byłem ze spinningiem na "Bzurce". Wreszcie pogoda jak marzenie , stan wody dosyć wysoki- sporo "przybrała". Zrobiłem spory spacerek od kładki za szpitalem w stronę Chodakowa. Zero zaiteresowania ze strony rybek moimi przynętami ;-( . Chyba trzeba poczekać ,aż trochę woda opadnie. Ale najważniejsze, że pierwsze w tym sezonie wyjście ze spinningiem zaliczone.Pozdrawiam (2013/04/08 19:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102141


Czyli koledzy    ,,Złoż broń i poczekaj na wiosnę ,,  Całe szczęście że to już chyba niedługo .Woda dość wysoka i przybiera .To normalne bo śnieg topnieje  .Ale kiedy się ustabilizuje i nastanie ciepełko ciepełko ciepełko to ,,szable w dłoń ,, i do zobaczenia nad wodą  . (2013/04/08 19:24)

adamo0


Czyli koledzy    ,,Złoż broń i poczekaj na wiosnę ,,  Całe szczęście że to już chyba niedługo .Woda dość wysoka i przybiera .To normalne bo śnieg topnieje  .Ale kiedy się ustabilizuje i nastanie ciepełko ciepełko ciepełko to ,,szable w dłoń ,, i do zobaczenia nad wodą  .

W moim przypadku to nawet śmierć mi wędki nie odbierze! Mają mi zapakować zestaw jakby co. (2013/04/08 22:42)

LABEO


Czyli koledzy    ,,Złoż broń i poczekaj na wiosnę ,,  Całe szczęście że to już chyba niedługo .Woda dość wysoka i przybiera .To normalne bo śnieg topnieje  .Ale kiedy się ustabilizuje i nastanie ciepełko ciepełko ciepełko to ,,szable w dłoń ,, i do zobaczenia nad wodą  .

W moim przypadku to nawet śmierć mi wędki nie odbierze! Mają mi zapakować zestaw jakby co.

A gdzie tam Kolega o śmierci,jeszcze miętusa trza złapać a o wiślanym sumie nie wspomnę a jak by co to i tak cię z grobu wyciągnę !!! (2013/04/08 23:07)

LABEO


Sobota od 16 do ciemnej nocki cel-miętus,niestety efekt prawie zerowy,4 kije 2 wędkarzy i jeden jazgarz,ale i tak wypad udany.

Dałeś księdzu na tą mszę?

 Szczere chęci miałem ale księdza nie zastałem,na ryby pojechał ,ponoć miętusy biorą ,ale gdzie to księdza trza się spytać. (2013/04/08 23:14)

szogun1


Co będzzie to będzie jadę zaraz bo mam wolne akurat (2013/04/09 09:09)

LABEO


Co będzzie to będzie jadę zaraz bo mam wolne akurat

Daj znać jak wrócisz.
(2013/04/09 10:06)

szogun1


Więc tak byłem nad BZurką ale nie dawało się pomoczyć wędki ponieważ stan wody był zbyt wysoki i sama woda była bruudna i płynąl straszny syf. Więc wróciłem się na Raweczke w okolicach sokołowa na fedeerek było sporo brań przeciętna płotka i jeden mały boleń łowiłem na czerwone i pinke ale więcej brań było na czerwonego. Na Bzurke przyjdzie czas jak woda się ustabilizuje tyle odemnie.

Pozdrawiam (2013/04/09 17:56)

LABEO


Więc tak byłem nad BZurką ale nie dawało się pomoczyć wędki ponieważ stan wody był zbyt wysoki i sama woda była bruudna i płynąl straszny syf. Więc wróciłem się na Raweczke w okolicach sokołowa na fedeerek było sporo brań przeciętna płotka i jeden mały boleń łowiłem na czerwone i pinke ale więcej brań było na czerwonego. Na Bzurke przyjdzie czas jak woda się ustabilizuje tyle odemnie.

Pozdrawiam


Dzięki kolego za info ja pewnie koło weekendu wyskoczę ,może poziom wody ciut się ustabilizuje ,taką mam nadzieję. (2013/04/09 21:41)

marekr


Witam. Ja dzisiaj też byłem nad wodą , lecz tym razem ze "spławiczkiem" , na Witkowicach. Woda rzeczywiście duża / wyższy stan , niż wczoraj/   i trzeba trochę poczekać. Ale wiosnę już "czuć" , widać i słychać :-). Pozdrawiam (2013/04/09 22:04)

marekr


Witam. Dzisiaj też miałem trochę czasu wolnego , więc co ??? :-)) - znowu postanowiłem "odwiedzić" naszą piękną Bzurę , tym razem miał być to Kamion. Lecz jadąc przez Witkowice zobaczyłem, że łaka / za mostem / po której wczoraj szedłem, dzisiaj jest pod wodą .No cóż ,dałem sobie "na wstrzymanie" :-) .Przez dobę woda przybrała chyba z pół metra. Ale najważniejsze jest ,że byłem , zobaczyłem i na kilka dni choroba odpędzona :-). Pozdrawiam (2013/04/10 20:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102141


Witam. Dzisiaj też miałem trochę czasu wolnego , więc co ??? :-)) - znowu postanowiłem "odwiedzić" naszą piękną Bzurę , tym razem miał być to Kamion. Lecz jadąc przez Witkowice zobaczyłem, że łaka / za mostem / po której wczoraj szedłem, dzisiaj jest pod wodą .No cóż ,dałem sobie "na wstrzymanie" :-) .Przez dobę woda przybrała chyba z pół metra. Ale najważniejsze jest ,że byłem , zobaczyłem i na kilka dni choroba odpędzona :-). Pozdrawiam
                        
Nooo .. Pięknie to wygląda   Ciekawe czy droga do Brochowa wytrzyma ? Myślę że jeszcze z tydzień i wysoka woda zejdzie ale niebawem może dołożyć Wisełka i będzie cofka cóż pożyjemy zobaczymy .Ja na razie kompletuję nowy napęd do łajby i czekam na słoneczko .Jak będzie ciepło to majowy wekend ...MAZURKIIIIII  . (2013/04/10 21:13)

marekr


                       

Nooo .. Pięknie to wygląda   Ciekawe czy droga do Brochowa wytrzyma ? Myślę że jeszcze z tydzień i wysoka woda zejdzie ale niebawem może dołożyć Wisełka i będzie cofka cóż pożyjemy zobaczymy .Ja na razie kompletuję nowy napęd do łajby i czekam na słoneczko .Jak będzie ciepło to majowy wekend ...MAZURKIIIIII  .


Już Ci zazdroszczę tych Mazur, aczkolwiek może i mi się uda tam w ten majowy weekend pojechać . A na Mazury to mniej wiecej nad jakie jeziorko  się wybierasz ? :-)))



(2013/04/10 21:42)

LABEO


Witam. Dzisiaj też miałem trochę czasu wolnego , więc co ??? :-)) - znowu postanowiłem "odwiedzić" naszą piękną Bzurę , tym razem miał być to Kamion. Lecz jadąc przez Witkowice zobaczyłem, że łaka / za mostem / po której wczoraj szedłem, dzisiaj jest pod wodą .No cóż ,dałem sobie "na wstrzymanie" :-) .Przez dobę woda przybrała chyba z pół metra. Ale najważniejsze jest ,że byłem , zobaczyłem i na kilka dni choroba odpędzona :-). Pozdrawiam






To mi kolego kilometrów oszczędził w weekend,dzięki za wrzucenie foty bo bym przejażdżkę miał galantą ,no nic trzeba z Bzurką ciut jeszcze poczekać-takie uroki wiosny nad rzeką. (2013/04/10 22:29)