Co się stało z wędkuje.pl ? Dlaczego mam wrażenie,

/ 95 odpowiedzi / 3 zdjęć
Co się dzieje?
Jakub Woś


coś chyba ucięło (2017/05/06 14:31)

Majster 81


coś chyba ucięło
 Tak, ucięło.
Co się dzieje? Coś mam wrażenie, że to forum podupada, co jest powodem.
Lata wstecz było tu inaczej, teraz hm szok, tysiące tych samych wątków typu: wędka spinninogowa do 25g, wędka spiningowa do 28g i wiele wiele innych.
Nawet zdjęć już się nie publikuje, a kiedys?
Teraz w temacie np: szczupaki 2017 zdjęć jak na lekarstwo, chyba nikt nie jezdzi, tylko siedzi przed monitorkiem i klepie. Sporadycznie Koledzy coś zapodają.
Ano może to taka moda, gdy były foteczki było ciekawiej, była dyskusja jak, na co, kiedy, a teraz ? Sam nie zapodaję zdjęć, nie znaczy że ich nie posiadam, a jak zapodam to sporadycznie. Wolę podzielić się nimi z mniejszym gronem wędkujących kolegów.
Niech wróci forum te które było dawniej, nie te które jest teraz, przecież to forum wędkuje.pl  NIE FORUM WIRTUALNE.
Już nie wspomnę o reklamie sprzętu, bo to już dobija, dobija to mało powiedziane. Nie mówię, że nie można czegoś opisać - wręcz przeciwnie trzeba, bo po to tu się gromadzimy, by wymieniać poglądy, doświadczenia, spostrzeżenia. Tylko niech to pozostanie poparte faktami, wiedzą, przebywaniem nad wodą NIE PRZED MONITORKIEM.

 

  (2017/05/06 18:32)

Jakub Woś


Zdjęcia ludzie dodają tylko w dziale "Jak było na rybach? - wpisy z aplikacji"  Część ludzi tam się przeniosła a na głównej stronie portalu jest to mało czytelne i widoczne. (2017/05/06 18:54)

Majster 81


Zdjęcia ludzie dodają tylko w dziale "Jak było na rybach? - wpisy z aplikacji"  Część ludzi tam się przeniosła a na głównej stronie portalu jest to mało czytelne i widoczne.
Zgadzam się z Tobą, część też opuściła to forum.
Pytanie dlaczego?

  (2017/05/06 19:00)

ryukon1975


https://wedkuje.pl/n/dragon-elite-pro/91100

https://wedkuje.pl/n/dragon-magnum-ti/91392

https://wedkuje.pl/n/leszcz-wsrod/91472

https://wedkuje.pl/n/v-lures-bandit/94598

W tych opisach które jak piszesz można zrobić zdjęcia ryb są i nie złowione przed monitorem. Więcej linków nie chce mi się szukać. Nie jestem aż tak zachłanny by wklejać je w dziesięciu miejscach. Zostawiam sporo pola do popisu dla "krytyków". :)

  (2017/05/06 19:33)

Jakub Woś


Myślę, że powodów jest kilka.
Po piwerwsze facebook. Dużo ludzi pozakładało tam swoje konta, strony kluby czy inne twory.
Po drugie ten portal został opuszczony przez redakcje czy administracje. To co napędzało tu ludzi to były konkursy czy graty dla VIP a konkursu tu nie było od miesięcy. Brak nadzoru to bałagan na forum - to też odstrasza. Bałagan w geleriach rekordów - jazie i klenie zamiast płotek, bolenie zamiast uklei i wiele wiele innych pomysłów. No i te foty  ryb gdzie ludzie wręcz chwalą sie nieznajomością przepisów co jednak wielu prawdziwych wędkarzy którzy mogliby wnieść wiedzę odstrasza. (2017/05/06 19:41)

Majster 81


https://wedkuje.pl/n/dragon-elite-pro/91100

https://wedkuje.pl/n/dragon-magnum-ti/91392

https://wedkuje.pl/n/leszcz-wsrod/91472

https://wedkuje.pl/n/v-lures-bandit/94598

W tych opisach które jak piszesz można zrobić zdjęcia ryb są i nie złowione przed monitorem. Więcej linków nie chce mi się szukać. Nie jestem aż tak zachłanny by wklejać je w dziesięciu miejscach. Zostawiam sporo pola do popisu dla "krytyków". :)

Kolego z całym szacunkiem, NIE JESTEM ZAINTERESOWANY OFERTĄ DRAGONA - myślę że mnie zrozumiałeś.
Tak na marginesie na rybkach jestem prawie dziennie, nie mam czasu tu wchodzić, jak wejdę to z czystej ciekawości, czy brania były tak dobre/tak złe jak u mnie. Miło popatrzeć na zdjęcia rekordowych ryby, bądź ryb które w moim regionie nie występują. Nie czytam opisów  Twojego sprzęu jak i innych, ponieważ w nich nie gustuję. Myślę, że mnie zrozumiałeś, mam nadzieje, że Cię nie uraziłem.
Pozdrawiam

  (2017/05/06 19:59)

ryukon1975


Z całą pewnością nie czuję się obrażony. Osobiście też czytam tylko to co mnie interesuje. Chyba nikt nie czyta tu wszystkiego bo jest tego za dużo a czas płynie. (2017/05/06 20:02)

Majster 81


Myślę, że powodów jest kilka.
Po piwerwsze facebook. Dużo ludzi pozakładało tam swoje konta, strony kluby czy inne twory.
Po drugie ten portal został opuszczony przez redakcje czy administracje. To co napędzało tu ludzi to były konkursy czy graty dla VIP a konkursu tu nie było od miesięcy. Brak nadzoru to bałagan na forum - to też odstrasza. Bałagan w geleriach rekordów - jazie i klenie zamiast płotek, bolenie zamiast uklei i wiele wiele innych pomysłów. No i te foty  ryb gdzie ludzie wręcz chwalą sie nieznajomością przepisów co jednak wielu prawdziwych wędkarzy którzy mogliby wnieść wiedzę odstrasza.

Tak masz rację, jest bajzel na całego, co niektóre ze zdjęć nie powinny nigdy pojawić się na forum. Jeżeli jest to forum wędkarskie, co niektóre pytania też powinny być kasowane, coraz częściej mam wrażenie, że pojawiają się tu osoby które z wędkarstwem nie mają nic do czynienia.
Powód może być też inny np. wywołanie burzy poprzez wpis, a autor w większości przypadków już głosu nie zabiera.

  (2017/05/06 20:16)

Jakub Woś


Jeśli zaś chodzi o reklamy. Gdyby nie Ci co reklamują to ten portal juz dawno by nuda strawiła. Tekstów innych osób jak i porad na forum próżno już szukać. (2017/05/06 20:33)

ryukon1975


Sprzęt to dziś z całą pewnością istotna część wędkarstwa ale tylko jedna część z wielu. I z całą pewnością nie zajmuje miejsca na podium jest gdzieś dalej.
Chętnie bym wymienił zdanie na temat połowów danych gatunków. Na temat różnych łowisk czy jak w nich łowić w danych warunkach. Przykładowo na rzece podczas niżu itd.. Na temat zmian jakie zachodzą w ekosystemach wodnych. Na temat zarybień i żeby to nie zaczynało i nie kończyło się na pluciu na PZW. Jednak takich pytań cz prób rozmowy na takie tematy tu dawno nie było.
Sam ostatnio Jakub brałeś udział w rozmowie na temat mocowania pelletów do haka czy włosa. Padła jedna kompleksowa odpowiedź? Wychodzi na to że drogą prostą lepiej kupić taką przynętę którą potrafi się przymocować jak pomyśleć, poszukać. Jest temat na wpis aż się prosi to zrobić ale nie lepiej ponarzekać na te co są.:) Mi się nie chce pomimo że używam wielu rodzajów pelletów i każdy jakoś tam na haku wisi.:) Zostawiam to loży krytyków.
  (2017/05/07 18:34)

Jakub Woś


Temat dorby  i pewnie wielu by skorzystało. Niestety z tego co widać to najwiecej na wpisy narzekają ci którzy żadnego nie napisali. (2017/05/07 18:45)

ryukon1975


Chyba  że sposoby i techniki mocowań pelletów to tajemnica. :) Ja każdy z poniższych uwieszę a nie chce mi się biegać bo by się jeszcze znalazło. (2017/05/07 18:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Temat dorby  i pewnie wielu by skorzystało. Niestety z tego co widać to najwiecej na wpisy narzekają ci którzy żadnego nie napisali.

Najwięcej to czekają ci którzy w realu nie mają szansy by na kogoś popluć czy z niego poszydzić bo stomatolog drogi.:))) Organizacja internetowego powstania przeciwko w klapeczkach na nogach i tyłkiem w fotelu to je to. (2017/05/07 18:51)

Majster 81


Co sie stało? Prosta sprawa. Przez nawiedzonych moderatorów umarła dyskusja. Kiedyś bywało ostro, ale przynajmniej cos tu ludzi ciągneło, bo przy tych wszystkich kłótniach można było się tu czegoś dowiedzieć. Potem nastał czas "moderatorów sługusów", którzy postanowili załatwić swoje własne wizje, czyli zniszczyć tych, którzy tu coś ciekawego wnosili. Rózne "korporacyjne gryzonie" zaczeły sie tu panoszyć, usuwając z sobie rtylko znanych powodów wypowiedzi tych, z którymi kiedyś się starli. Redakcyi to pasowało, wycofała się rakiem powierzając forum przeambicjonowanym kolesiom ( z małymi wyjątkami). Ci, którzy to forum napędzali, odeszli w siną dal, jak to słusznie zauważył kolega Jakub, na rózne inne fora, facebooki i inne szity, nie widząc tu terenu do gadania o wędkarstwie. Forum tutejsze straciło jaja! Wyschło, wypaliło się, zdechło. Winnych mógłbym pokazać palcem, ale tego nie uczynię z wiadomych chyba tylko mnie powodów. Zresztą... dobrze wszyscy wiedzą o kim mówię.  Teraz wieje tu nudą, marazmem i popeliną - jaka wędka, jaki kołowrotek,..... ale nizina! Depresji można dostać.
No kedzio wpis bardzo bardzo ciekawy. Trudno się z Tobą nie zgodzić. Pamiętam te dyskusje, pamiętam takiego jednego co pisał o rybkach, jak to łowi, że na to co on ma tylko biorą, na inne nie. Zaprosiłem go do mnie na moje wody, na zbiornik zaporowy, by połowić wspólnie, by pokazał co i jak. Zaproponowałem nawet nocleg, korytko, no ale cóż, czas mija, gościa niy ma. Może wielkość zbiornika go sparaliżowała, może inny powód np choroba- nie wiem.
  (2017/05/07 18:55)

Majster 81


Miałem taką sytuację, po około 3 tygodniach nęcenia amurów weszły w nęcone. Do brzegu 2 szt dziennie były na kiju i na brzegu- nie maluchy. Zobaczyło moje dokonania 2 takich młodych i pytania : na co, jaki hak,  jak plecionka. Nic nie gadałem, drugiego dnia to samo, 3 też. Jak jechałem na rybki zabrałem banana, nad wodą nożem uciołem kawałek i rzuciłem w trawę obok. Zaznaczę, że przez te wszystkie dni obserwowali wszystko. Pojawili sie jeden zagaduje drugi prowadzi obserwację i znalazł banana, odchodząc mówili mamy go. Następnego dnia siedzieli a na haku co --BANAN Szok normalnie szok.
  (2017/05/07 20:03)

Jakub Woś


Miałem taką sytuację, po około 3 tygodniach nęcenia amurów weszły w nęcone. Do brzegu 2 szt dziennie były na kiju i na brzegu- nie maluchy. Zobaczyło moje dokonania 2 takich młodych i pytania : na co, jaki hak,  jak plecionka. Nic nie gadałem, drugiego dnia to samo, 3 też. Jak jechałem na rybki zabrałem banana, nad wodą nożem uciołem kawałek i rzuciłem w trawę obok. Zaznaczę, że przez te wszystkie dni obserwowali wszystko. Pojawili sie jeden zagaduje drugi prowadzi obserwację i znalazł banana, odchodząc mówili mamy go. Następnego dnia siedzieli a na haku co --BANAN
Szok normalnie szok.
Szok normalnie, młody człowiek szuka porady a otrzymuje złośliwości. Dokładnie tak jest na forum. Ludzie nic od siebie nie dają tylko brać chcą. A jak ktoś odwazy napisać sie coś od siebie to mu pałami po blogu przejadą. A potem dziw, że nikt nie pisze na portalu. (2017/05/07 20:18)