Zaloguj się do konta

Co się dzieje z rybą w Narwi niżej Dębe ?

utworzono: 2015/08/04 14:05
herman00

Moje 4 dni nad Narwią. Wyjazd czwartek 30 lipca. Powrót niedziela 2 sierpnia. Narew Buchta od strony Sikor. Wędki zamiennie (zgodnie z regulaminem) – na żywca nocka, wieczór, ranek. Feeder z koszykiem 60-80g. Spławikówka na przystawkę przy brzegu. Przypon 0,14 haki od 6 do 12 (na próbę). Na żywca stawiałem złowione krąpie lub kiełbia. Na feedera w nocy rosówka lub dendrobena, w dzień białe (pinka też) albo kukurydza, spławikówka białe lub pęczak. Nęcone na leszcza zanętą van den eynde, także grubo z dodatkiem kukurydzy. Woda bardzo niska, łowisko znam od 20 lat i tak niskiej nie było. Ale jak to na Buchcie rynna przy brzegu ma 4-5m. Bolonką o długości  6m łowiłem na gruncie ustawionym na 5m. Rankiem leszcz spławiał się pięknie, w wielu miejscach, także w pobliżu zestawów.  Przez 4 dni jedno „leszczowe” branie na feeder, po zacięciu wszedł po chwili w kamień i poszedł z hakiem (był spory). Poza tym 3 płocie 20-25cm na kukurydzę i 3 krąpie po 35cm. Krąpiki od 5-15 cm brały sporadycznie co 1-2 godziny. Poza tym na białe jazgarz lub „babka”. Ludzi na full i przez 4 dni w okolicy padł tylko 1 leszcz około 50cm. Porażka totalna, nie wiem co o tym sądzić, bo byłem tam też 2 tygodnie temu i oprócz 1 leszcza 1,3kg na przystawkę przy brzegu ani ja ani nikt inny nic nie złowił. Co się dzieje z tą rybą ?

[2015-08-04 14:05]

Dziku

Może po prostu woda za gorąca i ryba nie żeruje. Ja spędziłem 3 dni na pontonie na Wiśle, leszcze spławiały się koło mnie, na echosondzie całe stado stało w toni, ale brań zero. W Wiśle woda ma ok 26-27 stopni.... Według mnie nie jest to raczej normalna temperatura wody, jak na nasze ryby i warunki klimatyczne. Dodatkowo w ciepłej wodzie rozpuszcza się mniej tlenu, co też może mieć wpływ na brania
[2015-08-04 18:17]

Jeżdżę w te samo miejsce od prawie 40 lat . Wy pewnie koczujecie po drugiej strony starorzecza ( zwanego buchtą) ja łapię koło wysp - bliżej góry . Leszczyk i parę krąpików na przystawkę i odległościówkę - tak , tak bo woda praktycznie stoi. Nie pamiętam NIGDY !!! takiego niskiego stanu. Przesyłam zdjęcie drugiej wyspy - można praktycznie do niej dojść . [2015-08-04 20:49]

Korzystając z tego że poruszyliście ten temat chciał bym podziękować. Nie wiem kim jesteście koledzy ale włożyliscie w to miejsce dużo pracy.
Chwała Wam za to mam nadzieje że nie przyjedzie jakieś bydło i nie narobi syfu albo stolik i baldachimek połamie . Kiedyś przed laty jeżdziliśmy tam samochodem teraz trochę strach ale to może i lepiej nie ma buractwa. Jeszcze raz dziękuję duża wódzia albo browar się Wam należy.
Julian [2015-08-04 21:06]