Co się dzieje z Wisłą?

/ 10 odpowiedzi
Pytanie w tytule oczywiście dotyczy brań czegokolwiek.Szczerze mówiąc znudziło mi się już zakładanie tego typu wątków ale w sytuacji kiedy nic się nie dzieje na rzece od wczesnej wiosny do teraz to myślę że sytuacja tego wymaga.Ciekaw jestem jak jest na innych odcinkach.Ja łowię w środkowym biegu rzeki i takiej nędzy jak żyje nie widziałem.Boleń to chyba"wyzdychał"bo wogóle nie żeruje przy powierzchni.Normalnie idzie się załamać...Wędkuję głównie w Wiśle a opłacam kartę wędkarską na okres całego roku więc skoro do lipca nic nie łowie to możecie się domyślac co czuję...
89krzysztof


Na 'moim' odcinku wisły ciężko stwierdzić czy coś się dzieje, bo prawie cały czas woda jest wysoka i o łowieniu w ogóle nie ma mowy. Kiedy była niższa, trafiło się kilka szczupaków niezbyt wielkich i jeden sandacz. Jazie brały ładnie i to dość spore, ale nie nastawiałem się na nie jako tako. Ale fakt jest taki, że kilka lat temu ryb było więcej.  (2012/06/22 16:58)

mateusz196


Ja też mam już dość tego sezonu. Jeszcze takiej lipy nie było. Nawet uklejki nie chcą brać:) Jutro jadę na noc nad Wisłę do Janowca to dam znać jak było. (2012/06/22 18:24)

retek


witam

 a ja mam zgoła inne zdanie na temat  , wróciłem na nią po kilku latach łowienia ma wodach nizinnych u mnie jest mnustwo boleni i to całkiem sporych ,widowisko było podczas tarła uklei tydzień temu jak latały w powietrzu łopaty tak na oko od 3 do 7 kg . Moim zdaniem wisła to dobra woda

 

(2012/06/26 22:15)

boarhunter


NA odcinku powyzej Krakowa kumpel wyjal suma 115 drugi sandacza 67 ..podczas okresu ochronnego w rejonie Tyńca ponizej Krakowa goscie na paprochy biale wieszali sandacze po metrze, jazie jako tako, klenia sporo okon sporadycznie poki co. O innych sumach do 1,5 to tylko ze słyszenia .. Karpie sie trafiaja leszcze tez. Woda rybna ale strasznie chimeryczna. 30 wyjazdow bez pukniecia ...31 z zyciowka albo ... eldoradem w postaci kilkudziesieciu bran  (2012/06/26 22:47)

kali333


W okolicach Facimiecha i OCHODZY narazie od wiosny martwa woda! Nic sie nie dzieje na przepływanke i grunt.Pozdrawiam! (2012/07/06 14:33)

toten


U mnie Bolenia też nie ma:( (2012/07/06 16:58)

xerinus


Tak samo u nas w Świeciu n/ WIsłą. Boleń raz na ruski rok uderzy, a szupaka chyba wcale nie ma. Wczoraj od 16-22 zero brań leszczy, jazi itd. Nawet nic nie puknie, tylko raz skubnie jakaś małe g****. Może przez te burze? Mam nadzieję, że się poprawi. Jednak niedawno wędkarze łoili tam po 8 leszczy, jeden wędkarz na rosówe złapał sandacza 2,7kg. Jak się trafi to się złapie. (2012/07/06 19:12)

QBS


Na wysokości Warszawy podobnie - bolek nie wali jak co roku, generalnie jego polowania widać po uciekającej przy brzegu drobnicy. Zero ataków po wierzchu. Leszcza widziałem łowią pod wieczór - sztuki 2kg+, po kilka, na białego + koszyk z płatkami owsianymi (tu tradycja). Miejsca dziwne bo np. 100 metrów powyżej  przeprawy promowej na Białołęce, z "plaży" - generalnie nigdy tam nic nie brało, muł. Metr wody przechodzący na 2,5. A na dołkach, ostrogach i główkach siedzą i d*pa. (2012/07/06 19:39)

wedkarzszczecin88


Panowie nie martwcie się nie odrze nie jest wiele lepiej jeżeli chodzi o biało ryb na szczecie drapieżnika jest trochę choć bolenie bija ale nie tak jak w zeszłym roku (2012/07/06 22:31)

ypman666


wisełka w okolicy włocławka też nie zachwyca, bolki nie biją a duże leszcze spławiają się po za zasięgiem gruntówek lipa po całości. (2012/07/07 10:16)