Co się dzieje z firma DAM?

/ 47 odpowiedzi
Kiedys to byla calkiem solidna firma,a teraz nie widac w sklepach ich wyrobow.Czy ta firma jeszcze prosperuje?
ryukon1975


Firma prosperuje.
Nie wiem dokładnie co tam teraz produkują ale zwróciłem ostatnio uwagę na ich kołowrotki jak wybierałem kręcioł do spinningu.
Kołowrotki mają fajne ale nie tanie.

http://allegro.pl/kolowrotek-dam-quick-3000-limited-edition-i2396778455.html

http://allegro.pl/kolowrotek-quick-dam-3000-na-slimaku-slimacznicy-i2386621152.html (2012/06/05 07:31)

grisza-78


Kiedys byly dosc pospolite i calkiem fajne kołowrotki z serii Quick,teraz nie widac ich wcale. (2012/06/05 07:40)

ryukon1975


Kiedys byly dosc pospolite i calkiem fajne kołowrotki z serii Quick,teraz nie widac ich wcale.



Ogólnie sprzęt tej firmy jest dość trudno dostępny i trzeba dobrze poszukać by coś znaleźć.
Nasz rynek zalany sprzętem z Chin i nawet sprzedawcy idą na łatwiznę ,po co pchać się w DAM jak z Chin wszystko przedstawiciele/dostawcy przywożą pod drzwi i proszą by kupić?
Do tego na przykład wspomniane kołowrotki drogie i nie tak łatwo znaleźć na nie klienta.
Prawa rynku (co może mały DAM przy dużym Mikado?) i kieszenie potencjalnych nabywców wymuszają taki a nie inny obrót rzeczy.:) (2012/06/05 07:47)

getka


mam w swoim arsenale 3 wędki DAMa dwie spiningowe hardcorowy bo wyrzut do 60 i 80 gram i jedna wyrzut chyba do 350g długości chyba 240 270 . znakomicie sprawdzały mi się przy łowieniu na grunt ale ile latek one mają to nie wiem pewnie niewiele mniej niż ja.. (2012/06/05 09:00)

krzychu64


Do dzisiaj używam 2 szt. DAM Quick Sel 320. Jak na razie bezawaryjne.

Jedynie konserwacja raz do roku. A skłamałbym przy jednym pękła mi korbka, ale to uszkodzenie

mechaniczne z mojej winy. Kołowrotki mają już ponad 20 lat (2012/06/05 09:29)

Adam01


Mam 2 wedki DAM Tele Spin 240 cw 10-40 i od 4 lat zero uszkodzeń (oprócz jednego ale 100% mojej winy)! Tylko teraz nie ma tejfirmy w sklepach :( ostatnio wmontowałem do jednej szczytówke od feedera i teraz jest bardziej uniwersalna, a cw zmienił sie na 5-20g (2012/06/05 15:28)

patrezee


na fejsie mają stronke funpage, ale generelnie ich nie widac... lata temu mój tato miał duzo rzeczy z tej firmy..

(2012/06/05 22:12)

mlodystm


Kiedyś dostałem wędke Dam'a od taty... Ale było radochy, dopóki mi ostatnia końcowka nie pękła w wyniku złego holowania karpia, a własciwie, złego podebrania. Karp 5,42kg, ja wtedy 11lat... Podekscytowany za mocno pociągnąłem wędką, gdy karp był w podbieraku, ale emocje nie samowite (2012/06/05 23:29)

Kangur1979


Firma D.A.M ma kłopoty z płynnością finansową,a szkoda bo ich produkty zawsze cieszyły się dobrą renomą...Z tego co mi wiadomo,próbują reaktywować firmę ale z jakim to będzie skutkiem...?!W dobie kryzysu i napływu chińszczyzny może być to niełatwe...,ale trzymam za nich kciuki...Chyba że tak jak Cormoran spiknął się z Daiwą,oni wejdą w kooperację z jakimś molochem-inaczej marne szanse... (2012/06/05 23:39)

haja


Tęsknię za DAM-em. Fajny sprzęt - szczególnie kołowrotki (2012/06/06 07:00)

Bugowy Lowca


nie wiem czemu w Polsce nie ma za dużo tego sprzętu.Obecnie jestem w holandii i tu nie ma problemu ze znalezieniem sprzętu D.A.M.Wydaje mi się że ceny są zbyt duże jak na polski rynek. (2012/06/06 10:30)

tstaros


Dam miał kiedyś fajne obrotówki , seria nazywała się effzett czy jakoś tak. Na nich uczyłem się łowić na spinning. (2012/06/06 12:40)

lukaszb80


Potwierdzam, blaszki z serii DAM Effzett to dobra jakość, można je czasami jeszcze kupić choć są to raczej zapasy magazynowe niż nowa produkcja. (2012/06/06 14:20)

domino79


Kiedys to byla calkiem solidna firma,a teraz nie widac w sklepach ich wyrobow.Czy ta firma jeszcze prosperuje?



Firmę DAM dystrybuuje firma MAX KF: http://www.maxkf.pl/

Oprócz DAM-a, mają też BALZER'a i SPRO.



(2012/06/06 15:33)

domino79


Potwierdzam, blaszki z serii DAM Effzett to dobra jakość, można je czasami jeszcze kupić choć są to raczej zapasy magazynowe niż nowa produkcja.



Nie są to zapasy magazynowe. Obrotówki produkują na bieżąco. Wiem, bo mój kuzyn jest przedstawicielem.

(2012/06/06 15:37)

gregorgda


Katalogi firmy są dostępne na stronie internetowej ale co do kupna nie mam bladego pojęciasam jeszcze posiadam kołowrotek i kija który ma około 16 lat i jest rewelacyjny.Szczerze zakupił bym coś tej firmy .
Pozdrawiam   (2012/06/06 18:24)

u?ytkownik37642


Szkoda,że już ich nie ma-(oryginałów)-kiedyś były świetne... (2012/06/06 18:38)

u?ytkownik102837


u mnie w sklepie wędkarskim nie ma żadnych produktów tej firmy a sklep mam nawet duży zapytam się sprzedawcy czemu nic nie sprowadzają tej firmy (2012/06/12 17:06)

koles


DAM to jedna z najstarszych i najbardziej znanych firm na świecie pochodząca z Niemiec. To taki wędkarski Mercedes i to dlatego mało go na rynku. Cena za prawdziwą jakość niestety nie moze być niska i jak z wieloma innymi rzeczami dla Polaków produkty DAM-a są za drogie, dlatego też nie są reklamowane i nie widać ich na sklepowych półkach. Jeszcze w latach 90 przeglądając ''WW'' pełno było tam reklam wlasnie DAM, Shakespeare, ABU,Mitchela, Balzera czy innych marek uznanych w świecie, a teraz spojrzcie Mikado Konger kręcioly po 6 czy 8 dych kije po 100zl no pewno ,że idzie na to polowic ale z prawdziwą jakością nie ma to nic wspólnego. A za granicą prosze bardzo pelne pólki DAM-a i innych i to w cenach duzo niższych. Kupilem teraz pare drobiazgów w Niemczech na przyklad szpule 540metrow zyłki ZEBCO za 2.5euro czyli za dyche i to czy 0.22 0.28 czy 0.30 cena ta sama, to gdzie u Nas kupi pól kilosa żylki za 10?????????  (2012/06/14 14:41)

przemokr


Mieszkam w Krakowie i jak na lata 90 mieliśmy wtedy bardzo dobre sklepy np. pamiętny sklep firmowy Dam na ul.Długiej wszystko Dama wyobraźcie sobie od haczyków po wędki tylko tej firmy Kołowrotki Dam Quick Cdi czy Camou którego byłem szczęśliwym posiadaczem maślana praca w środkowym segmencie tej firmy poezja wędki to poezja cały asortyment był wysokiej jakości. Sklep firmowy Daiwa prowadzony przez czołówkę muszkrzy Polski tz. A.Sikora, K.Kaleta, K.Sasuła i prawie 100% Daiwy. Napoczątku jak ja pamiętam sklep mieścił się na ul.Łokietka później znacznie zwiększono asortyment i powedrował na ul.Mazowiecką by ostatecznie skończyć po drugiej stronie alej przy ul.Krowoderskiej. Sprzęt niebiański w tamtych czasach robiła Daiwa,Dam,Silstar,Balzer i zaczynało wchodzić na nasz rynek shimano ale to inna bajka. Nie było takich firm jak Mikado, Jaxon, York czy Konger były inne znacznie lepsze. (2012/09/06 10:35)

buk


D.A.M istnieje i wcale nie jest z nim tak źle. Pojedźcie do Niemiec tam widywałem sporo ich sprzętu. Ogólnie sprzęt na naprawdę dobrym poziomie. A dla zainteresowanych link: D.A.M-katalog2013 (2012/10/07 18:50)

skryty


Dam miał kiedyś fajne obrotówki , seria nazywała się effzett czy jakoś tak. Na nich uczyłem się łowić na spinning.





blaszki rzeczywiście super, na szczęście są jeszcze sklepy, gdzie można je kupić (2012/10/07 19:46)