Co się dzieje na Rożnowie

/ 379 odpowiedzi / 16 zdjęć

Koledzy podzielmy się informacjami gdzie i co zaczeło brać

covent


Grube płocie na kuku w Gródku( choć pewnie i nie tylko) (2012/04/25 20:47)

Bernard51


A jak woda poszla cos w góre?? (2012/04/25 20:59)

bruce lee


Cześć!Jakiś czas temu byłem po drugiej stronie gródka na nocce i złowiłem

kilka naprawdę dużych leszczy tak ok.50cm, a dzień puźniej poszedłem na chemobudowe

i spotkałem dwóch wędkarzy.Jeden złowił dużego amura ,a drugi tuż obok niego zaciął 

ponad 6-cio kilowego karpia.Wszystkie złapały się na makaron i prawie w tym samym czasie


Bardzo polecam to łowisko

Pozdrawiam

(2012/04/25 21:04)

jendreczek


W tegoboży też płocie a leszczyk szykuje sie do tarła ,a woda jak na tę pore niska . Jadę w sobote na noc jak wróce to napiszę co i jak może karpik się obudzi . Zastanawiam się co się stało z okoniem w tamtym roku więcej wyjołem szczupaczków niż okonków nna blaszke .Jeszcze jedno nie wiecie czym zarybiali w tamtym roku ? :-) (2012/04/25 21:10)

kubans


Gdzie na Rożnowskim jest fajne łowisko szczupakowe (2012/04/25 21:33)

jendreczek


Kolego cofka od murka do końca a najlepiej przy samym końcu tak do połowy maja (2012/04/25 21:37)

kubans


to tam koło cmentarza?? i łowisz tam z brzegu czy łodki ?? (2012/04/26 00:39)

jendreczek


Przeważnie z łodki przy brzegu od strony cmentarza za wjazdem na parking jest fajna miejsćowka a druga na karczmisku (koło przeczkola) w tym miejscu pomagałem gościowi wyciągać w tamtym roku metrowca ładnego takiego wypasionego. A koło cmentarza kumpel zapioł suma . (2012/04/26 09:28)

kubans


A na spinining z brzegu jest tam gdzie połowić ?? (2012/04/26 10:11)

jendreczek


Od końca cowki spokojnie ale radził bym środek tygodnia

(2012/04/27 20:52)

boarhunter


Jendreczek a przyjezdnemy tez by sie dalo wytlumaczyc ? Bo  nie wiem gdzie murek i gdzie przedszkole o cmentarzu nie wspominajac. Gdybys podrzucił miejscowosc ... gdzie mozna porzucac za szczupaczkami (2012/05/02 10:00)

jendreczek


Miejscowość tęgoborze, murek zaczyna sie od zjzdu z góry just w kierunku nowego śącza widać go z drogi a reszta to jak staniesz na murku i będziesz szedł w kierunku nowego śącza odrazam łowienie w dni wolne od pracy . Nie przegapisz miejsca bo z drogi widać pogłembiarke i róry do transportu mułu . a na wypady sobotnio niedzielne polecam tabaszowom droga na znamirowice wzdłuż murka a tam koniec języka za przewodnika . w znamirowicach jest przystań można pożyczyć łódke pytać o bosmana bardzo fajny gość :) (2012/05/02 21:12)

boarhunter


Dzięki jendreczek.


Jezioro zaliczone. Byliśmy w Tabaszowej. 

Caluteńki dzień biczowania we dwóch z pontonu (blacha, twister, ripper, wobler, paproch) ... i dupa blada. Dwa 3 okonie 15-20cm i 4 sandaczyki okolo 30-35cm. 

Zrażeni nie jesteśmy bo ten wyjazd to był rekonesans co i jak oraz test sprzetu. Oba wypadly pomyslnie wiec brak ryb to nic.

Z drapieznikiem musi byc na prawde kiepsko, bo wszyscy uganiaja sie za wszedobylskimi boleniami ... slyszalem nawet tekst ze maja pyszne mieso ... heh dobrze, ze bolki cwane bo by je szybko wyłapano.


Reasumujac wyniki slabe ale nie to najwazniejsze.

(2012/05/04 22:20)

jendreczek


Spokojnie otwarcie sezonu zawsze lipa środek tygodnia to jes to . a jak będziesz kiedyś jeszcze w tabaszowej to polecam spłynąć w duł w kierunku zapory i raczej żucać w strone brzegu . Ja jadę gumisiować dopiero za tyzień jak wszyscy przestaną w trakcie tała białej drapierznik ma w głębokim poważaniu wszystkia cudeńka ciągnione .Mój sezon zaczyna się po tarle laszcza.Jak by co to połamania :-) (2012/05/05 22:26)

boarhunter


No widziałem tam te małe zatoczki dość fajnie tam było, płynęliśmy jeszcze w góre ok 2,5km i kamieniste dziki zaroki spotkaliśmy dość ładnie się zapowiadały ale burza nas pogoniła i już tam nie wróciliśmy. Dalej od brzegu jak to przy zaporze .... ponad 20 metrów echo pokazało ... ale jak będziemy to się spróbuje ... choć moje miejscówki to raczej okolice Kurów Tęgoborze które pamiętam z gówniarskich lat były obfite w rybe a i w 2008 kiedy to byłem ostatni raz bez sandacza na kiju wyjazdu nie było.

Tak sądziłem, że okoń ruszy się dopiero po połowie maja ... a najlepsze wyniki okoniowe i tak były wrzesień i październik. Nie nastawiałem się na ryby, raczej aby nam pogoda całkowicie nie uniemożliwiła łowienia no i było w miarę spoko więc wyjazd bez ryb ale 100% planu wypełnione.

(2012/05/05 22:40)

covent


3 Maja - łódka od 6 rano do 14, Gródek przy cyplu, małpia wisła potem koszarka, Lipie - niewymiarowych okonków kilkadzięsiąt, takich do wzięcia (20-25) kilkanaście i jeden 33cm ( z brzegu przy Quantum. Prócz tego 3 zanderki 20-30cm. Zero szczupłego ale nie pływaliśmy w okolicach tęgoborzy a o tej porze tam najszybciej o szczupłego. Poziom wody średnio ok.

Wszystko na twisterki

(2012/05/06 15:53)

haja


Miałem do Lipia za szczupakiem jechać, ale jak się dowiedziałem od wędkarzy w Tęgoborzy że na jeziorze w ogóle nie bierze, to pojechałem nad most w Kurowie na Dunajec. Nie żałuję. Brały grube płocie i naprawdę wielkie leszcze - co prawda 2 szt, ale i tak jestem mega zadowolony z nocnego wędkowania. Było ciepło i jasno. Rechotanie żab, śpiew słowików i od czasu do czasu dzwonek na mojej wędce. Bajka... (2012/05/06 16:51)

haja


Miałem do Lipia za szczupakiem jechać, ale jak się dowiedziałem od wędkarzy w Tęgoborzy że na jeziorze w ogóle nie bierze, to pojechałem nad most w Kurowie na Dunajec. Nie żałuję. Brały grube płocie i naprawdę wielkie leszcze - co prawda 2 szt, ale i tak jestem mega zadowolony z nocnego wędkowania. Było ciepło i jasno. Rechotanie żab, śpiew słowików i od czasu do czasu dzwonek na mojej wędce. Bajka...



Zapomniałem dodać, że nocka  5/6 maja (2012/05/06 17:59)

cepiel


ja wybieram się za tydzień.Mam pytanie czy nie orientuje się ktoś jaka opłatę mam uiścić za łowienie.mam kartę ale nie opłaconą...mam wpłacić za 1dzien 25jako zrzeszony,czy 65jako niezrzeszony lub cudzoziemiec...
zobaczymy czy się połamie kij... (2012/05/07 01:18)

emem18


no i jak nad tym naszym rożnowem ?
słyszałem że wyniki są kiepskie :(
jak z sandaczem i szczupłym ? (2012/06/09 23:17)

covent


Bida z nędzą - w czwartek na łódce od 5 do 14 - most na Kurowie, Tajwan, Tęgoborze, Znamirowice parę zatoczek - i zero kontaktu zdrapieżnikami. Kolega z brzegu w jednej zatoczce połowił trochę malych okoni. Ogólenie w ciagu tygodnia zjechali z wodą 1,5m.. Chyba czas przejechać sie dla odmiany do Czorsztyna bo tam ponoć lepiej. (2012/06/10 09:07)

mfish


Witam wszystkich :) podzielcie się ze mną wiadomościami czy biorą grube leszcze i na co? Wybieram się pod namiot z dzieciakiem początkiem lipca jak co roku. (2012/06/10 11:44)

jendreczek


Byłem w niedziele rano z kumplem łowiliśmy na tajwanie jest nadzieja że przez te upały coś się zmieni pociągneliśmy trochę leszcy ni spdł sum . Ogulnie idzie ku lepszemu woda się nagrzewa biala ryba zaczyna się lepiej ruszać i drapierznik nie będzie miał już tak łatwo.Mierzyłem temperature wodu i jest takie 17 stopni.Mieliśmy pięknego leszcza było takie bydle że strzelił podbierak ledwo się zmiescił do podbieraka a siadka jest duża coś pięknego ale poszedł kumpel dziś chyba pujdzie do psychoanalityka.Ogulnie jest coraz lepiej. (2012/06/18 10:28)

mfish


Jak możesz to napisz na co tego wielkiego leszcza złowiliście ? (2012/06/18 14:14)

jendreczek


Wielki wzioł na jednego czerwonego nr 4 reszta to rosówka makaron biały prubowaliśmy wszystkiego po troche .Ja dziś odchorowywuje spaliło mnie słońce jak raka ale było warto (2012/06/18 15:48)