Zaloguj się do konta

Co się dzieje ze szczupakiem

utworzono: 2010/10/18 21:15
soltys16

Witam otóż mam pytanie dotyczące szczupaka chodzi o to że od 3 tygodni nic nie bierze nie widać żeby żerował jakby go wogóle nie było próbowałem o każdej porze i nic nawet brania . Dziwne bo chodzę na sprawdzone jezioro w sierpniu ładnie brały praktycznie zawsze coś złowiłem wiem że o tej porze zchodzą głębiej ale jest totalna porażka próbowałem wszystkiego na gumy , blachy , woblery i nic . Chciałbym się dowiedzieć czym to może być spowodowane i jak długo to potrwa  ? Zwarzywszy  na to że teraz powinien dobrze brać . Za odp z góry dziękuje
[2010-10-18 21:15]

k.tucholski

Hmm... tam gdzie ja łowie szczupak jakoś bierze. Osobiście złowilem 4 sztuki w ciągu 3 wyjść. Nie były to kolosy; 68, 54, 45, 45.
[2010-10-18 21:19]

robertxxx62

Hmm.... u mnie też niczego sobie , jakieś tam zębacze się zapinają :) a w jakim rejonie łowisz ?
[2010-10-18 21:24]

aleksanderschuster

Witam !
Potwierdzam ze szczupakiem nie jest dobrze.
Zachowuje się dziwnie, tzn. słabo żeruje lub nie żeruje wcale.
Po "zębacza" wybieram się przeważnie w towarzystwie kolegów ( razem 3 - 4 osoby )
Kilka ostatnich wyjazdów dało bardzo mierne efekty.
Pogoda była zła  - czyli dobra do połowu drapieżnika, czas odpowiedni, przynęty i metody te same co zawsze a jednak wyniki bardzo słabe.
Dlaczego ????? może ktoś z kolegów ma coś do powiedzenia w tej sprawie ?
        Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa.
[2010-10-19 12:17]

z@mela

szczupaka z roku na rok jest coraz mniej , presja coraz wieksza  , ludzi z żywcówkami przybywa  a po za tym jest cos kiepski okres i trzeba naprawde sie natrudzić  zeby cos zlowić .

Moje  4 ostatnie wypady nad Warte tez nie byly satysfakcjonujące  a  dodam ze miesiac  wczesniej lowilem po 10-20  krótkich które  bardzo cieszyły bo chociać  cos  pobiło a  ostatnio ? 2 brania  2   szczupaczki  to bardzo  słabo.

Pogoda musi sie zmienić  a dokaldnie  chodzi o zachmurzenie którego brak na naszym niebie  bo tmp i wiatr sa OK
[2010-10-19 12:33]

wedkarz2309

Październik w wykonaniu moim i kolegów jest dosyć udany, jeśli chodzi o szczupaka:)

Wielkościowo tylko jeden konkret, ale coś się dzieje:)

 

Nie licząc rybek poniżej 60 cm, to na kilka wyjazdów zaliczyliśmy:

Andrzej:

-szczupak: 63, 75.

Krzysiek:

-szczupak: 61.

Marcin:

-zero.

Mariusz (ja):

-sandacz: 62, 63,

-szczupak: 66, 73, 93.

 

Dodam jedynie taką ciekawostkę, że WSZYSTKIE szczupaki, zostały wyjęte w słoneczne ciepłe dni!:)

[2010-10-19 13:03]

wedkarz2309

I dodam jeszcze, że przy teoretycznie szczupakowej pogodzie totalna kicha!

Jedynie jakieś niewymiarki...

 

Taki jest ten październik, nie wiem, dlaczego...

Chmury - kicha, słońce - rybka skubie...

[2010-10-19 13:12]

bodzio0711

witam! u mnie na łowisku od wrzesnia bardzo dobrze na każdym wyjeżdzie coś tam brało przeważnie młodzież ale nie mogę narzekać na brak brań [2010-10-19 17:21]

Rufin

Na mazurach także kicha-na siedem wypraw  w ciągu ostatnich trzech tygodni(dodam,że prawie każda wyprawa była w czteroosobowej grupie i trwały zawsze cały dzień)padło tylko 5 rybek wymiarowych i drugie tyle za krótkich.Zresztą cały ten sezon bo bani. [2010-10-19 18:33]