Co sądzisz o czynie społecznym ?

/ 71 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Iras1975


Nie motaj mi tutaj kolego. Wcale nie chodzi mi o kontenery ze śmieciami tylko o wygodnictwo i wszystko co się z nim wiąże. Temat chyba zbyt rozległy dla Ciebie i aż do dinozaurów Cię poniosło... ale to nie ten kierunek.

                                                                                                                             Coś nie wychodzi ci , udawanie  "bohatera ekologicznego trudu " . Czy na co dzień dostrzegasz przesadę w rozbudowie ludzkiej strefy życia : te wszystkie wille powstające jak grzyby po deszczu , budowę centrów handlowych , hut spod egidy Alcoa i innych szajek obiecujących miliony za zniszczenie środowiska ? Interesujesz się tym ? Daję głowę ,że pomyślałeś o tym po raz pierwszy - chcąc tutaj zabłysnąć a jednocześnie dokuczyć . Nie udało ci się to jednak - gdyż w odróżnieniu od ciebie , ja myślę o takich sprawach codziennie . Nie mogąc uciec przed światem zabudowanym , pełnym tranzystorów , jarzących się n czerwono żarówek ( i to nie tylko sodowych ) - uciekam myślami w świat , z którego pozostały już tylko zgliszcza i wysuszone jałowe pastwiska na dnie rozlewisk - dla krów poganianych samochodem z napędem na 4 koła.Co się zaś tyczy twoich nieskromnych zarzutów , jakobym nie dostrzegał wygodnictwa , pragnę nadmienić ,że potrafię jak każdy człowiek zrozumieć niegdysiejszą "potrzebę " ludzi do osiedlania się na różnych terenach : człowiek to bowiem nie mól , nie ślimak , potrzebuje więc przytulnego zakątka zwanego domem . W dyskusję na ten temat nie wdaję się , gdyż nie ma to najmniejszego sensu . Najprawdopodobniej utwierdziłbyś się w swoich przekonaniach i poczuł chęć wyrugowania wszystkich z ich domostw i mieszkań , tak jak kiedyś uczynił to niejaki pan Ceausescu z Rumunii . Ten Geniusz z Karpat , jak sam się określał - zamarzył sobie ,że Rumunia będzie portem morskim . W ciągu kilku dni zburzono domy , ludzi wysiedlono - bez uprzedzenia ,  na rzece Sarulesti , poziom wody podniósł się o 7 metrów i tak powstało jedno z najlepszych karpiowych łowisk na świecie - Raduta . Wielu ludzi w Rumuni dotknęła procedura kolektywizacji - ludzi lokowano w blokach , gdzie  nie warunki do życia były skandalizujące . Czyżbyś miał jakiś mały , dyskretny plan odkurzenia starych koncepcji komunistycznych - z wyrugowaniem ludzi z ich domostw włącznie ? Opanuj się człowieku : my rozmawiamy tutaj kulturalnie nie na temat tego o było a co nie wróci już nigdy , bo zbyt daleko zabrnęliśmy w swym oszalałym pędzie budowy ludzkiego świata ,ale o tym  czego , by tutaj jeszcze nie stracić poprzez swój ludzki egoizm. Umarły nie potrzebuje kadzidła , jak to się popularnie mawia . Dlatego należy pisać o tym czego nie chcemy i nie możemy zniszczyć a nie zaś o tym o w wyniku podobnych zapędów jak dzisiejsze : stracili nasi praszczurowie .


No i poległeś kolego... Zaplątałeś się we własnej sieci, ale to się zdarza.

Tobie dość często więc usiądź i pomyśl co jest tego przyczyną.;)

Chętnie bym też to przyjarał, ale nie za często.;)

(2012/04/09 22:01)

adler


Odpowiem Ci krótko i nie będę używał jak Ty zwrotów i wyrażeń encyklopedycznych . 

Co rusz zakładasz kolejne wątki , jeśli jest ignorowany zakładasz następny , w większości odpowiadasz sam sobie . Szukasz publiki , słuchaczy ? Wejdź w wyszukiwarkę posprawdzaj tematy , później pisz . Temat śmieci był już tyle razy wałkowany , i co że się nazwa przejadła tzw . czyn społeczny  , wymyśl nazwę odpowiednią będziemy wdzięczni . Jest wiele nazw , haseł z ubiegłego wieku  i co wszystko to jest be . Już kiedyś Ci pisałem ; " Co Ty zrobiłeś w sprawach które tematy poruszasz " . Powiem Ci NIC , tylko czekasz , umoralniasz , przestań się bawić w proroka , klechę i wykorzystaj Swoją wiedzę dla dobra ogółu . Jeśli już ruszyłeś Wałęsy , to zadziałaj jak ON . Efekty jego walki o dobro widzimy ( jakie jest , takie jest ) . Nie nam jeszcze oceniać te efekty . Obserwuję Twą działalność tu na portalu ( zresztą nie ja jeden ) nic zero aktywności czysto wędkarskiej . Zresztą w tym wątku nawet czytając Cie w kolejnych wpisach nie wiadomo w końcu o co Ci konkretnie chodzi , rozmywasz się . Znajdź jakieś forum popularno - naukowe i tam się produkuj . Ja także jestem z wąskiej grupy organizatorów takich akcji lokalnych " Sprzątanie Świata " , " Czyste wody i brzegi " . Tak robię to z szkołami , wędkarzami i zwykłymi ludźmi . Nikt się nie zapisuje , są ogłoszenia i w dany dzień , godzinę chętni przychodzą , bo chcą , nie dla chwały czy fotki w gazecie . Zdziwił byś się liczebności , i to jest edukacja . Zresztą , śmiało mogę powiedzieć efekty dziś są . Popaprańców , flejtuchów , brudasów zawsze będziesz miał , ale czy będą zależy także od CIEBIE . Jeszcze nigdy nie napisałeś upomniałem kolegę , obywatela XXX nie śmieć , nie kłusuj , nie krzycz , tylko wygłaszasz monologi . Proszę tu masz pierwszy z brzegu przykład jakich tu mamy wspaniałych kolegów . Nikt ich nie zmusza , ale robią i skutecznie działają .

Wywiad środowiskowy

Więc kończę i proszę nie powielaj tematów bo nawet na forum i w blogach  jest tego że hej . Na dziś wystarczy , poczytam jutro , nie odpisuj nawet tylko naprawdę weź się za Siebie .  

Pozdrawiam .

(2012/04/09 22:02)

u?ytkownik109116


Odpowiem Ci krótko i nie będę używał jak Ty zwrotów i wyrażeń encyklopedycznych . 

Co rusz zakładasz kolejne wątki , jeśli jest ignorowany zakładasz następny , w większości odpowiadasz sam sobie . Szukasz publiki , słuchaczy ? Wejdź w wyszukiwarkę posprawdzaj tematy , później pisz . Temat śmieci był już tyle razy wałkowany , i co że się nazwa przejadła tzw . czyn społeczny  , wymyśl nazwę odpowiednią będziemy wdzięczni . Jest wiele nazw , haseł z ubiegłego wieku  i co wszystko to jest be . Już kiedyś Ci pisałem ; " Co Ty zrobiłeś w sprawach które tematy poruszasz " . Powiem Ci NIC , tylko czekasz , umoralniasz , przestań się bawić w proroka , klechę i wykorzystaj Swoją wiedzę dla dobra ogółu . Jeśli już ruszyłeś Wałęsy , to zadziałaj jak ON . Efekty jego walki o dobro widzimy ( jakie jest , takie jest ) . Nie nam jeszcze oceniać te efekty . Obserwuję Twą działalność tu na portalu ( zresztą nie ja jeden ) nic zero aktywności czysto wędkarskiej . Zresztą w tym wątku nawet czytając Cie w kolejnych wpisach nie wiadomo w końcu o co Ci konkretnie chodzi , rozmywasz się . Znajdź jakieś forum popularno - naukowe i tam się produkuj . Ja także jestem z wąskiej grupy organizatorów takich akcji lokalnych " Sprzątanie Świata " , " Czyste wody i brzegi " . Tak robię to z szkołami , wędkarzami i zwykłymi ludźmi . Nikt się nie zapisuje , są ogłoszenia i w dany dzień , godzinę chętni przychodzą , bo chcą , nie dla chwały czy fotki w gazecie . Zdziwił byś się liczebności , i to jest edukacja . Zresztą , śmiało mogę powiedzieć efekty dziś są . Popaprańców , flejtuchów , brudasów zawsze będziesz miał , ale czy będą zależy także od CIEBIE . Jeszcze nigdy nie napisałeś upomniałem kolegę , obywatela XXX nie śmieć , nie kłusuj , nie krzycz , tylko wygłaszasz monologi . Proszę tu masz pierwszy z brzegu przykład jakich tu mamy wspaniałych kolegów . Nikt ich nie zmusza , ale robią i skutecznie działają .

Wywiad środowiskowy

Więc kończę i proszę nie powielaj tematów bo nawet na forum i w blogach  jest tego że hej . Na dziś wystarczy , poczytam jutro , nie odpisuj nawet tylko naprawdę weź się za Siebie .  

Pozdrawiam .

 

Naprawdę nie wiem komu ta aktywność przeszkadza . Tutaj , jak sam zauważyłeś toczyła się normalna dyskusja na temat cieni i blasków tzw sprzątania jezior. Uważam ,że nie ma nic zdrożnego w poruszaniu tematyki - zwłaszcza ,że bezpośrednio dotyka ona braku kultury z jaką spotykamy się pośród wielu ludzi uważających się za wędkarzy. Irytuje cię ta tematyka ? Nie ma problemu : forum jest na tyle rozległe ,że każdy z nas , jako wolny człowiek ma prawo założyć tutaj wątek na temat problematyki , która go frapuje . A więc do dzieła Kol Adler , forum stoi otworem również przed tobą i twoją radosną twórczością - i nie mówię tego wcale ot , tak sobie . Fakt ,że jesteś moderatorem , nie zmienia tego ,że jesteś użytkownikiem tego forum a więc wpływać możesz na jego obszary , zakładając wątki na tematy , które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy ). Iras1975 : paradoksalnie nie mogłem się , jak to twierdzisz - pogubić . Dlaczego  ? Ponieważ nie piszesz na temat i ja również nie trzymałem się ściśle tematu wątku a więc jak mogłem się pogubić ? Błądzisz natomiast ty , a w dodatku prowokujesz , próbując zapoczątkować tutaj jakieś jałowe rozważania w ogóle niezwiązane lub tylko pośrednio z tematem .

(2012/04/09 22:16)

Iras1975


Kolego jesiotr! Wiem, że o to zabiegałeś, ale nie mam zamiaru dłużej tutaj dyskutować z tak zaślepionym człowiekiem. 

 Gdybym mógł Tobie jakoś pomóc to pisz śmiało...

(2012/04/09 22:34)

adler


Odpowiem Ci krótko i nie będę używał jak Ty zwrotów i wyrażeń encyklopedycznych . 

Co rusz zakładasz kolejne wątki , jeśli jest ignorowany zakładasz następny , w większości odpowiadasz sam sobie . Szukasz publiki , słuchaczy ? Wejdź w wyszukiwarkę posprawdzaj tematy , później pisz . Temat śmieci był już tyle razy wałkowany , i co że się nazwa przejadła tzw . czyn społeczny  , wymyśl nazwę odpowiednią będziemy wdzięczni . Jest wiele nazw , haseł z ubiegłego wieku  i co wszystko to jest be . Już kiedyś Ci pisałem ; " Co Ty zrobiłeś w sprawach które tematy poruszasz " . Powiem Ci NIC , tylko czekasz , umoralniasz , przestań się bawić w proroka , klechę i wykorzystaj Swoją wiedzę dla dobra ogółu . Jeśli już ruszyłeś Wałęsy , to zadziałaj jak ON . Efekty jego walki o dobro widzimy ( jakie jest , takie jest ) . Nie nam jeszcze oceniać te efekty . Obserwuję Twą działalność tu na portalu ( zresztą nie ja jeden ) nic zero aktywności czysto wędkarskiej . Zresztą w tym wątku nawet czytając Cie w kolejnych wpisach nie wiadomo w końcu o co Ci konkretnie chodzi , rozmywasz się . Znajdź jakieś forum popularno - naukowe i tam się produkuj . Ja także jestem z wąskiej grupy organizatorów takich akcji lokalnych " Sprzątanie Świata " , " Czyste wody i brzegi " . Tak robię to z szkołami , wędkarzami i zwykłymi ludźmi . Nikt się nie zapisuje , są ogłoszenia i w dany dzień , godzinę chętni przychodzą , bo chcą , nie dla chwały czy fotki w gazecie . Zdziwił byś się liczebności , i to jest edukacja . Zresztą , śmiało mogę powiedzieć efekty dziś są . Popaprańców , flejtuchów , brudasów zawsze będziesz miał , ale czy będą zależy także od CIEBIE . Jeszcze nigdy nie napisałeś upomniałem kolegę , obywatela XXX nie śmieć , nie kłusuj , nie krzycz , tylko wygłaszasz monologi . Proszę tu masz pierwszy z brzegu przykład jakich tu mamy wspaniałych kolegów . Nikt ich nie zmusza , ale robią i skutecznie działają .

Wywiad środowiskowy

Więc kończę i proszę nie powielaj tematów bo nawet na forum i w blogach  jest tego że hej . Na dziś wystarczy , poczytam jutro , nie odpisuj nawet tylko naprawdę weź się za Siebie .  

Pozdrawiam .

 

Naprawdę nie wiem komu ta aktywność przeszkadza . Tutaj , jak sam zauważyłeś toczyła się normalna dyskusja na temat cieni i blasków tzw sprzątania jezior. Uważam ,że nie ma nic zdrożnego w poruszaniu tematyki - zwłaszcza ,że bezpośrednio dotyk ona braku kultury z jakim spotykamy się pośród wielu ludzi uważających się za wędkarzy. Irytuje cię ta tematyka ? Nie ma problemu : forum jest na tyle rozległe ,że każdy z nas , jako wolny człowiek ma prawo założyć tutaj wątek na temat problematyki , która go frapuje . A więc do dzieła Kol Adler , forum stoi otworem również przed tobą i twoją radosną twórczością - i nie mówię tego wcale ot , tak sobie . Fakt ,że jesteś moderatorem , nie zmienia tego ,że jesteś uzytkownikiem tego forum a więc wpływać możesz na jego obszary , zakładając wątki na tematy , które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy ). Iras1975 : paradoksalnie nie mogłem się , jak to twierdzisz - pogubić . Dlaczego  ? Ponieważ nie piszesz na temat i ja również nie trzymałem się ściśle tematu wątku a więc jak mogłem się pogubić ? Błądzisz natomiast ty , a w dodatku prowokujesz , próbując zapoczątkować tutaj jakieś jałowe rozważania w ogóle niezwiązane lub tylko pośrednio z tematem .


Nadal proszę Kończ powielać tematy i skończ te filozoficzne dysputy .

...które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy )....

Zacznij pisać w końcu coś Swojego , a nie wklejaj jakieś wyrywki gdzieś spisane . niestety nie cietrzewię się jak Ty , gdy ktoś napisze inaczej , lecz po to jestem by takich duplikatów ( powtarzających się wpisów ) było jak najmniej . Ty tylko cieszysz , chełpisz się jak jest reakcja na Twe wywody filozoficzne . Popisujesz się Swą głupotą , bo nie potrafisz zrozumieć , czy nie chcesz ?  Więc zakończ i zrozum . 

adler kolego nie Adler  

(2012/04/09 22:35)

u?ytkownik109116


Dodam tylko ,że od początku nie twierdziłem ,że jest to kamień milowy dyskusji na tym portalu. Nie odstręcza mnie fakt , iż dyskusja powoli się wypala. Ot , naturalny stan rzeczy : ktoś napisze co sądzi na temat sprzątania zamiast karania śmieciarzy i zaraz biegnie dalej w kierunku ... ciekawszych wątków ! A one są .Wystarczy tylko się rozejrzeć i wypowiadać się tam , gdzie nie grozi negatywna stymulacja , uzyskiwana poprzez wypowiadanie się w tonie nieznoszącym sprzeciwu ( apodyktycznym ). (2012/04/09 22:39)

u?ytkownik109116


Odpowiem Ci krótko i nie będę używał jak Ty zwrotów i wyrażeń encyklopedycznych . 

Co rusz zakładasz kolejne wątki , jeśli jest ignorowany zakładasz następny , w większości odpowiadasz sam sobie . Szukasz publiki , słuchaczy ? Wejdź w wyszukiwarkę posprawdzaj tematy , później pisz . Temat śmieci był już tyle razy wałkowany , i co że się nazwa przejadła tzw . czyn społeczny  , wymyśl nazwę odpowiednią będziemy wdzięczni . Jest wiele nazw , haseł z ubiegłego wieku  i co wszystko to jest be . Już kiedyś Ci pisałem ; " Co Ty zrobiłeś w sprawach które tematy poruszasz " . Powiem Ci NIC , tylko czekasz , umoralniasz , przestań się bawić w proroka , klechę i wykorzystaj Swoją wiedzę dla dobra ogółu . Jeśli już ruszyłeś Wałęsy , to zadziałaj jak ON . Efekty jego walki o dobro widzimy ( jakie jest , takie jest ) . Nie nam jeszcze oceniać te efekty . Obserwuję Twą działalność tu na portalu ( zresztą nie ja jeden ) nic zero aktywności czysto wędkarskiej . Zresztą w tym wątku nawet czytając Cie w kolejnych wpisach nie wiadomo w końcu o co Ci konkretnie chodzi , rozmywasz się . Znajdź jakieś forum popularno - naukowe i tam się produkuj . Ja także jestem z wąskiej grupy organizatorów takich akcji lokalnych " Sprzątanie Świata " , " Czyste wody i brzegi " . Tak robię to z szkołami , wędkarzami i zwykłymi ludźmi . Nikt się nie zapisuje , są ogłoszenia i w dany dzień , godzinę chętni przychodzą , bo chcą , nie dla chwały czy fotki w gazecie . Zdziwił byś się liczebności , i to jest edukacja . Zresztą , śmiało mogę powiedzieć efekty dziś są . Popaprańców , flejtuchów , brudasów zawsze będziesz miał , ale czy będą zależy także od CIEBIE . Jeszcze nigdy nie napisałeś upomniałem kolegę , obywatela XXX nie śmieć , nie kłusuj , nie krzycz , tylko wygłaszasz monologi . Proszę tu masz pierwszy z brzegu przykład jakich tu mamy wspaniałych kolegów . Nikt ich nie zmusza , ale robią i skutecznie działają .

Wywiad środowiskowy

Więc kończę i proszę nie powielaj tematów bo nawet na forum i w blogach  jest tego że hej . Na dziś wystarczy , poczytam jutro , nie odpisuj nawet tylko naprawdę weź się za Siebie .  

Pozdrawiam .

 

Naprawdę nie wiem komu ta aktywność przeszkadza . Tutaj , jak sam zauważyłeś toczyła się normalna dyskusja na temat cieni i blasków tzw sprzątania jezior. Uważam ,że nie ma nic zdrożnego w poruszaniu tematyki - zwłaszcza ,że bezpośrednio dotyk ona braku kultury z jakim spotykamy się pośród wielu ludzi uważających się za wędkarzy. Irytuje cię ta tematyka ? Nie ma problemu : forum jest na tyle rozległe ,że każdy z nas , jako wolny człowiek ma prawo założyć tutaj wątek na temat problematyki , która go frapuje . A więc do dzieła Kol Adler , forum stoi otworem również przed tobą i twoją radosną twórczością - i nie mówię tego wcale ot , tak sobie . Fakt ,że jesteś moderatorem , nie zmienia tego ,że jesteś uzytkownikiem tego forum a więc wpływać możesz na jego obszary , zakładając wątki na tematy , które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy ). Iras1975 : paradoksalnie nie mogłem się , jak to twierdzisz - pogubić . Dlaczego  ? Ponieważ nie piszesz na temat i ja również nie trzymałem się ściśle tematu wątku a więc jak mogłem się pogubić ? Błądzisz natomiast ty , a w dodatku prowokujesz , próbując zapoczątkować tutaj jakieś jałowe rozważania w ogóle niezwiązane lub tylko pośrednio z tematem .


Nadal proszę Kończ powielać tematy i skończ te filozoficzne dysputy .

...które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy )....

Zacznij pisać w końcu coś Swojego , a nie wklejaj jakieś wyrywki gdzieś spisane . niestety nie cietrzewię się jak Ty , gdy ktoś napisze inaczej , lecz po to jestem by takich duplikatów ( powtarzających się wpisów ) było jak najmniej . Ty tylko cieszysz , chełpisz się jak jest reakcja na Twe wywody filozoficzne . Popisujesz się Swą głupotą , bo nie potrafisz zrozumieć , czy nie chcesz ?  Więc zakończ i zrozum . 

adler kolego nie Adler  


Zabraniasz mi czy grozisz ? Bo nie wiem . Waham się . Wolę nazywać cię "Adler " ponieważ kolego Adler , " pseudonimy artystyczne " pisze się także  "Majuskułą " czyli dużą literą  . Jeżeli uważasz ,że plagiatuję to mi to udowodnij , bo to już poważny zarzut ,ale najpewniej także ku twej uciesze : zaczątek zadymy a więc i  powód do tego , by zamknąć ten wątek - o co od samego początku zabiegasz. Parafrazując  cudze słowa , czy tak jak miało to miejsce w moim przypadku : cytując niezbyt rozsądne hasła byłego prezydenta , nie stajemy się plagiatorem czy osobą , która nie ma własnego zdania .   Gdy zacytuję twoje słowa , pod moim adresem : " Popisujesz się Swą głupotą " , to też będziesz niczym pospolity pieniacz dochodził krzywdy i strat z powodu plagiatowania ciebie przez jakiegoś jak to ładnie określiłeś "głupka " ?  Nieładnie Adolfik , oj nieładnie . (2012/04/09 22:44)

Iras1975


Dodam tylko ,że od początku nie twierdziłem ,że jest to kamień milowy dyskusji na tym portalu. Nie odstręcza mnie fakt , iż dyskusja powoli się wypala. Ot , naturalny stan rzeczy : ktoś napisze co sądzi na temat sprzątania zamiast karania śmieciarzy i zaraz biegnie dalej w kierunku ... ciekawszych wątków ! A one są .Wystarczy tylko się rozejrzeć i wypowiadać się tam , gdzie nie grozi negatywna stymulacja , uzyskiwana poprzez wypowiadanie się w tonie nieznoszącym sprzeciwu ( apodyktycznym ).


Tobie kolego to chyba "lolek" wygasł lub się wypalił... Dopalacze nie palą się wiecznie.:)

(2012/04/09 22:51)

u?ytkownik109116


Odpowiem Ci krótko i nie będę używał jak Ty zwrotów i wyrażeń encyklopedycznych . 

Co rusz zakładasz kolejne wątki , jeśli jest ignorowany zakładasz następny , w większości odpowiadasz sam sobie . Szukasz publiki , słuchaczy ? Wejdź w wyszukiwarkę posprawdzaj tematy , później pisz . Temat śmieci był już tyle razy wałkowany , i co że się nazwa przejadła tzw . czyn społeczny  , wymyśl nazwę odpowiednią będziemy wdzięczni . Jest wiele nazw , haseł z ubiegłego wieku  i co wszystko to jest be . Już kiedyś Ci pisałem ; " Co Ty zrobiłeś w sprawach które tematy poruszasz " . Powiem Ci NIC , tylko czekasz , umoralniasz , przestań się bawić w proroka , klechę i wykorzystaj Swoją wiedzę dla dobra ogółu . Jeśli już ruszyłeś Wałęsy , to zadziałaj jak ON . Efekty jego walki o dobro widzimy ( jakie jest , takie jest ) . Nie nam jeszcze oceniać te efekty . Obserwuję Twą działalność tu na portalu ( zresztą nie ja jeden ) nic zero aktywności czysto wędkarskiej . Zresztą w tym wątku nawet czytając Cie w kolejnych wpisach nie wiadomo w końcu o co Ci konkretnie chodzi , rozmywasz się . Znajdź jakieś forum popularno - naukowe i tam się produkuj . Ja także jestem z wąskiej grupy organizatorów takich akcji lokalnych " Sprzątanie Świata " , " Czyste wody i brzegi " . Tak robię to z szkołami , wędkarzami i zwykłymi ludźmi . Nikt się nie zapisuje , są ogłoszenia i w dany dzień , godzinę chętni przychodzą , bo chcą , nie dla chwały czy fotki w gazecie . Zdziwił byś się liczebności , i to jest edukacja . Zresztą , śmiało mogę powiedzieć efekty dziś są . Popaprańców , flejtuchów , brudasów zawsze będziesz miał , ale czy będą zależy także od CIEBIE . Jeszcze nigdy nie napisałeś upomniałem kolegę , obywatela XXX nie śmieć , nie kłusuj , nie krzycz , tylko wygłaszasz monologi . Proszę tu masz pierwszy z brzegu przykład jakich tu mamy wspaniałych kolegów . Nikt ich nie zmusza , ale robią i skutecznie działają .

Wywiad środowiskowy

Więc kończę i proszę nie powielaj tematów bo nawet na forum i w blogach  jest tego że hej . Na dziś wystarczy , poczytam jutro , nie odpisuj nawet tylko naprawdę weź się za Siebie .  

Pozdrawiam .

 

Naprawdę nie wiem komu ta aktywność przeszkadza . Tutaj , jak sam zauważyłeś toczyła się normalna dyskusja na temat cieni i blasków tzw sprzątania jezior. Uważam ,że nie ma nic zdrożnego w poruszaniu tematyki - zwłaszcza ,że bezpośrednio dotyk ona braku kultury z jakim spotykamy się pośród wielu ludzi uważających się za wędkarzy. Irytuje cię ta tematyka ? Nie ma problemu : forum jest na tyle rozległe ,że każdy z nas , jako wolny człowiek ma prawo założyć tutaj wątek na temat problematyki , która go frapuje . A więc do dzieła Kol Adler , forum stoi otworem również przed tobą i twoją radosną twórczością - i nie mówię tego wcale ot , tak sobie . Fakt ,że jesteś moderatorem , nie zmienia tego ,że jesteś uzytkownikiem tego forum a więc wpływać możesz na jego obszary , zakładając wątki na tematy , które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy ). Iras1975 : paradoksalnie nie mogłem się , jak to twierdzisz - pogubić . Dlaczego  ? Ponieważ nie piszesz na temat i ja również nie trzymałem się ściśle tematu wątku a więc jak mogłem się pogubić ? Błądzisz natomiast ty , a w dodatku prowokujesz , próbując zapoczątkować tutaj jakieś jałowe rozważania w ogóle niezwiązane lub tylko pośrednio z tematem .


Nadal proszę Kończ powielać tematy i skończ te filozoficzne dysputy .

...które cię interesują a nie jak tutaj : doprowadzają do jakiegoś dziwnego słowotoku i typowo słowiańskiego zaperzenia
(skąd My , wszyscy Polacy , to znamy )....

Zacznij pisać w końcu coś Swojego , a nie wklejaj jakieś wyrywki gdzieś spisane . niestety nie cietrzewię się jak Ty , gdy ktoś napisze inaczej , lecz po to jestem by takich duplikatów ( powtarzających się wpisów ) było jak najmniej . Ty tylko cieszysz , chełpisz się jak jest reakcja na Twe wywody filozoficzne . Popisujesz się Swą głupotą , bo nie potrafisz zrozumieć , czy nie chcesz ?  Więc zakończ i zrozum . 

adler kolego nie Adler  


Zabraniasz mi czy grozisz ? Bo nie wiem . Waham się . Wolę nazywać cię "Adler " ponieważ kolego Adler , " pseudonimy artystyczne " pisze się także  "Majuskułą " czyli dużą literą  . Jeżeli uważasz ,że plagiatuję to mi to udowodnij , bo to już poważny zarzut ,ale najpewniej także ku twej uciesze : zaczątek zadymy a więc i  powód do tego , by zamknąć ten wątek - o co od samego początku zabiegasz. Parafrazując  cudze słowa , czy tak jak miało to miejsce w moim przypadku : cytując niezbyt rozsądne hasła byłego prezydenta , nie stajemy się plagiatorem czy osobą , która nie ma własnego zdania .   Gdy zacytuję twoje słowa , pod moim adresem : " Popisujesz się Swą głupotą " , to też będziesz niczym pospolity pieniacz dochodził krzywdy i strat z powodu plagiatowania ciebie przez jakiegoś jak to ładnie określiłeś "głupka " ?  Nieładnie Adolfik , oj nieładnie .

                                                                                                                            Ach, przepraszam Adler , nie Adolfik . Mała omyłka , przepraszam.                              KONIEC WĄTKU - bo bruździciele , tak czy inaczej korzystając ze swych prerogatyw - zaszufladkują prawdę , nakładając nań swój szlaban . Podpisano : Głupek ( ochrzczono mnie  tak tutaj chwilę temu ). Dziękuję. (2012/04/09 22:59)

Roxola


Dodam tylko ,że od początku nie twierdziłem ,że jest to kamień milowy dyskusji na tym portalu. Nie odstręcza mnie fakt , iż dyskusja powoli się wypala. Ot , naturalny stan rzeczy : ktoś napisze co sądzi na temat sprzątania zamiast karania śmieciarzy i zaraz biegnie dalej w kierunku ... ciekawszych wątków ! A one są .Wystarczy tylko się rozejrzeć i wypowiadać się tam , gdzie nie grozi negatywna stymulacja , uzyskiwana poprzez wypowiadanie się w tonie nieznoszącym sprzeciwu ( apodyktycznym ).

___________________________________________________________________________________________________

Postanowiłam się odnieść do tego postu, ponieważ częściowo skierowany jest również do mnie.
To prawda, odeszłam z tego wątku, jednak nie z obawy przed negatywną stymulacją jak to nazwałeś,
ale doszłam do wniosku, że dyskusja jest na tyle jałowa, że nic tu po mnie.

Zadałam pytanie, miałam nadzieję, że się do niego odniesiesz, jednak uparcie twierdziłeś,
że tylko karaniem doprowadzimy do czystości nad zbiornikami.
Twój pomysł jest niemożliwy do zrealizowania, no zastanów się, kto ma karać? Kto ma tego pilnować?
Sprzątajmy przynajmniej po sobie i edukujmy, jeżeli ktoś jest mniej podatny na naukę to śmieci wyrzuci w krzaki.
Jeżeli jesteś zwolennikiem monitoringu, to z pewnością wiesz, że ja jestem przeciwnikiem.
Zadam w takim razie jeszcze jedno pytanie...
Jak zamierzasz pilnować, (obserwować) łowisko, aby doprowadzić do ukarania śmiecącego? (2012/04/09 23:11)

Iras1975


Żałosny jesteś Bury. Spiknij się z Mirkiem K.(osłem) to będzie śmieszniej trochę...

Tak w pojedynkę to jak palant jesteś odbierany.

(2012/04/09 23:12)

u?ytkownik109116


I naprawdę proszę cię kol Adler ( a jest to gorąca prośba słana wysoko , wysoko do nieba , nie tylko do ciebie ),  nie zachowuj się jak " starszy  a więc jednocześnie i wszystkowiedzący jegomość z wędką ". To jest błędne koło - ja wiem , gdyż ty prosisz mnie :abym przestał popisywać się swą głupotą , z kolei ja proszę ciebie : jak wyżej , abyś przestał nadużywać swojej rzeczywistej funkcji na tym portalu. Bycie moderatorem nie upoważnia cię do nazywania kogoś w sposób personalny - mianem głupka itp i nawet zwykły portalowicz taki jak ja czy ktokolwiek inny odbiera ci to prawo . Ba ! Nigdy go nie miałeś - dlatego powinieneś zmitygować swój niewyparzony język - typowy dla osoby pełnej pretensji i uprzedzeń . A może faktycznie jestem głupi i się z tym obnoszę ?  Jeśli tak jest - to mi zazdrościsz ,że tak mocno się unosisz ?Zabronisz mi ? Prośba twoja odnośnie mego zachowania została przyjęta do wiadomości , jednak ja również mam prośbę , mianowicie :abyś w intencji mojego spokoju , nie zachowywał się tutaj niczym wszechwładny arbiter rozsądzający wszelkie sprawy . Jesteś takim samym użytkownikiem tego forum jak i ja , może z wyróżniającym cię podpisem  "Moderator " - a więc po jakie licho wypowiadasz się w wątkach , które nie wzbudzają twojego entuzjazmu lub innej formy zainteresowania ? Temat sprzątania jezior zamiast karania śmieciarzy ( i nie jest prawdą jakoby było to nierealne , gdyż co podkreśliłem wcześniej taki program sprawdza się w 70  % , przynosząc w dodatku zyski ) ; jakkolwiek na niego spojrzeć , jest ściśle powiązany z wędkarstwem i ochroną środowiska , dlatego  - choćbyś  nie wiem jak starał się podważyć zasadność tego wpisu , próbując przy tym ośmieszyć a nawet strofować autora , nie zabronisz mi publikacji moich przemyśleń . Gdyby publikacja wątków czy poszczególnych wypowiedzi , była płatna - miałbyś święty spokój , bo wówczas nie tylko ja ,ale i wielu typowych cwanych centusiów , poskąpiłaby grosza  na te kuluarowe dyskusje - pod opieką "wszechwiedzącego " moderatora (2012/04/10 00:05)

u?ytkownik109116


Żałosny jesteś Bury. Spiknij się z Mirkiem K.(osłem) to będzie śmieszniej trochę...

Tak w pojedynkę to jak palant jesteś odbierany.


Przykro mi ,ale nie wiem do kogo pijesz ani co lub  kogo masz na myśli pisząc " Bury " bądź Mirek K . Jeżeli  Mirek K. jest obecny na tym portalu , to wiedz ,że nazywanie kogoś ww określeniem  obecności osób trzecich ( świadków ) to przestępstwo , wychodzące ze zniesławienia , Nazywa się to pomówieniem i jest ono  ścigane z powództwa cywilnego . Jeżeli więc , na tym forum  wspomniany Mirek K , jest obecny - to mógłbyś mieć niemałe kłopoty . Może przydałaby ci się odrobina moresu ? Postraszyć , zestresować takiego jak ty , by więcej nie spotwarzał osób , które kojarzy wyłącznie z tego portalu - to też jakaś reforma.
(2012/04/10 00:12)

Roxola


Jednak nic tu po mnie...

Również życzę dobrej nocki, bo jeszcze będą mnie ścigać z powództwa.... (2012/04/10 00:19)

u?ytkownik109116


Dodam tylko ,że od początku nie twierdziłem ,że jest to kamień milowy dyskusji na tym portalu. Nie odstręcza mnie fakt , iż dyskusja powoli się wypala. Ot , naturalny stan rzeczy : ktoś napisze co sądzi na temat sprzątania zamiast karania śmieciarzy i zaraz biegnie dalej w kierunku ... ciekawszych wątków ! A one są .Wystarczy tylko się rozejrzeć i wypowiadać się tam , gdzie nie grozi negatywna stymulacja , uzyskiwana poprzez wypowiadanie się w tonie nieznoszącym sprzeciwu ( apodyktycznym ).

___________________________________________________________________________________________________

Postanowiłam się odnieść do tego postu, ponieważ częściowo skierowany jest również do mnie.
To prawda, odeszłam z tego wątku, jednak nie z obawy przed negatywną stymulacją jak to nazwałeś,
ale doszłam do wniosku, że dyskusja jest na tyle jałowa, że nic tu po mnie.

Zadałam pytanie, miałam nadzieję, że się do niego odniesiesz, jednak uparcie twierdziłeś,
że tylko karaniem doprowadzimy do czystości nad zbiornikami.
Twój pomysł jest niemożliwy do zrealizowania, no zastanów się, kto ma karać? Kto ma tego pilnować?
Sprzątajmy przynajmniej po sobie i edukujmy, jeżeli ktoś jest mniej podatny na naukę to śmieci wyrzuci w krzaki.
Jeżeli jesteś zwolennikiem monitoringu, to z pewnością wiesz, że ja jestem przeciwnikiem.
Zadam w takim razie jeszcze jedno pytanie...
Jak zamierzasz pilnować, (obserwować) łowisko, aby doprowadzić do ukarania śmiecącego?



Jak niemożliwy ! Co ty mówisz  ? Pomysł mandatów wydaje ci się niemożliwy , ponieważ brakuje ci wyobraźni  w tym zakresie . Ja te obszary rozeznałem prawidłowo  i dopominam się o dalsze ich poszerzanie przez mojego rozmówcę. Niestety mój dyskutant : nic , dętka , zero ! Kompletny konserwatyzm przemawia przez całą rzeszę Polaków , "tak musi być bo inaczej nie może być ". Czyli co ? Marazm i zachowawczość . Powiedz, dlaczego w wielu miejscach kary pieniężne za śmiecenie, sprawdziły się w 70 procentach , a   u nas wciąż tylko poprzestaje się na etapie "tuszowania " czegoś co powinno być przecież  karalne ? Ciągle tylko zbieranie śmieci - wszyscy razem i co roku to samo . Jeżeli jakieś śmieci są nad wodą , bo dostały się tam w taki czy inny sposób , to czy ktoś kto zostawia po sobie odpadki nad wodą - podniósłby je ? Gdzie tam . Natomiast, ja  i wielu innych wędkarzy - nie leni się zbytnio w sprzątaniu po sobie na co dzień . Czy to nie dysonans pomiędzy nami a  nimi ? Zastanów się . Ludzi pociąga szukanie rozwiązań łatwych , doraźnych a sprzątanie jezior raz czy kilka razy do roku ( i to  w dodatku jeszcze wybranych , nie wszystkich ) - doskonale wpisuje się w tę ideologię łatwizny i jest rozwiązaniem niepozbawionym łatwych do wyszczególnienia  wad.
(2012/04/10 00:26)

u?ytkownik109116


KONIEC . Teraz powinien pojawić się napis "FIN " w gwieździstej poświacie , bo to koniec dyskusji - przynajmniej z mojej strony. Nie mam zamiaru w dalszym ciągu redagować tego wątku . Napisałem jakie według mnie są cienie i blaski sprzątania jezior , inni też wyrazili  swoje zdanie i naprawdę będę rad - gdy to ja w tym momencie  zadecyduję o zakończeniu wątku a nie jakiś pan , który uważa się za Alfę i Omegę .  Wątku proszę nie blokować , nie usuwać . Nie rusz , bo tobie też byłoby niemiło gdyby , ktoś  zaczął ci  robić wrogą robotę na tym portalu.
(2012/04/10 00:49)

Bernard51


Czyn spoleczny -przezytek okresu Stalinizmu, dobrze ktos to okreslil czyn kojarzy mi sie ze zbieraniem stonki.
A co do smieci nad woda ,Byly, sa, beda, wyeliminowac calkowicie pewno jeszcze nie damy rady ale sposobow szukac trzeba.Kazdy wedkarz oplacajacy zezwolania solidarnie powinien wnosic oplate od smieci,sa Firmy sprzatajace ktore powiedzmy 2 razy w roku, dokladnie by sprzatala nad danym akwenie tj wiosna i pow. sierpien ale to nas wedkarzy nie zwalnialo by od utrzymywania stanowiska jak i otoczenia obok nas o dbalosc o porzadek.I tu sie zacznie larum bo na osobe proponowal bym od 10-30 zl w zaleznosci od czlonkow kola jak i wielkosci akwenow
 nalezacych-do danego kola?? (2012/04/10 07:57)

ryukon1975


Czyn spoleczny -przezytek okresu Stalinizmu, dobrze ktos to okreslil czyn kojarzy mi sie ze zbieraniem stonki.
A co do smieci nad woda ,Byly, sa, beda, wyeliminowac calkowicie pewno jeszcze nie damy rady ale sposobow szukac trzeba.Kazdy wedkarz oplacajacy zezwolania solidarnie powinien wnosic oplate od smieci,sa Firmy sprzatajace ktore powiedzmy 2 razy w roku, dokladnie by sprzatala nad danym akwenie tj wiosna i pow. sierpien ale to nas wedkarzy nie zwalnialo by od utrzymywania stanowiska jak i otoczenia obok nas o dbalosc o porzadek.I tu sie zacznie larum bo na osobe proponowal bym od 10-30 zl w zaleznosci od czlonkow kola jak i wielkosci akwenow
 nalezacych-do danego kola??



Dokładnie tak myślę jednak pisanie o tym tyko wywołuje agresję ze strony zwolenników tego co jest.
Wszystko co społeczne w PZW to porażka,która trwa od lat.
Myślę że już czas najwyższy wyciągnąć z tego wnioski.

Może fajnie jak się zbierze 20 osób i posprzątają jakiś zbiornik nie zmieni to jednak faktu że 40 innych zbiorników o rzekach nie wspominając jest zasypane śmieciami.Jestem pewny że wynajęcie i opłacenie firmy sprzątającej by to zmieniło.
Jednak "władza" PZW ma na wszystko jedno wytłumaczenie -nie ma pieniędzy.
I nie dać się okradać bo np. na ochronę wód każdy z nas płaci a PZW nie stać na straż więc gdzie te pieniądze?

Lub mówmy że jest dobrze i łówmy siedząc w śmieciach i zarzucając zestawy pomiędzy kłusownicze sieci i inne samołówki.:) (2012/04/10 08:35)

u?ytkownik96474


Żaden to problem wynająć do sprzątania murzynów .Trzeba tylko od każdego wędkarza oprócz składki brać kasę na sprzątanie . Czemu wędkarz ma płacić tylko za wędkowanie. A za śmiecenie obwiniać innych. Płaci i po problemie. Bezrobotnych w kraju nie brakuje to i gospodarka zyska. Czysto będzie i bełkotu na forum nie będzie. Zaraz usłyszymy ......... (2012/04/10 09:14)

ryukon1975


Żaden to problem wynająć do sprzątania murzynów .Trzeba tylko od każdego wędkarza oprócz składki brać kasę na sprzątanie . Czemu wędkarz ma płacić tylko za wędkowanie. A za śmiecenie obwiniać innych. Płaci i po problemie. Bezrobotnych w kraju nie brakuje to i gospodarka zyska. Czysto będzie i bełkotu na forum nie będzie. Zaraz usłyszymy .........





Tylko żeby nie było tak jak z ochroną wód na którą płacimy a PZW nie ma żadnej straży.

Co do Twoich "murzynów" to rasistowskie i proste,mógłbyś się zdobyć na coś więcej.
(2012/04/10 09:22)

Artur z Ketrzyna


Co to jest czyn społeczny i czemu służy?
1. Jest to dbanie o wspólne dobro.
2. Służy między innymi zmniejszeniu kosztów utrzymania wspólnego majątku (składka członkowska w PZW), lub dobra naturalnego.

Tak więc jest to naprwdę dobry sposób na utrzymanie się organizacji czy stowarzyszeń i zmniejszeniu kosztów.
Tyle że nasze społeczeństwo nie dorosło i nie rozumie pewnych faktów. I utrzymując się w ciemnocie twierdzi że jest to wynalazek komunizmu. A tak naprawdę jego myślenie wywodzi się właśnie z komunizmu. Bo takie motto im przyśwituje; "czy sie stoi czy się leży to wypłata się należy", Co jest mylne, bo jeśli nie wywiązujesz się z obowiązków członka PZW, to nie powinieneś korzystać z przywilejów członkostwa w PZW, i basta.
Ponieważ jest to sposób na zmniejszenie kosztów utrzymania się danego stowarzyszenia. Dlatego jestem za przywróceniem kar (opłat) za nie uczestniczenie w pracach społecznych na rzecz PZW. Tak więc jeśli chcesz mieć mniejszą składkę to poświęcasz jeden dzień na czyn społeczny, a jeśli praca cię hańbi to bul (opłata zwalniająca z pracy na rzecz stowarzyszenia). I nie narzekaj, że jest w PZW źle, bo sam też za  ten stan odpowiadasz.
Od taka jest świadomość, ludzi lub ich obłuda. (2012/04/10 09:58)