Co sądzicie o zanęcaniu np. pedigree?

/ 16 odpowiedzi
Witam.                                                                                          
Co sądzicie o zanęcaniu np. pedigree? Piszcie czy to dobry sposób i na jakie ryby można tym zanęcać. 
Poniżej zamieściłem fotke. 
                                                                                         Pozdrawiam Witek.
ketiw125

http://www.pedigree.pl/uploads/images/big/26.png
link do zdjęcia (2010/03/17 12:50)

użytkownik23540

Czego to już ludziska nie wymyślą.Już niedługo co poniektórzy to będą do wody wrzucac budyń czekoladowy z Winiar.A potem sie dziwic,że te biedne rybki na nic nie biorą,jak je sie nauczy na jakies cudaki. (2010/03/17 12:59)

ketiw125

Napisałem to, ponieważ słyszałem kiedyś o tym i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry sposób

(2010/03/17 13:07)

użytkownik23540

Spoko.Też kiedys gdzies  to czytałem,ale jak dla mnie to jest troche niepoważne. (2010/03/17 13:08)

michal0210

Dokładnie zgodzę się z kolegą zostawmy psom co psie.                                                         (2010/03/17 16:27)

Dawido98

to jest bez sensu przecież to psie żarcie a nie zanęta na ryby czego jeszcze ci ludzie nie wymyślą (2010/03/18 14:52)

me how76

Witam wszystkich sceptyków jeżeli chodzi o psią karmę.Już dosyć dawno słyszałem od kolegów którzy lubili eksperymentować z przynętami i zanętami że stosowali "psie chrupki" z powodzeniem,sam osobiście nie sprawdzałem ale czy to nikomu nie kojarzy się z pelletem...? Nawet smrodek też można by znaleźć bardzo zbliżony.A właściwie to czemu nie poeksperymentować,jak miło można być zaskoczonym wyciągając np.karpika na Whiskas :) Pozdrawiam. >me how76< (2010/04/09 18:09)

Waldi Fish

Niektórzy dodają na wiosnę do koszyczka zanętę z domieszką zmielonej karmy dla psa, co ma imitować zapach tzw. śmierdziuchów, czyli kulek proteinowych o zapachu zwierzęcym. Wiem, że taka zanęta jest skuteczna w połowie karpi. Co do innych ryb, to nie mam w tym zakresie doświadczenia, ale wydaje mi się, że powinno też działać na ryby drapieżne typu sum, sandacz, miętus, ale należałoby to wypróbować empirycznie. (2010/04/09 20:01)

użytkownik31340

Widziałem film na kturym łowiono węgrze na przynętę łudząco przypominajacą psie chrupki więc może ??? sam tego nigdy nie próbowałem , dosyć często zdarza mi się łowić w Czechach na zbiorniku Rozkos i od momentu kiedy zobaczyłem jak pepik złowił szczupaka na zabarwiony na czerwono popkorn ( nastawił się na karpia ) przestałem się dziwić wszelakim przynętom . więc koledzy do dzieła EKSPERYMENTUJCIE !!!! Pozdrawiam

(2010/04/09 20:11)

spines21

robiłem  zanętę z użyciem karmy dla kotów.kupowałem w markecie.do bazy dodawałem zmielone chrupki dla kotów.takie z zawartością ryby.całkiem dobre wyniki bywały na taka mieszankę.karma dla zwierząt jest całkiem pożywna i ma dobry skład więc często się po nią sięga w wędkarstwie.niedawno była mowa o granulacie dla kaczek,że to dobra zanęta na ryby.i warto to sprawdzić. (2010/04/09 20:28)

luciano

sprawdzę tą psią zanęte i napisze wyniki^^ (2010/04/09 20:39)

Waldi Fish

Zgadzam się z opinią kolegi Spines21, że karma dla kotów czy psów jest bardzo pożywna, jako że musi zawierać wszystkie składniki potrzebne do wzrostu i prawidłowego rozwoju psa czy kota, a więc białko, tłuszcz, węglowodany a ponadto witaminy oraz mikroelementy i to wszystko w odpowiedniej proporcji. Podobne składniki powinna zawierać również karma dla ryb tylko może w innej proporcji, więc nie powinien dziwić fakt, że ryby mogą spożywać zmieloną karmę dla psa czy kota. (2010/04/09 22:11)

użytkownik34525

osobiście znam temat psiego czy kociego żarcia wykorzystywanego do wedkarstwa,kiedyś rozmawiałem z człowiekiek który kupuje psią karme w 15kg workach po cenach hurtowych,mieli to i używa jako bazy do kulek, dodaje składniki wiążące bez stymulatorów,podkreca to wszystko tylko olejem rybnym i atraktorem miesnym lub fish tandema,podobno świetnie się z tej bazy roluje,miałem te kulki w rekach i powiem szczerze ze byłem pod wrażeniem te haczykowe dipuje,pokazywał mi te z dipa tandema,moseli... i super struktura idealna nie pekaja nie są miekkie idealne,doszedł gość do perfekcji i ma wyniki,sypie od lat w swojej miejscówce,potworów nie łowi ale 5-6 tki mu wchodzą troche nuda łowić jedna kulką ale jak ktoś lubi (2010/04/09 23:06)