Zaloguj się do konta

Co sądzicie o mojej zanęcie

utworzono: 2012/05/25 21:20
przemo989

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle
[2012-05-25 21:20]

kaki1998

z tego co wiem to słodka zanęta  , więc tuńczyka  i papryk ne dawaj , , ja bym dał tylko zanęte i biszkopty i przynęte , czyli kuku i robaka
[2012-05-25 18:55]

Naruciak9090

No nie wiem  nie wiem musisz się zdecydować czy dać słodkie produkty czy innego rodzaju
[2012-05-25 20:12]

po co papryka? [2012-05-25 21:48]

89krzysztof

Tuńczyk + Kukurydza, do tego jajko, majonez i sałatka jak się patrzy, a zanętę zostaw bez wzbogacania dodatkowymi składnikami ;-)  [2012-05-25 23:06]

Roxola

Nie specjalizuję się w połowie karpi ale jestem bardzo ciekawa, co napisze Janusz (JanuszKarp) jak zajrzy do tego wątku.
Składniki wydają się bardzo dziwne, ale zaczekam :)
Jedynie co do soli, to mogę potwierdzić, ze stosuje się zimą.
Po składnikach wynika z tego, że zanęta będzie słodko (kukurydza, biszkopty) słono (sól) ostra (chili).


[2012-05-25 23:27]

zbynio5o

A nie lepiej im od razu dużą pizze zapodać, plus coca cola gratis. hehe (żarcik) [2012-05-25 23:39]

marek-debicki

Do takiej zakąski przydało by się małe co nieco na poprawę trawienia!
[2012-05-26 01:08]

kamil11269

spróbujesz to się dowiesz ;D
[2012-05-26 08:46]

witekkot

Trzeba czekac az zglodnieje i sam wezmie bez zanety
[2012-05-26 10:29]

JKarp

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle

CześćNo już jest po rybach ale bardzo dobry skład zanęty - sam wróciłem przed chwilą i za namową Oli zajrzałem do wątku. Jak najbardziej dobrze i właściwie dobrane dodatki.Ja wiem, że karpie tylko reagują na truskawkę i wanilię ;-) według większości.Ryby Olu muszą naturalnie poszukiwać składników słonych bo po prostu takich rzeczy w wodzie nie ma. Sam stosuję też Oil Chili jako dopalacz do pelletów a pikantne to jest, że aż w język piecze.Ja powiem więcej - kupiłem pastę krewetkową w sklepie ze wschodnimi potrawami ( znaczy dla ludzi ) -słona jak pierun a chyba karpiom przypadła do gustu.JK
[2012-05-27 21:57]

Roxola

CześćCieszę się, ze udzieliłeś Januszu odpowiedzi w tym wątku, ponieważ trudno mi było uwierzyć w taki skład zanęty.Teraz moja wiedza została o tą ciekawą informację poszerzona.Kto wie, może również spróbuję użyć któregoś z tych składników do nęcenia.Pozdrawiam
[2012-05-27 22:39]

danon1973

No przyznam, że jestem zaskoczony trochę takimi składnikami. Nie chodzi mi tutaj o pojedyncze produkty, bo już nie raz słyszałem, że można w zanęcie stosować sól czy tuńczyka z puszki (o chili nie słyszałem). Zdziwiło mnie jedynie połączenie składników słonych i ostrych ze słodkimi.
Ciekaw jestem bardzo jak koledze przemo989 poszło na zawodach :).
Pozdrawiam
[2012-05-27 22:55]

Roxola

To raczej nie były zawody, bardziej coś w rodzaju jednodniowej zasiadki karpiowej.Dlatego efekty mogę nie dać rzeczywistego obrazu skuteczności zanęty, ponieważ z tego co się orientuję, to karpie zwykle dłużej się nęci i dłużej czeka na łowienie właściwe.Jednak, jeżeli Janusz wypowiedział się pozytywnie, to coś w tym musi być :)
[2012-05-28 00:43]

danon1973

A tak zgadza się, to nie były zawody, mój błąd :) tak to jest jak się jednym okiem przegląda forum a drugim ogląda kabareton ;).
Co do zanęty zdaję sobie sprawę, że karpie nęci się dłużej... dlatego bardziej mnie interesuje przyłów innych karpiowatych przy stosowaniu tej zanęty, bo karpi raczej nie łowię.
Najbardziej jestem ciekaw czy stosując takie dodatki (baza inna) można liczyć na brania leszczy?
Bo zgniecione biszkopty pasują do leszczyka, ale tuńczyk w oleju czy sól to chyba bardziej pod karpia. Co do chili, to jeśli leszcz lubi czosnek to może chili by łyknął?
Dlatego jestem ciekaw wyników na tą zanętę :).
A może kolega JKarp coś by pomógł i rozjaśnił w tym temacie.
Pozdrawiam

[2012-05-28 01:03]

JKarp

A tak zgadza się, to nie były zawody, mój błąd :) tak to jest jak się jednym okiem przegląda forum a drugim ogląda kabareton ;).
Co do zanęty zdaję sobie sprawę, że karpie nęci się dłużej... dlatego bardziej mnie interesuje przyłów innych karpiowatych przy stosowaniu tej zanęty, bo karpi raczej nie łowię.
Najbardziej jestem ciekaw czy stosując takie dodatki (baza inna) można liczyć na brania leszczy?
Bo zgniecione biszkopty pasują do leszczyka, ale tuńczyk w oleju czy sól to chyba bardziej pod karpia. Co do chili, to jeśli leszcz lubi czosnek to może chili by łyknął?
Dlatego jestem ciekaw wyników na tą zanętę :).
A może kolega JKarp coś by pomógł i rozjaśnił w tym temacie.
Pozdrawiam


CześćNa leszcze nigdy nie kombinowałem takiego składu zanęty i dodatków. Może nie zaszkodziłoby spróbować ?Przecież jeszcze do niedawna jak komuś podpowiadałem, że scopex lub scopex-wątroba dobrze wabi leszcze to nie wierzyli, nie mówiąc o innych dodatkach na karpie typu np drobne pellety oraz boosterach cynamonowych, bergamota i oczywiście piernikowych. Leszcz jest rybą karpiowatą i skoro kulki mu smakują to sądzę, że i inne dodatki kuchni karpiowej powinny też skutkować.Oczywiście kwestia nauczenia smaku i zanęcenia może mieć kolosalne znaczenie. JK [2012-05-28 08:22]

xxxczokxxx

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle

wywal sól papryk i tuńczyka
a daj troszk kolendry i troszke aromatu czy atraktora o podobnym zapachu na co bdzisz łowił jak na kulke proteinowa truskawke to truskawkowy atraktor czy dip jakiś tez by sie sprawdził
[2012-05-28 08:35]

JKarp

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle

wywal sól papryk i tuńczyka
a daj troszk kolendry i troszke aromatu czy atraktora o podobnym zapachu na co bdzisz łowił jak na kulke proteinowa truskawke to truskawkowy atraktor czy dip jakiś tez by sie sprawdził

CześćRozumiem, że kilka lat testowałeś taki skład zanęty i stąd takie konkretne rady.No jak już doda takiego zapachu na który będzie łowił to jak łowić na drugą wędkę? Na jaki zapach? "Ja wiem, że karpie tylko reagują na truskawkę i wanilię ;-) według większości." - to moje słowa z wcześniejszego postu. JK [2012-05-28 09:08]

maras74

zgadzam się z JK ostatnio testowałem smaki i zapachy z chilli - wyniki rewelacja (choć z firmy, której ty akurat nie polecasz-dynamite baits). niestety brak czasu na własne gotowanie kulek:(pzdr.p.s. jak ktoś chce to opis wyprawy na blogu. [2012-05-28 11:22]

xxxczokxxx

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle

wywal sól papryk i tuńczyka
a daj troszk kolendry i troszke aromatu czy atraktora o podobnym zapachu na co bdzisz łowił jak na kulke proteinowa truskawke to truskawkowy atraktor czy dip jakiś tez by sie sprawdził

CześćRozumiem, że kilka lat testowałeś taki skład zanęty i stąd takie konkretne rady.No jak już doda takiego zapachu na który będzie łowił to jak łowić na drugą wędkę? Na jaki zapach? "Ja wiem, że karpie tylko reagują na truskawkę i wanilię ;-) według większości." - to moje słowa z wcześniejszego postu. JK

a kolega reklamuje to chili he he to moje zdanie na temat zanęty każdy ma prawo do swojego zdania ja nie obrażam ty też nie także jest ok mamy dwa odmienne troszke zdania jak to wędkarze w jednym sie chyba zgodzimy warto spędzać czas nad wodą .
[2012-05-28 22:38]

danon1973

A tak zgadza się, to nie były zawody, mój błąd :) tak to jest jak się jednym okiem przegląda forum a drugim ogląda kabareton ;).
Co do zanęty zdaję sobie sprawę, że karpie nęci się dłużej... dlatego bardziej mnie interesuje przyłów innych karpiowatych przy stosowaniu tej zanęty, bo karpi raczej nie łowię.
Najbardziej jestem ciekaw czy stosując takie dodatki (baza inna) można liczyć na brania leszczy?
Bo zgniecione biszkopty pasują do leszczyka, ale tuńczyk w oleju czy sól to chyba bardziej pod karpia. Co do chili, to jeśli leszcz lubi czosnek to może chili by łyknął?
Dlatego jestem ciekaw wyników na tą zanętę :).
A może kolega JKarp coś by pomógł i rozjaśnił w tym temacie.
Pozdrawiam


CześćNa leszcze nigdy nie kombinowałem takiego składu zanęty i dodatków. Może nie zaszkodziłoby spróbować ?Przecież jeszcze do niedawna jak komuś podpowiadałem, że scopex lub scopex-wątroba dobrze wabi leszcze to nie wierzyli, nie mówiąc o innych dodatkach na karpie typu np drobne pellety oraz boosterach cynamonowych, bergamota i oczywiście piernikowych. Leszcz jest rybą karpiowatą i skoro kulki mu smakują to sądzę, że i inne dodatki kuchni karpiowej powinny też skutkować.Oczywiście kwestia nauczenia smaku i zanęcenia może mieć kolosalne znaczenie. JK



Cześć
Dzięki za odpowiedź. Będę z pewnością próbował... jak trochę więcej czasu mieć będę, bo teraz na razie mogę łowić raz w tygodniu (6-7 godzin) i szkoda mi trochę czasu na eksperymenty. Ale niedługo będzie więcej wolnego to popróbuję. Kto wie :).

xxxczokxxx, co do tego, żeby wywalił sól i tuńczyka to popieram JK. Po pierwsze zna się gość na tym jak mało kto. Po drugie już kilka razy czytałem o tej soli i tuńczyku... i to nie tylko na tym portalu. Coś w tym musi być. Po trzecie (tak mi się wydaje) każdy chciałby stworzyć jakąś własną rewelacyjną zanętę... stosując to, co wszyscy, raczej z szeregu się nie wyjdzie ;). Gdyby wszyscy robili tylko tak jak inni robią, to do tej pory byśmy ganiali z maczugami, bo nawet koła nikt by nie wymyślił ;).
Warto próbować, bo czasem wyniki mogą być zaskakujące :).
Pozdrawiam

[2012-05-28 22:48]

JKarp

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle

wywal sól papryk i tuńczyka
a daj troszk kolendry i troszke aromatu czy atraktora o podobnym zapachu na co bdzisz łowił jak na kulke proteinowa truskawke to truskawkowy atraktor czy dip jakiś tez by sie sprawdził

CześćRozumiem, że kilka lat testowałeś taki skład zanęty i stąd takie konkretne rady.No jak już doda takiego zapachu na który będzie łowił to jak łowić na drugą wędkę? Na jaki zapach? "Ja wiem, że karpie tylko reagują na truskawkę i wanilię ;-) według większości." - to moje słowa z wcześniejszego postu. JK

a kolega reklamuje to chili he he to moje zdanie na temat zanęty każdy ma prawo do swojego zdania ja nie obrażam ty też nie także jest ok mamy dwa odmienne troszke zdania jak to wędkarze w jednym sie chyba zgodzimy warto spędzać czas nad wodą .

CześćPatryk w wędkarstwie nie można stać w miejscu ( jak w każdej dziedzinie ) bo ten kto stoi w miejscu się cofa. Gdyby nie pomysły innych do do dziś łowilibyśmy na koński włos i kije leszczynowe. Tylko kreatywność i dociekliwość powoduje, że zaczynasz mieć jakieś efekty. Ten sposób z chili i tuńczykiem widziałem już kilka lat temu na jednym z angielskich filmów. Sam z ciekawości zrobiłem podobnie i efekty były. Ale, że z zasady nie łowię na metodę to i tego tuńczyka odpuściłem. Natomiast co do mojego stwierdzenia o tej truskawce i wanilii- dam sobie rękę odciąć, że pytając u Ciebie w sklepie o coś na karpie usłyszę zapachy jak wyżej plus ewentualnie tutti-frutti :-) I tak z zasady jest wszędzie z wyłączeniem dużych sklepów dla karpiarzy. Rzadko gdzie usłyszałbym zapytanie o wodę, na jaką porę roku oraz czy preferują smaki słodkie czy mięsne. Łowiąc jak pozostali ryzykujesz jedynie, że będziesz łowił tyle co oni.JK [2012-05-29 07:42]

xxxczokxxx

Witam w niedziele wybieram się na rybki nastawiam się na karpia i moje pytanie co sądzicie  o tej zanęcie ,którą zrobiłem oto jej składniki:

-Zanęta Trapper Big Carp
-Tuńczyk w oleju
-sól
-papryka chili w proszku
-zgniecione biszkopty
-kukurydza bonduelle

wywal sól papryk i tuńczyka
a daj troszk kolendry i troszke aromatu czy atraktora o podobnym zapachu na co bdzisz łowił jak na kulke proteinowa truskawke to truskawkowy atraktor czy dip jakiś tez by sie sprawdził

CześćRozumiem, że kilka lat testowałeś taki skład zanęty i stąd takie konkretne rady.No jak już doda takiego zapachu na który będzie łowił to jak łowić na drugą wędkę? Na jaki zapach? "Ja wiem, że karpie tylko reagują na truskawkę i wanilię ;-) według większości." - to moje słowa z wcześniejszego postu. JK

a kolega reklamuje to chili he he to moje zdanie na temat zanęty każdy ma prawo do swojego zdania ja nie obrażam ty też nie także jest ok mamy dwa odmienne troszke zdania jak to wędkarze w jednym sie chyba zgodzimy warto spędzać czas nad wodą .

CześćPatryk w wędkarstwie nie można stać w miejscu ( jak w każdej dziedzinie ) bo ten kto stoi w miejscu się cofa. Gdyby nie pomysły innych do do dziś łowilibyśmy na koński włos i kije leszczynowe. Tylko kreatywność i dociekliwość powoduje, że zaczynasz mieć jakieś efekty. Ten sposób z chili i tuńczykiem widziałem już kilka lat temu na jednym z angielskich filmów. Sam z ciekawości zrobiłem podobnie i efekty były. Ale, że z zasady nie łowię na metodę to i tego tuńczyka odpuściłem. Natomiast co do mojego stwierdzenia o tej truskawce i wanilii- dam sobie rękę odciąć, że pytając u Ciebie w sklepie o coś na karpie usłyszę zapachy jak wyżej plus ewentualnie tutti-frutti :-) I tak z zasady jest wszędzie z wyłączeniem dużych sklepów dla karpiarzy. Rzadko gdzie usłyszałbym zapytanie o wodę, na jaką porę roku oraz czy preferują smaki słodkie czy mięsne. Łowiąc jak pozostali ryzykujesz jedynie, że będziesz łowił tyle co oni.JK
o widzisz powiedziałeś coś co masz 80 % racji u mnie w mieście gdzie by nie poszedl to nie pytaja na jaka pore roku jakie łowisko itp jest tylko jeden fajny facet co wie o co chodzi i dobrze  doradzi

[2012-05-29 19:32]

kogutw68

Ja też mam takiego gościa a właściwie GOŚCIA w wędkardkim przychodzę i mówie na jaką wodę jadę i na jaką rybę się nastawiam i dostaje to co mi potrzebne, nawet ostatnio opowiadał że przyszedł do niego kolega i mówi: Zawody wędkarskie na zalewie zemb. poproszę zanętę i dodatki do niej  na II miejsce HE HE [2012-05-29 19:49]