Zaloguj się do konta

Co sądzicie o Firmie JAXON

utworzono: 2009/01/04 12:10
Chudy386

Co sądzicie o Firmie JAXON ???. Czy to jest dobra firma czy nie ocencie w skali do
1 do 10. PPOZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!! [2009-01-04 12:10]

rysiek38

czesc powiem tak-przy kijku tej firmy (celowo bez nazwy-nie przeklinam) 2 razy z przedostatniego odcinka zostal mi pedzel a kolowrotki mialem 2,niby bez zarzutu gdyby nie to ze zylki ciensze od 0,2 wciagaja pod rolke-stracilem tak dwie niezle ryby [2009-01-04 12:19]

Szalona

W skali od 1 do 10 trudno jest ocenić... Jeśli chodzi o moje doświadczenia o opinie moich znajomych to JAXON plasuje się na ostatnim miejscu. Natomiast inne firmy mogę uporządkować w oto takiej kolejności :

1 - Shimano i Daiwa
2 - Dragon ( chociaż za kijek Millenium HD Zander Jerk należy się miejsce 1,5 ;))
3 - Robinson
4 - Konger
5 - Mikado ( niestety ostatnio strasznie spadła jakość - MADE IN CHINA..)
6 - JAXON

Oczywiście to są tylko moje noty i każdy może mieć inne zdanie:) [2009-01-05 21:53]

Ja mam dwa kołowrotki Jaxona Mangan RDS 200 i Vertigo FRM 500.
Nie moge narzekać na nie i łowię na pierwszym od dwóch lat a na drugim rok. A poza tym wszystko (oprócz kiji) ma z tej firmy: spławiki, koszczki [2009-01-06 17:09]

Za szybko cisnę publikuj w skali 1-10 oceniam 8
Pozdrawiam i udanych połowów w 2009 r [2009-01-06 17:10]

rysiek38

dla mnie z firm najlepsza byla ABU ale jakos ostatnio zniknela ze sklepowych polek-widzialem na targu jedynie jakies chinskie podrobki i nieryzykowalem zakupu [2009-01-07 11:05]

rysiek38

acha jezeli chodzi o caly osprzet to jaxon jest niezly-ma nawet lowne blaszki ale na kij juz sie raczej nie dam skusic-kolowrotek moze(te moje byly z tych tanszych) [2009-01-07 11:09]

Kiris

Jeśłi chodzi o wędki, to można jeszcze w myśl zasady ma bezrybiu..... Natomiast miałem kilka kołowrotków, które po kilku wypadach rozlatywały się. Mimo zapewnień producenta nawet te ze szpulami typu "long cast" wciągały żyłkę pod szpulę powodując więcej nerwów nad wodą niż przyjemności z łowienia. Generalnie firmę oceniam dość nisko. Powiedzmy 2-3 pkt. [2009-01-07 21:18]

rysiek38

tak ale w mysl zasady nawet najbardziej tandetny produkt powinien spelniac warunki by sie jakos nazywac czyli kolowrotek ma zwijac zylke a nie ja szatkowac na kawalki no chyba ze to szatkownitek [2009-01-07 22:01]

rysiek38

moze pomysl na nowy patent jaxona -szatkownitek potnie za ciebie zylke na przypony.trzeba to wyslac do jaxona-moze jakies prawa autorskie [2009-01-07 22:03]

Na odleglościówkę Jaxona łowię od 8 lat (na tą samą)czyli odkad firma pojawiła sie na rynku i jest bez zarzutu. Teraz podobno spadła jakośc tych tańszych egzemplarzy. Sam przekonałem się, że nie warto na sprzęcie oszczędzac, nawet jeżeli jest to ładnych parę złotych ale mam gwarancje, że mi ten sprzęt posłuży. Jak kupowałem Jaxona, to wtedy nie był wcale taki najtańszy. Kołowrotki z górnej półki tej firmy oceniam na 8 pkt biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, tak samo kije. Pozdrawiam [2009-01-08 22:25]

Daddy

Co do sprzętu Jaxona to mam mieszane uczucia, mam prawie 20 letnią wędkę tej firmy oraz kołowrotek i jestem zadowolony, zestaw działa do dziś a lekko nie miał. Jednak parę lat temu dałem się nabrać i kupiłem kołowrotek Votus z którego jestem zawiedziony, działa ale jakość nie jest jego mocną stroną. Niektóre drobne akcesoria z tej firmy posiadam i nie sprawiają problemów, jednak raz zrażony, drugi raz kołowrotka tej firmy już raczej nie kupię. Wolę dołożyć parę groszy i kupić kręcioł z oferty innych firm. [2013-05-10 16:16]

Posiadam 2 kołowrotki tej firmy od dobrych paru lat / Votus FRXL - z wolnym biegiem / i naprawde na nie nie narzekam ! W skali daję 9 z plusem - przeleżały parę lat w szafce i nie widac po nich żadnego uszczerbku. Co prawda nigdy jeszcze na nie nie łowiłem i prawdopodobnie nie będę , ale myśle , że mogłoby byc całkiem nieźle
[2013-05-10 16:29]

kazik-kz2

świetliki są ok

[2013-05-10 16:36]

tstaros

Posiadam 2 kołowrotki tej firmy od dobrych paru lat / Votus FRXL - z wolnym biegiem / i naprawde na nie nie narzekam ! W skali daję 9 z plusem - przeleżały parę lat w szafce i nie widac po nich żadnego uszczerbku. Co prawda nigdy jeszcze na nie nie łowiłem i prawdopodobnie nie będę , ale myśle , że mogłoby byc całkiem nieźle

zaraz, zaraz, czy dobrze rozumiem. Przeleżały parę lat w szafie, nigdy na nie nie łowiłeś, ale na nie nie narzekasz i dajesz im ocene 9 z +?

Aż strach pomyśleć co by było, gdybyś kiedykolwiek na nie łowił... ;-)

[2013-05-10 16:37]

Jak większość "polsko-chińskich" firm wędkarskich oferuje wyposażenie od A do Z, na każdą kieszeń, a więc produkty lepsze i gorsze. Dlatego nie sposób jednoznacznie ocenić firmy jako dobrej lub złej, a co najwyżej poszczególne produkty.

Osobiście posiadam dwa wędziska, z serii Charisma oraz Accord i póki co nie mogę powiedzieć złego słowa, mimo niezbyt wygórowanej ceny. Spełniają moje oczekiwania, podobnie jak kupa pomniejszych akcesoriów sygnowanych logo Jaxon.

[2013-05-10 16:45]

Kristoph1

Panowie firma Jaxon produkuje sprzęt na każdą kieszeń i ten najtańszy i ten droższy, wiadomo większość w CHRL, ale pokażcie mi firmę która nie sprowadza z Chin, myślę że takiej nie ma. Jednakże nie wiem czy ktoś sobie zdaje sprawę z tego, że ta firma jedna z nielicznych dzieli się z innymi sponsorując zawody dla najmłodszych nawet w małych miejscowościach czego nie powiem o innych firmach dla których ważniejsze jest sponsorowanie mistrzostw o zasięgu krajowym, bo tam mogą się lepiej zareklamować niż na lokalnych imprezach. [2013-05-10 16:56]

Jack14

@Ernest48

Czyli rdza nic a nic? I koloru też nie tracą?

Jeśli tak to super :-)

[2013-05-10 16:57]

Boolek

Ja się nigdy nie zraziłem nigdy na jaxona nie wydawałem dużo kasy i jestem zadowolony nie narzekam daje 9 [2013-05-10 17:04]

@Ernest48

Czyli rdza nic a nic? I koloru też nie tracą?

Jeśli tak to super :-)

No właśnie nie / może nie ma rdzy bo w szuflada raczej niezawilgocona / , ale myślałem że przynajmniej nastąpią jakieś odkształcenia w plasiku , bądź się naklejki poodklejają - a tu nic !

Stąd ta wysoka ocena - naprawdę jestem z nich zadowolony - na prezent dla kogoś w sam raz się nadadzą !

[2013-05-10 18:08]

swyniu

Vertigo FRXL 500feeder Inspiral 3,9  150c.w.feeder Cristalis  3,9 3Lbs. i to bo tylko to mam plus akcesoria wędkarskie kręciołek 1-10   na 9 nigdy nie zawiódł karpiówka też O.K. Inspirala mam 2 sezon i nie miałem problemów :)
sprawdźcie i porównajcie pracę Jaxona XT-Pro New Generation Match 4,2 a Shimano Catana DX Match 420 ... Shimano to bujający bat a blanki produkują w tym samym kraju.  P.S. Kołowrotewk mam od pierwszych dni wyjścia na polski rynek i no problema [2013-05-10 18:27]

Adam30B

Mam spining 2,70 c.w 3-15. jestem zadowolony wyciągłem na niego sporo ładnych ryb ostatnio szczupaka 76cm i lina 47cm sprawuje się ok.Prócz tego jeszcze posiadam muchówkę tej firmy już ładnych parę lat i też nie mam zastrzeżeń. Obie wędeczki są bardzo lekkie mają fajną akcje.

[2013-05-10 19:32]

Pytanie było o firmę,a nie tylko kołowrotki i wędki. Osobiście nie miałem okazji używać tych sprzętów,ale jesli chodzi o pozostałe akcesoria to 10+++  Jak dla mnie wygrywają asortymentem akcesori wędkarskich ;)
[2013-05-10 20:12]

Waldi Fish

Kijów i kołowrotków Jaxona nie kupuję zrażony niską oceną tego sprzętu przez wędkarzy. Natomiast mam trochę osprzętu Jaxona: rozkładane krzesełko, podbierak i trochę drobiazgów na które nie narzekam.
[2013-05-10 20:24]

Romuald55

Nikt nie wymienił firm: Colmic,Maver,Winner,Cormoran,Leneaeffe,Tubertini,Fiume,Garbolino,Abu garcia,Leeda,Shakespeare,Trabucco,Sensas,DAM,Triana,Rive,Browning itd itd.Gdzie przy nich jest Jaxon? [2013-05-10 20:47]

kazik-kz2

Autor zapytał o opinie na temat jaxona a tu inne firmy sypią się jak z rękawa :)

Jaki sens ma klasyfikowanie jaxona z shimano, daiwą czy abu?

To nie ta liga:)

O ile klasyfikacja/porównanie z kongerem czy mikado ma sens to z pozostałymi producentami odpada.

[2013-05-10 21:37]