Zaloguj się do konta

Co sądzicie o zakazie palenia papierosów w miejsc

utworzono: 2010/11/13 13:55

No widzisz księciuniu doszliśmy do porozumienia ,jak zrobią że foczki będą chodziły jak arabki poubierane co jest nie możliwe i niewykonalne to ja nie będę palił w aucie he he
[2010-11-13 20:42]

robcio2535

z tego co się rozeznałem w temacie to nie wolno palic w aucie kiedy przewozi się małe dzieci

Michał to tylko od Ciebie zależy czy chcesz truć dzieciaki czy nie .
Ja pale w aucie jak sam jade mimo ze nie powinienem bo wiem ze auto i tak przesiąkniete jest od fajek :-( no ale jak z dziecmi to nie pale
[2010-11-13 20:50]

jurek

A dziś rano w TVN 24 była akurat rozmowa na temat egzekwowania tego przepisu , i powiedziano , że Straż Miejska nie może interweniować , ani wystawiać mandatów .
[2010-11-14 13:42]

piotrekelk

tu chodzi o samochody służbowe a nie prywatne
[2010-11-14 16:11]

mielec

tu chodzi o samochody służbowe a nie prywatne



Jak kojarzę to za palenie podczas jazdy nie ważne jakim samochodem przyjemność kosztuje 200zł i 2 punkty. Od już pewnego czasu podajże 6lat
[2010-11-14 17:40]

jurek

Masz racje Tomku , palenie podczas jazdy , to 200 zł i 2 punkty karne .
[2010-11-14 17:51]

andrzejkurylo5

Witam
Ja co prawda nie palę od 2 lat ale jak paliłem to starałem się nie palić na przystankach czy w towarzystwie niepalących, a paliłem paczkę papierosów dziennie. Powiem tak, kultura palenia papierosów w Polsce a raczej jej brak był bezpośrednią przyczyną wprowadzenia tego zakazu, bo nie wierzę, że zależało komuś na zdrowiu palaczy, raczej ktoś skutecznie lobbował.  Jestem ciekaw jak to się dalej potoczy. Popieram zakaz palenia w samochodzie. Wyobraźmy sobie że wpadnie dym do oka kierowcy na drodze w nie najlepszych warunkach przy dużej prędkości??? I dołożę do tego że kierowca jest mało doświadczony albo zmęczony??? Jednym słowem popieram ten zakaz.
Pozdrawiam palaczy i niepalących.
[2010-11-14 19:43]

roman76

no ale chyba na rybkach to będzie można palić?hehe
[2010-11-14 19:46]

Witam
Ja co prawda nie palę od 2 lat ale jak paliłem to starałem się nie palić na przystankach czy w towarzystwie niepalących, a paliłem paczkę papierosów dziennie. Powiem tak, kultura palenia papierosów w Polsce a raczej jej brak był bezpośrednią przyczyną wprowadzenia tego zakazu, bo nie wierzę, że zależało komuś na zdrowiu palaczy, raczej ktoś skutecznie lobbował.  Jestem ciekaw jak to się dalej potoczy. Popieram zakaz palenia w samochodzie. Wyobraźmy sobie że wpadnie dym do oka kierowcy na drodze w nie najlepszych warunkach przy dużej prędkości??? I dołożę do tego że kierowca jest mało doświadczony albo zmęczony??? Jednym słowem popieram ten zakaz.
Pozdrawiam palaczy i niepalących.


Zgadza się z Tobą w 100%
Tu nie o zdrowie palaczy chodzi ale o zdrowie pozostałych. W imię czego ja mam się truć nikotyną przez osobę uzależnioną? Jej nałóg, jej problem.
[2010-11-14 19:48]

robcio2535

no ale chyba na rybkach to będzie można palić?hehe

Jakby sie nie czepiać to też miejsce publiczne he he ale pewnie można bedzie
[2010-11-14 19:58]

Sniper64

Nie długo to i pierdzieć zakażą...:)
[2010-11-14 20:08]

Nie długo to i pierdzieć zakażą...:)

Broni biologicznej już dawno powinni zakazać:)
[2010-11-14 20:08]

andrzejkurylo5

Zgadza się niema co wpadać w skrajności Skarb Państwa coś powinien zarobić.
[2010-11-14 20:09]

Sniper64

No tak wszystko Ok...tylko jak ktoś musi bo jest nałogowym palaczem to będzie palił,a taki zakaz to tylko to że czasami może do nieszczęścia doprowadzić ...na przykład w zakładzie o podwyższonym zagrożeniu pożarowym.. gdzie nie będzie miejsca wyznaczonego do palenia tytoniu..to pod strachem będzie palił i jak ktoś nadejdzie to rzuci gdzie po padnie...! Zakaz może być ,ale też bez przesady co,zrobią prawdziwe karczmy...gdzie przychodzą sobie ludzie piwka się na pić dymka puścić i po gadać..nie wszędzie jest to możliwe by było osobne pomieszczenie..a i urok  takiego baru traci...!  
[2010-11-14 20:25]

kasztelan15

niedługo to za wyjście z domu będzie mandat pale ,paliłem i będe palić jak nie na przystanku to  za nim wiem że to na zdrowie mi to nie pujdzie ale ciężko żucić.,,,,,,.,.,,.,,.,..,
[2010-11-14 20:45]

niedługo to za wyjście z domu będzie mandat pale ,paliłem i będe palić jak nie na przystanku to  za nim wiem że to na zdrowie mi to nie pujdzie ale ciężko żucić.,,,,,,.,.,,.,,.,..,


człowieku trujesz innych, zrozum to.

[2010-11-14 21:01]

No tak wszystko Ok...tylko jak ktoś musi bo jest nałogowym palaczem to będzie palił,a taki zakaz to tylko to że czasami może do nieszczęścia doprowadzić ...na przykład w zakładzie o podwyższonym zagrożeniu pożarowym.. gdzie nie będzie miejsca wyznaczonego do palenia tytoniu..to pod strachem będzie palił i jak ktoś nadejdzie to rzuci gdzie po padnie...! Zakaz może być ,ale też bez przesady co,zrobią prawdziwe karczmy...gdzie przychodzą sobie ludzie piwka się na pić dymka puścić i po gadać..nie wszędzie jest to możliwe by było osobne pomieszczenie..a i urok  takiego baru traci...!  


Do nieszczęścia? bo ktoś coś podpali? A to, że trute są miliony dzieci i młodzieży to jest szczęście? Chyba tylko uzależnionych
[2010-11-14 21:02]

dariuszdyl

Masz racje Tomku , palenie podczas jazdy , to 200 zł i 2 punkty karne .


Jurek, a dlaczego nie ma tego w żadnym taryfikatorze. Syn w tym roku robił prawko i mam kodeks wydany w tym roku z taryfikatorem i nic na temat palenia nie ma w taryfikatorze. [2010-11-14 21:11]

Ja jeszcze raz dzisiaj przeleciałem w necie te taryfikatory no i nic znalezć nie mogę
[2010-11-14 21:16]

Masz racje Tomku , palenie podczas jazdy , to 200 zł i 2 punkty karne .


Jurek, a dlaczego nie ma tego w żadnym taryfikatorze. Syn w tym roku robił prawko i mam kodeks wydany w tym roku z taryfikatorem i nic na temat palenia nie ma w taryfikatorze.




Palenie papierosa i spożywanie pokarmów podczas jazdy niestety jest tylko naruszeniem za które nie są dawane żadne punkty. Tak jest w taryfikatorze.
[2010-11-14 21:17]

no i mandat też chyba nie jest dawany bo nie ma takiego mandatu w taryfikatorze
[2010-11-14 21:21]

kasztelan15

truje innych to może jutro nie będe palił w piecu bo dym leci z m komina ....w domu kolego nie pale papierosow bo mam małe dzieci ,,,,,,,,,,,,,,,,,,............
[2010-11-14 21:24]

To powiadasz ze przynajmniej swoich nie trujesz?
[2010-11-14 21:30]

truje innych to może jutro nie będe palił w piecu bo dym leci z m komina ....w domu kolego nie pale papierosow bo mam małe dzieci ,,,,,,,,,,,,,,,,,,............


Nikotyna - o to się rozchodzi. W piecu papierosami palisz?
[2010-11-14 21:33]

Sniper64

Palę..! ale zawszę odchodzę na bok jak jest w mojej obecności osoba która nie pali!!! tak samo jest na towarzyskich imprezach czy innych tego typu..nie palę wśród tych co nie palą !!! chyba że sami podchodzą do mnie! jak im to nie przeszkadza!
[2010-11-14 21:34]