Co robię nie tak-puste brania?

/ 8 odpowiedzi
witam wszystkich;byłem wczoraj nad wodą próbowałem połowić niestety co branko zacinka i pusto, brań nie było wiele bo ok.10. Łowiłem DS w rzece i nie wiem,żyłka 0,18  przypon 80cm 0,12 haczyk 12 łowiłem głownie na czerwonego,na początku myślałem,że zbyt szybko przycinam później czekałem dłużej i nic, brania nie byłe zbyt energiczne takie bardziej rytmiczne drgania a nie przegięcia szczytóweczki, robak obcięty na końcówkach,może to drobnica(haczyk przecież nie za duży) może za późne zacięcia już sam nie wiem.
matis1994


Jak skubał ci drobiazg to nic nie poradzisz.Spróbuj na haczyk o innym kształcie. (2012/04/29 10:19)

owczarki


teraz takie brania jak szukasz coś większego to albo kukurydza , pszenica,groch i wiesz wtedy ze bierze ryba a tak to masz nadzieje ze weźmie a tu nic .A tak na marginesie to ryby na rzece to dopiero biorą bardzo intensywnie tak za około miesiąc tj na początku czerwca jak będą po tarle na jeziorach tarło odbywa sie ok 2tygodni wczecniej .takie moje spostrzeżenie .chodzę codziennie na rekonesans nad rzekę Warta i tu nawet mistrzowska zaneta nie sciąga mi ryb a w wakacje wygrywam zawody na nich tak wiec bez nerwów po prostu jeszcze woda jest za zimna itp na razie trzeba pokornie przyjmowac nauki od ryb a później dac im szkołę (2012/04/29 11:39)

czarnypum




witam wszystkich;byłem wczoraj nad wodą próbowałem połowić niestety co branko zacinka i pusto, brań nie było wiele bo ok.10. Łowiłem DS w rzece i nie wiem,żyłka 0,18  przypon 80cm 0,12 haczyk 12 łowiłem głownie na czerwonego,na początku myślałem,że zbyt szybko przycinam później czekałem dłużej i nic, brania nie byłe zbyt energiczne takie bardziej rytmiczne drgania a nie przegięcia szczytóweczki, robak obcięty na końcówkach,może to drobnica(haczyk przecież nie za duży) może za późne zacięcia już sam nie wiem.



Witam
Z całą pewnością skubała drobnica, spróbuj zmienić zanętę na grubszą, użyj ziaren... kukurydza, konopie. (2012/04/29 11:40)

bodekk66


pytanie do moderatora,  czy nie używa się ostatnio tu za dużo słów,POMOCY,,rozumię gdy ktoś tego wyrazy używa w nagłych losowych przypadkach,ale nie można ciągle pisać tego  z byle błachych broblemów,,np,nie mogę zaciąć lub robak spada z haczyka ,,

wystarzczył by post,, co robię nie tak,,pozdr   

(2012/04/29 11:58)

halwwa2804


To była obskubujaca drobnica,jak zakladasz czerwonego robaka to nie sposob zalozyc go na caly haczyk tak zeby mala ryba calego zassala,pisze tu o rybach malych,jak chcesz zaciac załoz mniejsza przynete wtedy to blotki przytniesz bez problemu. (2012/04/29 12:51)

rybol76


dzięki za odzew,podpowiedzi i uwagi,pozdrawiam (2012/04/29 13:31)

owczarki


jak łowisz bardziej z dna to podobne odczucie jest jak małe małże zaczepiają nasze przynety można czasami pomylić z braniem tak człowiek wyczekuje tych ryb (2012/05/27 22:14)

rybol76


Witam,byłem ponownie nad rzeką (Wieprz) zestaw ten sam sam lecz tym razem na białego brania te niemal identyczne,tym razem wyjęte kilka sztuk kiełbi takich do 10cm także wszystko jasne,na kukurydzę  nic się nie skusiło,wiadomo wynik to żaden ale mimo wszystko miło spędzić czas nad wodą! (2012/05/28 12:27)