Co robić gdy ryba nie bierze?

/ 5 odpowiedzi
Wędkuję w stawie głównie Linowo-karasiowym lecz zdarzają się też płotki i okonie.
Mam problem ze złowieniem linów i karasi ponad 30cm a wiem że są takie a liny nawet ponad 1,5kg.
Nęciłem ponad 2,5 tygodnia kukurydzą i pęczakiem a rezultaty były takie  dużo karasia od15 do 25 cm linów zero.
Podczas zasiadek niejednokrotnie było widać jak duża ryba żeruje w łowisku nieraz pojawiały się ścieżki bąbli a nieraz place drobnych bąbelków lecz ryba ta nie brała,gdy płynęła w stronę spławika omijała go okrężnym łukiem i żerowała na dobre dalej.Co to mogła być za ryba?
Niekiedy jadąc połowić rekreacyjnie karasie stosowałem różnego rodzaju zanęty które sprawdzały się ale w głównej mierze wabiły karasie takie po 10cm.
Wczoraj wybrałem się nad staw z zanętą firmy boland lin-karaś 1kg z dodatkiem 1/2 paczki pinki 1/2 paczki białych robaków 1/2 puszki kukurydzy oraz 50g pieczywa fluo mix trapera.Efekty były zadowalające małą niespodzianka było to iz podeszła duza ryba w tak drobną zanętę normalnie w niej żerowała lecz nie brała brały tylko karasie takie do 20 cm co zrobić aby skusić te większe ryby.Łowiłem na spławik 1,5 g haczyk 8 na przyponie 18 i żyłka główna 0.22 lżejszego zestawu niemogę użyć gdyz jest zbyt dużo zaczepów.
ogtw

Na większe przynęty małe ryby nie będą się łapać. Po zarzuceniu wędki, do przynęty najpierw podpływają mniejsze ryby, a gdy przypłynie większa, to ustępują jej miejsce. Można ignorować brania mniejszych ryb, a zacinać dopiero wtedy, kiedy weźmie większa. Musisz się nauczyć odróżniać brania mniejszych i większych ryb.
(2015/07/11 11:03)

Artur z Ketrzyna

rozumiem że chcesz się nastawić na lina.
Napewno możesz śmiało zrezygnować z pieczywa fluo. pinkę zastąp białym robakiem, kukurydze gotowanym ziemniakiem.
Nie za dużo zanęty, ona wabi drobnicę, a większą rybę przytrzyma i przyzwyczaj grubszy dodatek: kostka ziemniaczana, pocięte robaki np. rosówki, kuku też może być, ale widać że i u ciebie liny za nią nie za bardzo przepadają i wabi głównie karasie i płoć. (2015/07/11 22:44)

kogutw68

każdy by chciał łowic tylko duże ryby, wędkarstwo głównie polega na tym aby podejśc rybę, albo trafic na dzień dziecka. ale co to by było za wędkowanie gdybyś szedł na lina i łapał lina, myślę ze fajnie jest łowic i nie wiedziec co ci weźmie wtedy niespodzianka jest niespodzianką, a łowienie selektywne to efekt przemyśleń kombinacji i doświadczeń to nie przepis na szarlotkę (2015/07/12 17:33)

Sandacz445

Na dużego lina polecam na hak założyć ok. 2-3 rosówki i cierpliwie czekać :) Takiemu kąskowi raczej nie przepuści :) A i spławik najlepiej w pozycji gdy przynęta dotyka dna (ale nie leży) Chyba wiesz o co mi chodzi,taki pochylony trocje w bok :) (2015/07/12 23:17)

Bernard51

Co robić gdy ryba nie bierze?

Najlepiej zaopatrzyć się w duża ilość chmielu i się wszystko wyrówna... (2015/07/20 16:12)