Co poprawić w zestawie przelotowym ?

/ 28 odpowiedzi
JKarp

i przede wszystkim haczyk - wyłącznie czerwony..."
Szczególnie nad ranem, na wieczór i w nocy ważny jest kolor haczyka ;-)Bo przecież wiadomo, że rybom ktoś zrobił wykład, że to niebieskie, czarne, złote, srebrne lub czerwone to haczyk...
JK (2013/08/28 08:54)

Bigos44

Witam Na rysunku jest trochę za dużo bajerów, np; koralik między spławikiem a krętlikiem. Poza tym patent ze zmianą obciążenia na krętliku jest rewelacyjny ale krętlik zastąpiłbym agrafką dla szybszej wymiany przyponu z obciążeniem.
Mam jeszcze pytanie, jak sprawdza się zestaw z taką ilością elementów w zaroślach?

Mój zestaw; stoper nitkowy, spławik na systemie, obciążenie, przypon. (2013/08/28 11:51)

frugosz

Wielkie dzięki za wszystkie opdpowiedzi.

Koralik między spławikeim a krętlikiem dałem po to ,żeby spławik nie obijał się o obciążenie ,ale już zmieniam. Pod obciążeniem przelotowym głównym dałem jedną śrucinkę ,żeby spławik lepiej stał. Co do krętlika z agrafką ,to fajny pomysł,tylko że każdy mówi ,żeby jak najmniej elementów było na zestawie a tu jeszcze kretlik na przyponie ,krętlik z agrafką powyżej trochę dużo tego jest,ale skoro tak musi być to tak będzie. Dużo wędkarzy łowiących na spławik zamiast obciążenia przelotowego używa śrucin i wy również o tym pisaliście. No cóż trzeba spróbować i wtedy zobaczy się jaki sposób jest najlepszy;) Pozdrawiam i dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi

(2013/08/28 20:16)