Zaloguj się do konta

Co najlepsze na okonia?

utworzono: 2011/08/25 21:50
Albinos

Witam. Postanowiłem spinningować. Dlaczego? To możecie przeczytać w moim poprzednim temacie :) A dokładniej wiem co to była za ryba, okoń. Dzisiaj biczowałem wodę cały ranek i poczułem opór. Zacięcie. Krótki hol i okoń prawie 1kg leży na brzegu. Błystka 11g. I tu pojawia się moje pytanie. Wiem że jest ich więcej, jakiś dziadek wyniósł ich 8 ;P Poczytałem troche o nich i dowiedziałem się że łapią się na błystki obrotowe 3-10g (spinning lekki) i twistery koloru motor oil z główką 2g. Ile i jakich przynęt kupić na początek okoniowania? Jak prowadzić przynętę? Wolno czy dynamicznie? Na jakiej głębokości?

Pozdrawiam, Albinos

PS. To była moja pierwsza ryba na spinning, niestety dzisiaj tylko 1 :( Złowiona przy stromym brzegu.
[2011-08-25 21:50]

maciek34

Witaj,polecam ci obrotówkę nr. 1 2,5 g.Prowadź wolno i szczytówkę trzymaj nisko przy wodzie.Pozdrawiam ;)
[2011-08-25 23:25]

gloi1

czerwony robak

[2011-08-26 09:29]

Apollon85

Okoń słynie z grymasów, jednego dnia będzie brał na obrotówkę nr1 innego na paprocha motor oil, kolejnego wcale nie będzie chciał brać.
Moimi pewniakami są:
Błystka EFFZETT D.A.M nr 1 skrzydełko typu comet (srebrna w czerwone paski)
Paproszki:
Perła
Motor oil, motoroil z brokatem.
Przezroczysty z niebiesko-czerwonym brokatem
Główki dobieram w zależności od głębokości łowiska.
Obrotówką obławiam wszystkie partie wody, unosząc szczytówkę w górę i opuszczając do powierzchni wody, tempo prowadzenia zmienne.
Paproszki należy prowadzić skokami po dnie.
Od tego bym zaczął:)
Napisz jeśli możesz, cóż za łowisko obfituje w takie ilości pięknych garbusów:)
[2011-08-26 11:34]

kch65

Spróbuj bocznego troka i twisterków motor oil 5 cm, albo "portek" - tułów żółty albo biały z czerwonymi ogonkami.
[2011-08-26 13:14]

Albinos

Dzięki za rady :) Moje łowisko to staw w Mniszkowie. Ładny, zadbany, z wyspą i mostem, nawet obok jest stadion klubu LKS Mniszków i gimnazjum. Głębokość od 0,5m przy brzegu do 2m. Obok jest mniejszy staw, niektórzy na nim łowią bo można tam trafić na ryby które żyją w mało natlenionych wodach. Generalnie występują Karasie (Sztuki po 1kg to nie rzadkość) Karpie, Okonie, Liny i jeszcze trochę innego białorybu. "Wioskowa legenda powiada że" ktoś kiedyś wpuszczał tam szczupaki. Niedaleko sklep. Łowisko co najmniej przyjemne. Mniszków pow. Opoczyński woj. Łódzkie.
[2011-08-26 21:30]

Albinos

A tak PS to jutro o 4 wyruszam z tą samą błystką. Zobaczymy co wyjdzie. Jeśli chcecie to mogę wrzucić zdjęcia stawu.
[2011-08-26 21:36]

karpix25

Jak byś mógł wstawić zdjęcie tego okonia był bym bardzo wdzięczny :)
[2011-08-27 15:51]

Albinos

Hmmm... Zdjęcia mojego pierwszego okonia nie mam, a szkoda. Potem wrzucę fotki 2 z 3 złowionych dzisiaj (dosyć małe).
[2011-08-27 16:02]