Zaloguj się do konta

Co najlepiej zastosować do mocowania amortyzatora?

utworzono: 2012/12/23 17:02
roman55

Co najlepiej zastosować do mocowania amortyzatora gumowego w samym topie: korek czy może scallete i dlaczego?

[2012-12-23 17:02]

Spawciu

czy do batow montuje sie amortyzatory i do takiego 5m to jaka grubosc gumy i dlugosc?
[2012-12-23 18:31]

roman55

czy do batow montuje sie amortyzatory i do takiego 5m to jaka grubosc gumy i dlugosc?


Po pierwsze to nie ta grupa bacik to pełny zestaw – tu rozmawiamy o zestawie skróconym (tyczka). Guma w baciku to według mnie profanacja bacika, ale pomimo tego istnieje możliwość jej zastosowania, jeśli bat posiada szczytówkę pustą. Czy długa guma to zależy gdzie zastosujesz korek i w jakim segmencie bacika? Jeśli kupisz gumę do niego, to na pewno starczy ci do kilku bacików, ponieważ przeważnie jest w odcinkach 5m.

Z wędkarskim Pozdrowieniem

[2012-12-23 19:47]

bednar14

czy do batow montuje sie amortyzatory i do takiego 5m to jaka grubosc gumy i dlugosc?

Poszukaj na forum bo coś o tym było ale większość z wędkujących batem nie używa amortyzatorów.
[2012-12-23 21:05]

Spawciu

dobra tyczka lekka to przynajmniej 500zl wzwyz . przewaga jej to dokladne lapanie na wiekszych odleglosciach np 13m;)) i tylko tyle ? odleglosciowka nie polapiemy tak samo dokladnie jak tyczka ze na zawodach tylko tyczki ? jak to jest? [2012-12-24 17:38]

Nie za bardzo zrozumiałem odpowiedź wyżej, ale na zawodach przeważają tyczki ponieważ jest to dokładność a cena tyczki (na kilka lat) wystarczy wygrać trochę zawodów i się odpłaci. Zawodnicy mają również baty, odległościówki. [2012-12-25 09:35]

roman55

dobra tyczka lekka to przynajmniej 500zl wzwyz . przewaga jej to dokladne lapanie na wiekszych odleglosciach np 13m;)) i tylko tyle ? odleglosciowka nie polapiemy tak samo dokladnie jak tyczka ze na zawodach tylko tyczki ? jak to jest?

 

 Z tych twoich pytań wynika że jesteś bardzo młodym adeptem wędkarstwa, a ja sobie cenię pracę z młodym narybkiem. Tylko nierób bajzlu w grupie, a jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na jakieś pytanie to załóż nowego posta i w nim zapytaj(, bo będę zmuszony wcinać pytania w przyszłości niedotyczące danego tematu:) tak na przyszłość. A wracając do twoich pytań już odpowiadam. Jak to jest , a to bardzo prosto każdy z tych kijaszków pozwala wędkować tylko w danym zakresie odległości od brzegu na wodzie i praktycznie przystosowany do różnych rybek pod względem ich wielkości , co nie oznacza że delikatnymi szybkim  bacikiem nie można wyholować dużych przyłowów .

Po pierwsze tyczka to bardzo precyzyjny i szybki kijek do połowu miejscowego ( nęcenie punktowe i połów dokładnie w tym punkcie, skrócony zestaw pozwala na szybką reakcję wskazania spławika, b. duża czułość zestawu ze względu na stosowane odpowiednich spławików i przekroje żyłek. Tyczka pozwala wędkować zawodniczo w zakresie 9-13m, amatorsko nawet do 14-15m.

U klejówki i baciki to są też kijki bardzo skuteczne stosowane na zawodach przez wyczynowców ( zestaw pełny) do bardzo szybkiego połowu rybek z zakresu b. małe do średnich ( niektórzy dzięki tym kijkom wygrywają zawody lub jak to się mówi łapią dużo punktów).Zakres odległości wędkowania nimi to od 2m do 16m.

Odległościowa to najtrudniejszy kijek do opanowania również bardzo skuteczny na średnią i dużą rybkę i używany często na zawodach, ale jak sama nazwa wskazuje o dalekim zasięgu 30- 40 parę metrów.

To by było na tyle. Tylko weź sobie pod uwagę moje uwagi i wskazówki dotyczące nie zadawania pytań, gdy post dotyczy innego tematu, a jeśli masz jakieś pytanie to proszę o założenie nowego tematu wynikającego z pytania. Zapraszam do zapisania się do grupy.

Z wędkarskim Pozdrowieniem

[2012-12-25 10:58]

Spawciu

bardzo dokladnie mi to wyjasniles :) dzieki wielkie , tak masz racje dopiero minal moj pierwszy sezon w sumie tylko polowa i wole pytac bo z czytania i ogladania nie zawsze wszystko wiadomo dlaczego i po co :)


[2012-12-25 13:30]

roman55

bardzo dokladnie mi to wyjasniles :) dzieki wielkie , tak masz racje dopiero minal moj pierwszy sezon w sumie tylko polowa i wole pytac bo z czytania i ogladania nie zawsze wszystko wiadomo dlaczego i po co :)




Jeśli podołam twoim pytaniom  :) a myślę że tak. Chętnie postaram się na nie wyczerpująco odpowiedzieć w zakresie tyczki- krótki zestaw i nie tylko. Pozdrawiam

[2012-12-25 14:25]