Zaloguj się do konta

Co na lina?

utworzono: 2010/05/17 17:18
adamoso123

Witam mam problem ponieważ mój znajomy ma staw i mnie zaprosił żebym mu poradził co zrobić żeby złapać liny.Problem w tym ,że woda czysta ma tam głębokość 10-30cm. a potem aż do samego dna są takie rośliny wodne i tak w całym stawie.A liny pływają przy samym wierzchu.

[2010-05-17 17:18]

napisz coś dokładniej na temat stawu bo to za mało informacji
[2010-05-17 18:21]

adamoso123

Staw jest duży i płytki linów nie dokarmia a podglądywałem je jak zbierają ślimaki z roślin liny te mają 30-50cm. staw jest porośnięty jakąś rośliną która ciągnie się od samego dna aż do powierzchni. A jedyne co tam mogę teraz złapać to szczupaki ale tylko na poppera bo wszystko inne zaraz zaczepia o krzaki .
[2010-05-17 19:35]

musisz oczyścić fragment dna użyj w tym celu 2par grabi ogrodowych zwiąż je liną wrzuc w wybrane miejsce i wyciągnij zielsko potem możesz przez kilka dni wrzucać w to oczyszczone miejsce np kukurydze wtedy liny powinny się przekonać do niej i z chęcią będą brały możesz też poeksperymentować to nie zaszkodzi a ty wtedy będziesz wiedział co im przypadło do gustu pozdrawiam i powodzenia
[2010-05-17 20:17]

vinci85

Witaj

Tak kolega ma rację oczyść łowisko grabie lub coś podobnego na pewno przydadzą się. Przez kilka dni nęć najlepeij dwa miejsca nie za dużo, ale zawsze o jedenj porze dnia, jednak teraz taka pogoda za oknem- warto poczekać. Lin nie żeruje jak jest zimno co do tych roślin to obstawiam, że jest to rogatek w takich łowiskach szczupakowo- linowych to pospolita roślina.

Rada na przyszłość, kiedy przyjdzie taki okres, że liny nie będą chciały brać to wystraczy rzucić parę razy grabiami w oczyszczone miejsce. Lin prędzej czy poźniej zacznie żerować i to zupełnie inaczej - nie jest wtedy taki płochliwy. Lubi zmętnienie wody- dna, będzie intensywnie żerował. Ja mam trochę inny problem mam łowisko w którym liny pływają po60cm jednak byczek nie pozwala dojść do przynęty, ale może kiedyś będzie inaczej.

połamania:]

[2010-05-17 21:18]

nie trzeba koniecznie grabić mozna spokojnie je łowić na 30cm wodzie,tylko łowisko musi być max. oddalone od kija...oczywiscie bran bedzie mniej po po jednej rybie na tak płytkiej wodzie bedzie kocioł to co kolega vinci85  pisze to prawda,czesto grabiłem i zaraz łowiłem w tym miejscu spore leszcze,metoda stara jak swiat,faktycznie nie jestem wyznawca mitów o płochliwości lina,trudnościa w jego lowieniu jest zestaw i to co na haczyku+dobór łowiska
[2010-05-17 22:01]

adamoso123

dzięki za rady na pewno skorzystam ale najpierw spróbuję złowić je z wierzchu myślę nad kulką pływającą i do tego dowiązanym przyponem haczyk mały 12-15 i na to ślimaka ponieważ obserwowałem duże i małe podrzuciłem z procy na sam środek stawu kukurydzy to duże to olały a małe podpłynęły i zeżarły wszystko a jak obserwowałem duże z ukrycia to widziałem jak podpłynął pod sam brzeg i jadł ślimaki.
[2010-05-18 20:27]

Boomer1983

Witam. Mam pytanie! Wędkuje na wodach stojących obecnie wędkuje na płytkim stawie około 150cm głębokości porośniętym trzcinami i o mułowatym dnie. Złowiłem tam ostatnio ładnego lina około 42cm ale tylko jednego przeważają tam leszcze. W związku z moim pytaniem jaka zanęta na lina będzie najskuteczniejsza na tak wcześniej opisany zbiornik. Z góry dziękuję.
[2010-05-19 15:50]

Boomer1983

Witam. Mam pytanie związane z zanętom na lina! Wędkuje obecnie na płytkim stawie około 150cm głębokości porośniętym trzcinami i o mułowatym dnie. Na ostatniej mojej wyprawie złapałem tam lina około 42cm ale tylko jednego. Przewagą połowu są leszcze takie około 56cm czasami zdarzy się ładny karaś. Jakiej zanęty powinienem użyć na tym łowisku do skutecznego połowu lina. Z góry dziękuje za przepisy i porady.
[2010-05-19 15:57]

kaugustyn13

Witam. Twoj przyklad przypomnial mi o pewnej wyprwie na podobne lowisko i rowniez na lin. Probowalem wszystkiego i nic. az tu nagle zjawil sie stary wedkarz i wyciagna z woreczka dziwne kulki poczym nkladajac je na hak wyciagal piekne liny i okazale karasie. Ja po kilku dniach zmeczony tymi nieudanymi wyprawami zapytalem starca jak to robi. Otuz nic innego jak zwykle ciasto na ryby z dodatkiem tartych ziemniakow i lekko podgotowane. takie male pyzy. efekt byl niesamowity. polecam.
[2010-05-19 21:11]

kaugustyn13

Zapomnialem dodac ze podawalem te pyzki batem i bez splawika oraz olowiu. unosily sie po powierzchni.
[2010-05-19 21:13]

Skoro jest tak płytko to płochliwy lin nie da się złowić. Jedyną metodą, która może się okazać skuteczna to łowienie z powierzchni za pomocą kuli wodnej.
[2010-05-19 21:17]

Spin-men

JA widzę to w taki sposób nęcić kuku .
[2010-05-19 23:41]

ja bym polecał gruba mieszankę kukurydzy ziemniaków pociętych rosówek i białych robaków do smaczamy to atraktorem na lina i karasie. polecam
[2010-05-20 08:12]

Boomer1983

Wypróbuje te metody i zobaczymy może akurat będą dobre efekty jeszcze raz dzięki
[2010-05-20 17:53]