Zaloguj się do konta

Co na leszcza?

utworzono: 2013/02/25 18:39
szczupak1108

Czy mozecie mi pomuc łowie na sawach i mam problem z złowieniem leszcza naco najlepiej łozwic?

Probowalem na kukurydze i nic
prosze o pomoc?
[2013-02-25 18:39]

krystian95

co do przynęty najlepszy jest czerwony robak (gnojak) ten zapach je skutecznie wabi a zanęta hmm najlepsza według mnie jest traper lub Bogusław Brud z dodatkiem jakiegoś atraktora lub przyprawy do piernika u mnie się sprawdza. Rasuwka też się sprawdza a i do zanęty dodaj czerwonych oczywiście posiekanych lub inaczej rozdrobnionych
[2013-02-25 19:06]

Rocky27pl

Kolego momoge ci czemu nie podeśle ci link obejrzyj sobie myśle że coś pomoge:

https://www.youtube.com/watch?v=NLWWQ5p2kf0

Ja  na leszcza to białe robaki hak i zanęta albo dżdżownica na hak i do zanęty siekana i zanęta  Marcela u mnie się sprawdza taki zestaw.Udanego sezonu życze 



[2013-02-25 19:27]

Rocky27pl

Kolego pomoge ci czemu nie podeśle ci link obejrzyj sobie bardzo ciekawy filmik polecam

https://www.youtube.com/watch?v=NLWWQ5p2kf0

Ja  na leszcza to białe robaki hak i zanęta albo dżdżownica na hak i do zanęty siekana i zanęta  Marcela u mnie się sprawdza taki zestaw.Udanego sezonu życze Ps. Przepraszam za błędy w pierwszym poście





[2013-02-25 19:36]

lysywedkowicz

Ja tylko chciałbym się dowiedzieć co to takiego Rasuwka.Za cholerę nic nie przychodzi mi do głowy. [2013-02-25 20:32]

kuba7128

Rasówka-Rosówka zapewne o to chodziło [2013-02-25 20:44]

przemo1980

Kiedy chcesz łowić te leszcze ,teraz zimą ? Z lodu ?
Czy już wiosną,latem ?
[2013-02-25 20:45]

szczupak1108

wiosna latem
[2013-02-26 12:24]

szczupak1108

dziękuje z góry wszystkim
[2013-02-26 12:29]

cocaine

Kolego łowiska są różniste b.często łowiłem na makaron gwiazdki od kilku lat zmieniłem łowisko i makaron jest zbędny sprawdza się tylko pinka i robactwo czerwone,spróbuj nęcić zanętą leszczową (Dragon maxima leszcz) 1/2 puszki kuku (pudliszki)melasa leszcz specjal trapera oraz gnojaki 0,25l(posiekane) u mnie skutkuje a za przynętę białe robaki ewentualnie średnie robaki czerwone (gnojaki) powodzenia.

[2013-02-26 13:14]

rav74

Na wędkuje są naprawdę świetni spece od leszcza, trza śledzić tematykę i wyprawy. Osobiście uwielbiam tą rybę i łowię ją na feedera z gruntu. Leszczu lubi słodkie. Kiedy nie mam okazji zanęcić wcześniej to w dzień połowu wykonuję kilka pustych rzutów z samym koszykiem z zanętą w jedno miejsce (sprawdzone). Potem zanęta do koszyka, pora wczesna poranna, jak dla mnie 4-5 rano, na haczyk kanapka mada biała--->czerwona--->biała i jazda. Powodzenia. [2013-02-26 15:25]

szczupak1108

dzięki wielkie za poradę wszystkim zainteresowanym i pozdrawiam
[2013-02-28 18:31]

Zionbel

Ja w zeszłym sezonie najlepsze wyniki miałem na taka kompozycje :)

Zanęta dragona leszcz + melasa piernikowa profess + posiekany drobniutko makaron + kukurydza + pinki :) Wszystko tak żeby było gruba i dużo :)

Na haku 2 płatki śniadaniowe mlekołaki cynamonowe + 2-3 pinki z aromatu czosnkowego :)

W tym roku wzbogacam technike o method feeder :)

Zanęta Dragona maxima + płatki leszczowe+ pellet 4 mm + melassa wszysto zalać jeszcze słodzikiem:0

Na włos pellet hakowy Ccmoore 8mm albo kulka Dynamite Baits 10mm red fish :)


Co z tego wyjdzię to czas pokaze :)

POZDRO


[2013-02-28 18:49]

karolpolawiacz

dzikuny !! na haczyk 10 i dobra zanęta
[2013-02-28 20:22]

miecz-gaz

Od wielu lat stosuję tylko i wyłącznie pszenicę z dodatkiem migdała (olejek do ciast 1/2 zawartości flakonika ) W Auhan były tańsze i dwie w cenie jednej. Na litrowy termos 3 lub 4 garście dodać olejek jak w/w . Podkarmiaj 2 lub 3 dni a na 4 zasiadaj.Nie zaszkodzi spróbować. Połamania. [2013-03-06 20:23]

Na leszcza zabieram kukurydzę, robaki b. ew pinke i zanętę starfish leszcz (z serii to secret) żółtą. Nęcę tylko w tym dniu co łowię.  [2013-03-06 20:38]

miecz-gaz

Już myślałem i byłem pewien wyjścia z wędką, a tu taki psikus spadł śnieg i zimnisko przyszło aż łapska świerzbią by poczuć coś na kiju małe puk, puk. Zestawy przygotowane, karmę tylko zarobić i wio nad wodę, a tu nie wio tylko nazad. Trzeba sobie odpuścić i odczekać. [2013-03-11 09:45]

Ja 1 rybki planuję na 1 kwietnia na jezioro. [2013-03-11 15:39]

jakubeq

Leszcz stosunkowo łatwa ryba do złowienia. Moim zdaniem bezkonkurencyjna przynęta na ta rybe jest duży czerwony robak, oprócz tego makaron zaprawiony smrodkiem od Pana Bogdana Bartona (nie chce tutaj robić zadnej reklamy), ostatecznie biały robak. Myślę ze pomogłem :)) [2013-03-11 16:51]

Tom2000

Witam na leszcza najlepsze dwa białe robaki. [2013-03-25 16:29]

kuba7128

Tak jak koledzy piszą czerwony najlepszy, spoczątku z wiosny trzeba uważać z nęceniem ale leszcze jak wejdą w zanęte to odkurzacze więc polecam ci abyś sam sporządził zanęte. Wiosą stosuj kasze jęczmienną,pęczak groch do tego jakiś porządny atraktor np.ochotka(ja polecam piernik) i nęć łowisko z tydzień a efekty muszą być z wiosny nęć na głebokości około 3m tam najszybciej się rozwija życie. [2013-03-25 17:07]

jasin38

Łowiłem je(teraz już tylko drapieżniki) na kilka zestawów kanapkowych, ale zanęta zawsze ta sama.Odnośnie przynęty to wynikało z moich obserwacji, że jeśli trzymały się ryby dna to kanapka czerwony(gnojak,dendrobeana,albo rosówka)+kukurydza lub czerwony+kolanko makaronu. Natomiast jeśli ryba była rozproszona i żerowała na różnych głębokościach, dobre rezultaty w toni przynosiła kanapka biały+kukurydza.W kwestii zanęty, stosowałem zawsze jeden typ i smak. Wiadro pęczaku + wyciśnięty czosnek(ewentualnie w proszku) były dla mnie podstawą. Odnośnie bazy to generalnie zanęta uniwersalna na karpiowate wystarczy, miała dla mnie znaczenie tylko przy lepieniu kul w dni łowienia. Uważam że i tak najważniejsza kwestia to przyzwyczaić tą rybę do miejsca żerowania. Łowienie leszczy był to dla mnie cudowny rytuał. Najpierw kilka dni nęcenia sypkim pęczakiem(3dni) z czosnkiem obszaru łowiska,  następnie donęcanie kulami w dni łowienia. Czymś pięknym był moment kiedy leszcze pojawiały się w łowisku i nagle spławiki jednocześnie na 2 wędkach zaczynały się wykładać:). Dodam tylko , że łowiskiem było zawsze to samo jezioro i łowisko to 7-8 metrowe blaty.Pora roku od Czerwca do Sierpnia. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam
[2013-03-25 23:27]