Zaloguj się do konta

Co na szczupaka na jeziorze?

utworzono: 2011/05/26 23:10
ripper

doradźcie mi kurde co wybiorę się ze spinningiem na szczupaka to łapie tylko okonie czy przestał już żerować wo gule nie widzę go na jeziorze i kombinuje z przynętami i kolorystyką i nic ostatnio kiedy złowię zresztą i pierwszy w tym sezonie to był 22.05 godziny wieczorne to znów łapałem te pistolety garbate brały jak głupie na paproszka czerwonego i na tego wziął ten szczupak ale natomiast dalej powędrowałem też wziął ale już maluszek i co najgorsze to były tylko skubania i podpływanie pod nogi i zwrotka szału szło dostać nie ma wogule konkretnych zdecydowanych brań a może tu nad ciechomickim już nie ma ich ,cholera wie ...
[2011-05-26 23:10]

zbynio5o

Coś za nerwowo piszesz. Może i za nerwowo łowisz :)))

A po za tym to nie ten pokój na takie pytania .

[2011-05-26 23:29]

http://forum.wedkuje.pl/pokoj,przynety-sztuczne,9383 [2011-05-27 11:40]

alejki

mi się wydaje ze najlepiej spróbować na wędkę :P
trzymać za żyłkę i rzucać wędka, nowy sposób, podobno przynosi efekty.
A tak poważnie, to nie ma reguły, raz weźmie na to a raz na tamto, tez ostatnio nie mogę trafić w zębola, a jak już trafie to na malucha... tylko 3 szt wymiarowe w tym sezonie złapałem a łapie na twistera przeważnie.
[2011-05-27 11:46]

kaban

Moje priorytety na zbiornikach zamkniętych to:
1-obrotówka-bez naklejek jak wspomniał poprzednik-w kolorze miedzi,złota i srebra(dobór zależy od właściwości łowiska),
2-guma-rippery i twistery we wszelkich kolorach,
3-wahadełka-przynęta wracająca do "łask" a dla mnie ciągle jedna z podstawowych przynęt na wszelkie drapieżniki,
4-pozostałe przynęty niewymienione wcześniej(woblery,cykady itd.) w razie "W".
[2011-05-27 16:09]

mathew24

witam kolegę
jak dla mnie podstawowe przynęty na jeziorowego szczupaka to kopyta mannsa o długości 10, 12 cm w kolorach naturalnych w pochmurne dni natomiast gdy śweci słonce z powodzeniem stosuję kolory fluo i żółte, jeśli chodzi o ,,żelazo,, to ameryki nie odkryję stosuję Algi nr 2 lub 3, ponad to obrotówki o rozmiarach 4 i 5, ostatnio sprawdzily mi się też slidery firmy salmo. życzę połamania
[2011-05-27 19:22]

ripper

no dzięki drodzy koledzy trzeba po prostu często chodzić i nie mam bata musi się trafić jutro zobaczymy . u mnie bynajmniej jakoś te wahadłówki sie sprawdzają gumy to tylko okoń i te obrotówki tez nie kiepskie a woblerki to porażka
[2011-05-27 21:12]