Co na sandacza na Wisłę ?

/ 13 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Proszę pomóżcie mi w wyborze blachy, błystki, obrotówki bądź czegokolwiek innego, co sprawdzi się na Wiśle na sandacza (łowię między Kiezmarkiem a Tczewem). Doświadczenia w spiningowaniu nie mam jeszcze żadnego, więc każda rada będzie dla mnie przydatna.
Załączam zdjęcie tego co mam, powiedzcie co na sandacza może mi się przydać, co mam ewentualnie dokupić ??

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=%C5%82owienie+sandaczy+na+spinning ;) (2014/09/11 10:59)

BartlomiejZ


To się wysiliłeś (dzięki za taką pomoc, z google to potrafię skorzystać, może dla idiotów to przydatne, lecz wolałbym, by ktoś doradził na podstawie swojego doświadczenia, które zawsze jest bezcenne), lecz nie wiem jak to się ma, do tych przynęt co mam, zrobiłem po to zdjęcie, by ktoś mi doradził, co z tego mi się przyda , a co nie. A ty sobie dalej nabijaj statystyki wklejając linki do google w co drugim temacie ;P, skoro nie potrafisz na podstawie swojego doświadczenia wypowiedzieć się i podzielić doświadczeniem - więc nie wiem po co w takim razie w ogóle jesteś na forum ?. Serdecznie pozdrawiam i nie marnuj więcej swojego i mojego czasu takimi bzdetami. (2014/09/11 15:14)

Infernal1995


Hmmm...Więc nasuwa się pytanie: Dlaczego nie skorzystałeś ? Każdy debil potrafi założyć temat i mieć odpowiedź podaną na tacy. Jeśli na prawdę ci zależy to poszukaj, wysil się trochę, a odpowiedź będziesz miał szybciej niż ci się wydaję. Nikt nie jest wróżką by przewidzieć na co złapiesz rybę. To są godziny spędzone nad wodą. Umiejętność ,,czytania rzeki,, i szukania ryb jest niezwykle istotna i składa się na jeden z czynników wpływających na nasz sukces. Dobranie przynęty również jest bardzo ważne i wpływa na ilość brań. Rodzaj przynęty, jej kolor i przede wszystkim praca musi być dopasowana do łowiska.  (2014/09/11 16:32)

89krzysztof


Hmmm...Więc nasuwa się pytanie: Dlaczego nie skorzystałeś ? Każdy debil potrafi założyć temat i mieć odpowiedź podaną na tacy. Jeśli na prawdę ci zależy to poszukaj, wysil się trochę, a odpowiedź będziesz miał szybciej niż ci się wydaję. Nikt nie jest wróżką by przewidzieć na co złapiesz rybę. To są godziny spędzone nad wodą. Umiejętność ,,czytania rzeki,, i szukania ryb jest niezwykle istotna i składa się na jeden z czynników wpływających na nasz sukces. Dobranie przynęty również jest bardzo ważne i wpływa na ilość brań. Rodzaj przynęty, jej kolor i przede wszystkim praca musi być dopasowana do łowiska. 

exactly ;) (2014/09/11 16:49)

u?ytkownik32263


Witam serdecznie.
Proszę pomóżcie mi w wyborze blachy, błystki, obrotówki bądź czegokolwiek innego, co sprawdzi się na Wiśle na sandacza (łowię między Kiezmarkiem a Tczewem). Doświadczenia w spiningowaniu nie mam jeszcze żadnego, więc każda rada będzie dla mnie przydatna.
Załączam zdjęcie tego co mam, powiedzcie co na sandacza może mi się przydać, co mam ewentualnie dokupić ??

Ty lepiej idź na łąkę i naucz się rzucać spinningiem. Potem możesz spróbować łowić okonki na boczny trok a nie z sandaczem wyskakujesz. To jak kupno ferrari nie mając zielonego pojęcia o kierowaniu samochodem. Poza tym na forum jest w pip tematów w których ludzie dokładnie opisują jakie techniki i przynęty stosują na sandacze, są też również moje posty. Wystarczy poszukać. Lecz widzę że Twoje lenistwo górą... (2014/09/11 23:02)

luzy


No to żeście pojechali po gościu ;) Słusznie. A co do pytania to wszystko spoko oprócz obrotówek. (2014/09/11 23:10)

Lukasz1988


Tyle postów jest na forum nt. połowu konkretnych gatunków ryb a ludzie i tak zakładają nowe. Ciężko jest poświęcić trochę więcej czasu w celu poszukania odpowiedzi na pytanie.  (2014/09/12 00:45)

BartlomiejZ


No to żeście pojechali po gościu ;) Słusznie. A co do pytania to wszystko spoko oprócz obrotówek.

Dzięki za odpowiedź, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :) (2014/09/12 06:51)

Revul


Ja się wyłamie i powiem że obrotówka też może być skuteczna na sandacza, oczywiście w odpowiednich warunkach. Posłuchaj Tomasa81, dowiedz się jakie zwyczaje ma sandacz, polataj za okoniem, po rzucaj przynetami które masz a może sam dojdziesz które z nich można poprowadzić tak żeby były skuteczne. (2014/09/12 08:51)

89krzysztof


Ja się wyłamie i powiem że obrotówka też może być skuteczna na sandacza, oczywiście w odpowiednich warunkach. Posłuchaj Tomasa81, dowiedz się jakie zwyczaje ma sandacz, polataj za okoniem, po rzucaj przynetami które masz a może sam dojdziesz które z nich można poprowadzić tak żeby były skuteczne.

Hehehe :D, myślę że Tomas w swoim życiu dowiedział się o sandaczach już dość trochę i to co pisze nie jest wyjęte z kapelusza. (2014/09/12 10:18)

Maciek Szczuka


Jak można łapać sandacze bez żadnego doświadczenia 
1 zauważenie brań 
2 dobór przynęty do panujących warunków  
3 oczywiście jak koledzy wcześniej wspomnieli czynie wody
4 plecionka podstawa  
5 przedstawione przynęty nadają  się na noc 

Łowię na tym odcinku i gorszego ''poligonu'' nie znam zainwestuj w gumy.

 ZAPOMNIJ O SANDACZU    POĆWICZ NA OKONIU  (2014/09/12 10:33)

Revul


Ja się wyłamie i powiem że obrotówka też może być skuteczna na sandacza, oczywiście w odpowiednich warunkach. Posłuchaj Tomasa81, dowiedz się jakie zwyczaje ma sandacz, polataj za okoniem, po rzucaj przynetami które masz a może sam dojdziesz które z nich można poprowadzić tak żeby były skuteczne.

Hehehe :D, myślę że Tomas w swoim życiu dowiedział się o sandaczach już dość trochę i to co pisze nie jest wyjęte z kapelusza.

Właśnie to napisałem ;)
(2014/09/12 12:31)

grzesiu92


Same sandaczowe killery widze :) hehe. A tak powaznie to wyzej maja racje, ale wiadomo kazdy sie kiedys uczyl. Ja z zeszylm roku sandacze na wisle lowilem praktycznie TYLKO na gume daiwy Guma Daiwa Tournament Duckfin Shad  w kolorze okoniopodobnym. Normalnie hicior glowki 35- 50 g z racji tego ze staly w dole 8 m z dosc wartką wodą.  (2014/09/12 13:52)