Co na sandacza - żyłkę czy plecionkę ?

/ 12 odpowiedzi
Mam problem :( Nie mam pojęcia co wybrać na sandacza. powinniście wiedzieć z własnego doświadczenia co lepsze plecionka czy żyłka i jaka ma ona być. Z góry dzięki. :)
kamil11269


ja używam żyłkę choć słyszałem, że plecionka jest lepsza (2012/08/31 09:15)

Karbul


Oczywiście plecionka. 
Brania sandacza potrafią być tak delikatne że nie zauważysz ich na najdelikatniejszej szczytówce najdelikatniejszej wklejanki lub innego cuda. W takim przypadku jedyną szansą na zauważenie brania jest ruch plecionki na tafli wody. Jak wiadomo plecionka w porównaniu do żyłki nie tonie, nie jest też tak sztywna jak żyłka. Zdecydowanie do połowu sandaczy, przynajmniej by podnieść skuteczność z technicznego punktu widzenia, zalecam plecionkę.  (2012/08/31 09:57)

Efi99


Mam problem :( Nie mam pojęcia co wybrać na sandacza. powinniście wiedzieć z własnego doświadczenia co lepsze plecionka czy żyłka i jaka ma ona być. Z góry dzięki. :)
Napewno plecionka , sandacze mają bardzo twarde pyski i łowiąc na żyłke sandacz może się dobrze nie zaciąć.
(2012/08/31 13:35)

u?ytkownik64718


Moim zdaniem żle postawione pytanie. To zależy od metody połowu , jeżeli spining to plecionka, jak żywiec to żyłka. (2012/08/31 13:51)

bonek18


Jeżeli chodzi o spinning to najlepsza plecionka. Kolor dobieraj pod siebie (tzn. żebyś ją dobrze widział) Tak jak wyżej kolega napisał, sandacz potrafi tylko przesunąć plecionkę co nie jest odczuwalne na kiju. Plecionka nie rozciąga się co sprzyja szybszemu zacięciu ryby. (2012/08/31 14:41)

xeio


ja zdecydowanie polecam plecionke, sandaczowi trzeba dac mocno w pysk wiec nierozciagliwa plecionka lepiej sie nadaje (2012/08/31 16:32)

JOPEK1971


ja zdecydowanie polecam plecionke, sandaczowi trzeba dac mocno w pysk wiec nierozciagliwa plecionka lepiej sie nadaje

Prowadząc gumę czy woblera moim zdaniem plecionka jest lepsza,ale jak nie masz kasy to użyj żyłki,04-0,4.nie będzie wielkiej różnici,ryby Mają to w dupie (2012/08/31 17:10)

Kiler1906


plecionka raczej czy na żywca czy na spining to plecioneczka lecz jej koszt jest kilka razy większy niż żyłki ale raczej warto wydać kilka zł więcej (2012/08/31 18:24)

esox61


I żyłka i plecionka są ok. Wszystko zależy od kija jakim się łowi i od aktywności ryb. Przy sztywniejszym kiju lepsza będzie żyłka. Do plecionki kij musi być miękki z elastyczną szczytówką tak by branie sandacza nie zakończyło się "kopnięciem". Gdy ryba tylko "pstryka" w przynętę lepsze efekty da zastosowanie żyłki. Zwiększymy sobie szanse na zassanie przez rybę przynęty do pyska. Plecionka takich szans nie daje z powodu swojej nikłej rozciągliwości. Użycie plecionki ma sens przy dużej aktywności ryb. Wtedy większość brań zakończymy udanym zacięciem. (2012/08/31 19:10)

piotras1237


Oczywiście,że plecionka np:power pro
Na plecionce widać nawet najdelikatniejsze brania.Polecam kolory fluo do spiningu. (2012/08/31 19:53)

bednar14


Jak łowisz z opadu to kolorek fluo  będzie bardzo dobry.  Ja narazie sandacza łowię na żyłkę Dragon Maxima trout & jig ale na przyszły sezon to plecioneczkę kupię. (2012/08/31 20:03)

czarson123


Ja bym wybrał plecionkę, ponieważ nie jest ona rozciągliwa i jest bardziej wytrzymała niż żyłka. (2012/09/02 14:58)