Zaloguj się do konta

Co na sandacza i szczupaka spinning

utworzono: 2011/12/08 10:33
lukasz3148

[2011-12-08 10:33]

szogun1

Zapewne przynety spinningowe:) [2011-12-08 10:40]

89krzysztof

Twister, kopyto, wobler, obrotówka, wahadłówka.  [2011-12-08 12:01]

argul

szczupak -gumy,wahadła,obrotówki,woblery
sandacz-gumy,koguty,woblery
[2011-12-08 18:12]

lukasz3148

jakie kolory
[2013-08-18 22:30]

Gnat

Również podpytam bo nigdy nie złapałem sandacza. Czy on występuje na żwirowniach ? Gdzie się na niego czaić. Do tej pory próbowałem poprzez rzucanie gum (Lunatic, Predator3 itp.) na główce 8g w dal i czekałem aż spadnie na dno, następnie podskokami i opadami do dna ściągam żyłkę. Ale żadnych rezultatów nie mam, czasami trafiał mi się szczupak przy brzegu na tą metodę. Co poprawić, kto podrzuci jakieś rady. [2013-08-19 10:32]

khakiprichi

Również podpytam bo nigdy nie złapałem sandacza. Czy on występuje na żwirowniach ? Gdzie się na niego czaić. Do tej pory próbowałem poprzez rzucanie gum (Lunatic, Predator3 itp.) na główce 8g w dal i czekałem aż spadnie na dno, następnie podskokami i opadami do dna ściągam żyłkę. Ale żadnych rezultatów nie mam, czasami trafiał mi się szczupak przy brzegu na tą metodę. Co poprawić, kto podrzuci jakieś rady.

Wszystko robisz dobrze ale proponuje zmienić żyłkę na plecionkę!!!
Lepiej będziesz czuł brania i tym samym szybciej i pewniej na nie reagował.
No i wytrwałości z brzegu trudniej o branie sandacza,przynajmniej na moich wodach.
[2013-08-19 12:26]

Gnat

Łowie tylko i wyłącznie z brzegu napiszę na wstępie.

A powiedzcie czy na wody stojące (u mnie są to głównie byłe żwirownie) używać ciężkich główek by przynęta spadała na dno szybko czy bardziej lekkich.

Obecnie używam 8g i mam wrażenie że spada dość szybko na dno. Wadą jest dla mnie to, że przy zwijaniu zawsze szoruje przynętą po dnie (tak ciężka główka że czuje szorowanie). Na główce 5-6g przynętę mogę prowadzić nad dnem, na główce 8 i więcej zawsze mi szoruje.

Nie umiem przynęty na główce 8g i więcej prowadzić wolno nad dnem, zawsze mi szura. Co robię źle ?

Do autora wątku (lukasz3148):
Ja na szczupaka (bo ten mi wpada) polecam gumy 7-8cm Manns Predator3, lub Dragoon Lunatic. A nawet gumy Relaxa też są dobre (ostatniego złapałem na biało-czerwoną - barwy narodowe). Dodatkowy zmieniam co paręnaście rzutów na blachy wahadłowe np. Alga 2, Gmon 2, Jaxon UKLA. Fajnie pracują i są dość łowne. Lubie blachy bo szansa wypięcia spada do poziomu bezrobocia w Japonii. Obrotówek nie używam, ale muszę kupić z 2-3 w razie W.

Kupiłem ostatnio polecaną ogólnie przynętę SINMAD wirujący ogonek. Od razu złapałem parę okoni, nic większego na to się nie skusiło. Trochę felernie rozwiązano w niej sprawę kotwic. Zamontowałem mini kotwiczkę na ogonku, i jest super (pracuje idealnie), lecz co 3 rzut zaczepia się zestaw o żyłkę. Przynęta fajna bo czuć jej pracę na kiju, lecz szansa wypięcia z tych haków jest wielka.
[2013-08-19 13:59]