Co na sandacza na Wisłę?

/ 19 odpowiedzi
Witam. Panowie w tym jesiennym sezonie postaram się nadrobic zaleglosci w polowie sandacza na Wiśle,woda już opadla robi się coraz ciekawiej i doszedlem do wniosku ze warto by bylo zapolować na ta ryby bo puki co omijała mnie szerokim łukiem albo ja ją :) co do techniki wiem że zazwyczaj opad,sprzet mam tylko pytanie na co? może już ktoś z kolegow miał w tym sezonie jakieś efekty na Wiśle ? Pozdrawiam.
wedkarz2309

Łowię w Odrze, ale i u mnie i u Ciebie sandacze łowi się tak samo i na to samo:)

Oczywiście opad, tak jak napisałeś, a przynęty, to będą to najczęściej kopyta oczywiście:)

Byłem w tym roku na Odrze połapać z opadu 3 razy (w ciągu ostatnich kilku dni).

Ekektem są jak do tej pory 4 szczupaki, sandacz i okoń, ale nie są to niestety ryby duże, największa miała trochę ponad kilogram.

Wszystkie ryby wyjęte na kopyta:)

Z kolorami trzeba kombinować - na to nie ma reguły:)

Np. jednego dnia będą waliły w naturę, a drugiego dnia mogą brać tylko na rażące kolory:)

Czas na "opadowe" sandacze jeszcze przyjdzie, ostatnie dni sią dosyć ciepłe, niech się ochłodzi ale tak na dobre:)

(2010/09/21 13:14)

Bartek902

Powiem szczerze nie lubie łowić na kopyta,wogole na gumy....jesli cos to ewentualnie twistery,no ale moze czas najwyzszy przywyknąć do gum :) (2010/09/21 13:30)

u?ytkownik34009

Bartuś kup sobie koguty,

ja ostatnio tylko na koguty łowię z opadu i szczerze mówiąc bardzo mi się to spodobało

koguty sa tak atrakcyjne,  że nawet większe bolki mi w to biły

polecam koguty na sandacze rewelka

(2010/09/21 13:57)

82marco

Powiem szczerze nie lubie łowić na kopyta,wogole na gumy....jesli cos to ewentualnie twistery,no ale moze czas najwyzszy przywyknąć do gum :)

Kolego jeśli chcesz zaczać łowić z opadu to bez gum będzie ciężko :D . Poczytaj o tej technice w necie (jest też dużo filmów), poćwicz, a gwarantuję Ci ze po pierwszym "upolowanym" sandaczu czy wiekszym okoniu zmienisz zdanie o gumach i kogutach. Połamania

(2010/09/21 14:44)

Bartek902

technike ta znam i w teori i w praktyce bo już ładnych parę lat łowie :] ale po prostu jej nie lubie wole woblery blachy....no ale na sandacza nie ma raczej innej opcji bardziej skutecznej wiec bedę musiał poprobować z tymi nieszczesnymi gumami :) (2010/09/21 16:43)

82marco

No niestety tak juz jest :D jak chcesz mieć na koncie sandała to musisz użyć gumy :) 

Powodzenia i połamania

Napisz pozniej jakie efekty.

(2010/09/21 21:53)

wedkarz2309

Zdradzę jedynie, że szykuje się nowy wobler do metody opadowej!:)

Jeśli się nie mylę, to miał być on wprowadzony na rynek w tym roku:)

Może to dobra wiadomość dla kolegi?:)

Wygląda na prawdę ciekawie:)

(2010/09/22 13:51)

Manolo8

Zdradzę jedynie, że szykuje się nowy wobler do metody opadowej!:)

Jeśli się nie mylę, to miał być on wprowadzony na rynek w tym roku:)

Może to dobra wiadomość dla kolegi?:)

Wygląda na prawdę ciekawie:)

Gdzie można zobaczyć fotkę tego woblera, możesz napisać coś więcej bo szczerze mówiąc jest to dla mnie coś nowego. Zawsze do metody opadu na sandacza używałem kopyt lub kogutów.

(2010/09/22 19:36)

Bartek902

A mozna kolego prosić o jakies bardziej konkretne info,firma,model czy cokolwiek wiecej na ten teamt,bo to moze być ciekawa opcja,chociaż nie wiem czy o tym nie słyszałem w opadzie pracuje tak ze kolysa się na boki i swobodnie w wolnym tempie opada w poziomie  (2010/09/22 19:46)

wedkarz2309

Dopisze coś na temat tego wobka, tylko szybko śmignę do wędkarskiego na jutrzejsze odrzańskie łowy:) (2010/09/22 20:05)

wedkarz2309

Widziałem go w listopadzie u Tomka Krysiaka, był już przetestowany na sporej ilości rybek i był trochę przez nie "pogryziony", ale ciekawie wyglądał:)

Jeśli dobrze pamiętam, to był on firmy Salmo, wzór taki raczej standardowy, ciężki (może trochę, jak Thrill?).

Inny natomiast jest ster:)

Wiecie, jakie czasami psy mają "kołnierze"? Jakby ktoś nie wiedział, to tutaj jest link dla przykładu - http://img246.imageshack.us/img246/3788/img61981filteredami.jpg:)

Właśnie taki jest to mniej więcej ster:)

(2010/09/25 23:25)

saw

Mariusz ten ster jest ponacinany? Tworzy takie skrzydełka? czy w całości jak na tym psie?  (2010/09/26 13:47)

marek480

nie wim czy wogóle połapiemy na wiśle w tym roku ja wogule nie łapie z brzegu a z łudki tylko poza kolach da się łapać z niernymi rezultatami biorą same krutkie sandaczki nie do wzięcia (2010/10/05 11:28)

Manolo8

Jeżeli woda na Wiśle nie opadnie i nie oczyści się to myślę że nie połowimy sandacza. W czerwcu po powodziach sandacze w ogóle nie brały
, może się potopiły. :)

nie wim czy wogóle połapiemy na wiśle w tym roku ja wogule nie łapie z brzegu a z łudki tylko poza kolach da się łapać z niernymi rezultatami biorą same krutkie sandaczki nie do wzięcia
(2010/10/05 22:33)

wedkarz2309

Wybacz kol. saw, że dopiero teraz odp!

Był cały, tak, jak na psie:)

Ale był to model testowy i nie wiem, czy coś zmienili, czy tak pozostało, czy wgl. wszedł na rynek:)

(2010/10/05 22:50)

u?ytkownik4878

Z sandałem tez mam problem w tym roku na Narwi.
Na tych główkach gdzie we wcześniejszych latach były praktycznie pewne brania, w tym roku cisza - tylko szczupaki.
Pozdrawiam (2010/10/06 00:05)

marek480

Jeszcze mam cichą nadzieję że w pażdzierniku połapiemy, jak nie będą padać deszcze, bo co deszcz to zaraz duża woda. Nie pamiętam takiego roku na wiśle od wiosny 6sta duża woda POZDRAWJAM (2010/10/06 19:50)

wedkarz2309

Na Odrze się sandałek ruszył koledzy!:)

Pięknie dzisiaj bił mętnooki w kopyta!:)

Z siłą szczupaka niemal:)

Zaliczyłem ok. 10 brań, 3 wyjęte, w tym dwie dwójeczki:)

Gdyby była dozbrojka, to byłoby ich znacznie więcej:)

(2010/10/06 21:19)

khakiprichi

no to nie mogę się doczekać sobotniej wizyty na warcie :)
od 06.00-16.00 nad wodą :) (2010/10/06 21:25)