Co na płoć

/ 21 odpowiedzi
Na co skutecznie połapać płoć w taką pogodę jaką mamy teraz.Powiem jeszcze że odpada pinka i pochodne tego ponieważ na tej wodzie co łowie jest zakaz połowu na pinkę. A jeżeli chodzi o ochotkę jest ona trudno dostępna.Co poradzicie na taki wypad na rybki. I czym podnęcić? 
bykus1


Płoć ma szeroki zakres żerowania i stawia wędkarza przed równie szerokim zakresem przynęt. Doświadczenie podpowiada, jakie przynęty zwierzęce,mimo roślinożernego charakteru płoci, są bardziej niezawodne niż roślinne. Szczególne wzięcie mają przynęty pochodzenia wodnego. Wśród nich za klasycznie płociową i słusznie uchodzi larwa chruścika oraz zielonego koloru poczwarka tego owada, którą wydobywa się z dwustronnie zasklepionych „domków". Rzadziej używa się jętek grzebiących. W prawdzie jest to przynęta doskonała, lecz kłopotliwa, gdyż równie delikatna jak larwy ochotki i błyskawicznie zdejmowana z haczyka przez ukleje. Dobre są jętki pełzające, ukryte na kamieniach i drągowinie, wyławiane w bystrzach, np. przy główkach. Stosujemy je na leciutkich wędkach, które prowadzi się ryzykancko tuż przy styku główki i obmywającej ją strugi wody. Czerwone pijawki, kiedy są stosowane na głębszych przepływach, tam gdzie te pierścienice występują przy głazach, zwałach dennych), często przynoszą wędkarzowi pięknie wyrośnięte okazy. Ze skorupiaków dobrą przynętę stanowią ośliczki. Są one skuteczne wczesną jesienią na wodach stojących.

Zwierzęta przynęt owe spoza wody to: znane nam białe robaczki (lawy muchy), barwione na kolor czerwony lub żółty albo naturalne; polne koniki, atrakcyjne na łąkowych odcinkach rzeki, jeśli są podawane na lekkich przepływankach z dłuższym przyponem to kompostówki czerwone , chętnie zjadane przez większe płocie w zadrzewionych rzekach, o małej obsadzie roślinności miękkiej (także na rozległych starorzeczach w porze wczesnego lata, gdy zwykłe dżdżownice mogą być nawet nie ruszane). Nie znaną i niezłą przynętę stanowią slimaczki w ciemnych, stożkowoskrętnych skorupkach, pełzające często po zacienionych brzegach, skuteczne raczej na grubsze płocie.

Spośród przynęt roślinnych należy wymienić popularne i powszechnie stosowane różne ciasta, często barwione barwnikami spożywczymi oraz naturalnymi (np. sokiem szpinaku), oprócz tego barwne lub naturalne kaszę, szczególnie pęczak w słoiku, który w ostatnich latach robi karierę, także krótko parzone płatki owsiane. Kawałeczki żółtego gotowanego ziemniaka nie zawodzą na nęconych nim miejscach. Doskonały natomiast na inne ryby żółty groch nie wydaje się mieć takiego samego powodzenia u płoci co nie oznacza, że nim gardzą. Wszystkie wymienione przynęty zakładamy na stosowne dla nich rozmiarem haczyki, tak aby nie wystawało z nich ostrze. Wielu wędkarzy jednak zakładając przynętę wystawia ostrze a to z powodu szybszego zacięcia branej ryby. Sam często stosuję wystawione ostrze przy dośc twardych przynętach oraz takich jak : ochotka. pozdrawiam
(2011/03/20 18:36)

tochu9702


Dlaczego u Ciebie nie można używać pinki? (2011/03/20 19:09)

mienta


no i pięknie kolejny plagiator (2011/03/20 19:15)

konik777


http://juvenia31.webpark.pl/inne9.html

 

Kolego bykus1 jak już coś kopiujesz z innych stron to radzę podać link do tej strony, bo za chwilę będziesz posądzony o plagiat (i słusznie).



MOŻE JESZCZE NIE WIEDZIAŁ ZE TAK NIE MOŻNA ale kolega delikatnie mu to wytłumaczył i słusznie pozdrawiam (2011/03/20 19:15)

bonek18


to jest prywatne koło:P Zarząd tak ustalił i tak musi być. Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do zanenty i przynenty którą można łatwo i szybko pozyskać i mogła by być skuteczna.Dodam jeszcze że jest to woda stojąca:D (2011/03/20 19:25)

bonek18


to jest prywatne koło:P Zarząd tak ustalił i tak musi być. Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do zanenty i przynenty którą można łatwo i szybko pozyskać i mogła by być skuteczna.Dodam jeszcze że jest to woda stojąca:D (2011/03/20 19:25)

bonek18


to jest prywatne koło:P Zarząd tak ustalił i tak musi być. Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do zanenty i przynenty którą można łatwo i szybko pozyskać i mogła by być skuteczna.Dodam jeszcze że jest to woda stojąca:D (2011/03/20 19:25)

bonek18


to jest prywatne koło:P Zarząd tak ustalił i tak musi być. Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do zanenty i przynenty którą można łatwo i szybko pozyskać i mogła by być skuteczna.Dodam jeszcze że jest to woda stojąca:D (2011/03/20 19:25)

bonek18


to jest prywatne koło:P Zarząd tak ustalił i tak musi być. Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do zanenty i przynenty którą można łatwo i szybko pozyskać i mogła by być skuteczna.Dodam jeszcze że jest to woda stojąca:D (2011/03/20 19:25)

Stypa63


http://juvenia31.webpark.pl/inne9.html

 

Kolego bykus1 jak już coś kopiujesz z innych stron to radzę podać link do tej strony, bo za chwilę będziesz posądzony o plagiat (i słusznie).



MOŻE JESZCZE NIE WIEDZIAŁ ZE TAK NIE MOŻNA ale kolega delikatnie mu to wytłumaczył i słusznie pozdrawiam



Lepiej że ktoś zwróci mu uwagę że tak nie wolno, niż autor miał by uruchomić odpowiednie procedury, które raczej przyjemnie się nie kończą.

(2011/03/20 19:25)

jarek30


ja już mu o tym pisałem ale widzę ze  jest tak samo  (2011/03/20 19:28)

Patrol94


Ja bym spróbował w takim razie na kukurydzę. Kuku zawsze dobra, jak reszta zawodzi, a tu masz inny problem, bo zabronili łowić na pinkę...(dziwne) Jako zanętę użyj jakiejś kupnej, najlepiej właśnie na płoć, i dodaj do tego kukurydzę, co powinno przyciągnąć te większe okazy. Jeśli nie zadziała kuku to spróbuj na ciasto o zapachu waniliowym, chyba, że u Was płocie reagują na jakiś inny zapach. W moim przypadku płocie przepadają za zapachem wanilii, i co wypad łowiło się ich przynajmniej po 20.  (2011/03/20 19:36)

jarek30


tak jak kolega piszą kukurydza spróbuj  też gotowanom pszenice  lub pęczak próbuj raz to raz to a na pewno trawisz na co biorą    (2011/03/20 19:43)

unlaw


no i pięknie kolejny plagiator



Jaki tam kolejny plagiator :P To już trzecie konto Krystianka. Odrywam kartki z kalendarza do dnia, kiedy i to zostanie zablokowane przez administratorów :) (2011/03/20 22:01)

kaziks403


Bonek nie wiem czy w tym kole zakazane są tylko żywe pinka czy też białe, Jeżeli tak, proponuję Ci zakup sztucznych białych i sztucznej ochotki. W moim przypadku sprawdzają się wiosną i upalnym latem. (2011/03/20 23:23)

lukaszex


Zabieraj kilka przynęt ja zawsze biorę pinka, białe i kukurydza i czasem makaron. Płoć jest czasem bardzo wybredna (2011/03/21 15:01)

zielony401


tak jak kolega powyżej napisał:) czerwony robak:) dla mnie przynęta numer jeden już od wielu lat:) co do zanęty to ja łowie płocie na zanęte typowo... leszczową;) (2011/03/27 22:16)

Rocky27pl


Ja bym polecił jak koledzy pisali wyżej pęczak a teraz do maja larwe chruścika a jako zanęte Traper Gold series concours połamania kija (2011/03/27 22:33)

Rocky27pl


Ja bym polecił jak koledzy pisali wyżej pęczak a teraz do maja larwe chruścika a jako zanęte Traper Gold series concours połamania kija


a i oczywiście czerwony robak jak najbardziej

(2011/03/27 22:35)