Co na okonia najlepsze na spina

/ 29 odpowiedzi / 2 zdjęć
grisza-78

Okoń to temat-rzeka.Kazda przynęta spinningowa jest dobra.Zalezy od łowiska,w którym łowisz.Wszystkie obrotówki od 0 do 3,wszystkie gumki,nie tylko te najmniejsze,małe i średnie wahadełka,czasami koguty,oczywiscie tez woblerki.Można o tym pisac w nieskończoność.Po prostu kup kilka przynęt z każdego rodzaju i próbuj,na pewno sam zauważysz co sprawdza sie u ciebie najlepiej.Miłego "okoniowania" !!! (2012/06/12 10:59)

michu95

okonie zawsze łapałem na małe twisterki sprawdzały się najczęściej. ale w zeszłym zezonie miałem też brania na blachę. także zgadzam się z tym że nie ma idealnej przynęty na okonia :)   (2012/06/12 11:10)

bonek18

Dla mnie nr 1 na tą rybkę to twisterki, kolorów przyda się kilka w pudełku bo czasami ciężko im dogodzić. Także paproszek na główcę bądź bocznym troku i prawie zawsze coś weźmie.
Obrotówki też używam, najmniej na woblery. (2012/06/12 17:07)

marekzalewski

Witam, największe okonie jakie złapałem były przyłowem szczupaka, na którego polowałem za pomocą obrotówki nr 4 Jaxona (duża 15 gr błystka-  srebrna w czerwone paski) założona na stalowy przypon :) miały odpowiednio 36 i 37 cm :), a ja niezły ubaw! (2012/06/12 17:16)