Zaloguj się do konta

Co na okonia z pod lodu?

utworzono: 2010/12/12 12:52
maciejo121995

Witam.Moje pytanie dotyczy przynęt podlodowych na okonia.Prosze o pomoc bo dopiero zaczynam przygode z wedkarstwem podlodowym. [2010-12-12 12:52]

kibic35

Na pierwszy lód blaszka podlodowa,poziomka lub mormyszka do wyboru,zależnie co kto lubi,ja osobiście najpierw obławiam przeręble błystką,a potem w tych samych otworach lowie na mormyszke z ochotka na haczyku [2010-12-12 13:01]

pleban9

Witam,ja zdecwydowanie polecam żuki-jest to moja przynęta nr1 na ładne "pasiaki".Jesli chodzi o metode ławienia-jest bardzo podobna do ławienia na mormyszke-z kiwokiem,ah nie używam robaków ochotki itp. [2010-12-16 22:54]

pleban9

Witam,ja zdecydowanie polecam żuki podlodowe,jest to moja przyneta nr 1 na ładne "pasiaki" Metoda łowienia jest bardzo podobna do mormyszki z kiwokiem,aha nie zakladma robaków ochotki itp [2010-12-16 22:56]

cholek

ja akurat łowię na murmyszkę z ochotkę. mam podczepione 2 murmyszki w odległości ok. 10 cm i z takim zestawem obławiam miejscówki przy trzcinie przewarznie tam gdzie brały lub sie trafiały latem lub jesienią. a jeśli chodzi o obławianie miejscowek to w każdej dziurze robię od 5 do 10 podniesień i jeśli jest tam okoń to napewno weźmie-GWARANTUJĘ czy bedzie mały czy duży! i tak dziura po dziurze aż go znajdę:) pozdrawiam miłych połowów
[2010-12-20 21:50]

cholek

moglibyście pokazać jakieś zdjęcia tego żuczka bo nigdy się jeszcze z tym nie spotkałem a chętnie bym spróbował. bo jak narazię łowie na ochotki związane w pęczki- tez skuteczne ale może żuczki są lepsze!?
[2010-12-20 21:54]

ramzes1660

Niezawodna jest błystka tak jak koledzy wyzej podpowiadają, nalepiej zawsze przeręble obłowic błystką jeśli nie ma efektów lub sa słabe próbować na mormyszke z ochotką lub pinką na kiwaku jeśli nawet na to okonie nie skubią to coś im nie pasuje:p Ja osobiście najbardizje lubie łapac na błystke, w moim przypadku sa lepsze efekty a na mormyszke raczej łapie mniejsze sztuki. Zycze powodzenia:P [2010-12-20 22:35]

pleban9

Witam,kolega prosił o żuki na które łowie wiecej jest na http://ryby.org/mambo1/index.php?option=com_content&task=view&id=580&Itemid=53 lub allegro.

 

Pozdrawiam

[2010-12-20 23:09]

cholek

jak dla mnie wyglądaja super. łapiemy tylko na same te żuczki? bez żadnych robaków czy ochotek. czy coś jeszcze musimy dodać do takiego zestawu?
[2010-12-22 21:14]

Draq

A sprawdzają się też blochy w kształcie żuka, ale ino jednego koloru? Np całe złote srebrne lub miedziane?
[2010-12-22 22:45]

pleban9

Witam,tak łowie na samego żuka tzw"golaska" nie zakładam ochotki robaków,liczy sie praca żuczka.Jesli chodzi o blaszki podobne do żuków to ja nie urzywam takich ani nie robie,wykonałem pare(dla kolegów-sam nie łowie) tzw "adaśków"mysle ze są najlepsze z blaszek-kolor standardowy miedz,złoto,srebro-aluminium z niewielkim oczkiem jaskrawego koloru.Mieszkam na podlasiu-okolice Narwi ,do Biebrzy mam troszke dalej .Żuki tu występują naturalnie na łowisku ,dlatego mam na nie b.dobre efekty.

 

pozdrawiam

[2010-12-24 15:23]