Co na okonia z pod lodu?

/ 10 odpowiedzi
Witam.Moje pytanie dotyczy przynęt podlodowych na okonia.Prosze o pomoc bo dopiero zaczynam przygode z wedkarstwem podlodowym.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kibic35

Na pierwszy lód blaszka podlodowa,poziomka lub mormyszka do wyboru,zależnie co kto lubi,ja osobiście najpierw obławiam przeręble błystką,a potem w tych samych otworach lowie na mormyszke z ochotka na haczyku (2010/12/12 13:01)

pleban9

Witam,ja zdecwydowanie polecam żuki-jest to moja przynęta nr1 na ładne "pasiaki".Jesli chodzi o metode ławienia-jest bardzo podobna do ławienia na mormyszke-z kiwokiem,ah nie używam robaków ochotki itp. (2010/12/16 22:54)

pleban9

Witam,ja zdecydowanie polecam żuki podlodowe,jest to moja przyneta nr 1 na ładne "pasiaki" Metoda łowienia jest bardzo podobna do mormyszki z kiwokiem,aha nie zakladma robaków ochotki itp (2010/12/16 22:56)

cholek

ja akurat łowię na murmyszkę z ochotkę. mam podczepione 2 murmyszki w odległości ok. 10 cm i z takim zestawem obławiam miejscówki przy trzcinie przewarznie tam gdzie brały lub sie trafiały latem lub jesienią. a jeśli chodzi o obławianie miejscowek to w każdej dziurze robię od 5 do 10 podniesień i jeśli jest tam okoń to napewno weźmie-GWARANTUJĘ czy bedzie mały czy duży! i tak dziura po dziurze aż go znajdę:) pozdrawiam miłych połowów (2010/12/20 21:50)

cholek

moglibyście pokazać jakieś zdjęcia tego żuczka bo nigdy się jeszcze z tym nie spotkałem a chętnie bym spróbował. bo jak narazię łowie na ochotki związane w pęczki- tez skuteczne ale może żuczki są lepsze!? (2010/12/20 21:54)

ramzes1660

Niezawodna jest błystka tak jak koledzy wyzej podpowiadają, nalepiej zawsze przeręble obłowic błystką jeśli nie ma efektów lub sa słabe próbować na mormyszke z ochotką lub pinką na kiwaku jeśli nawet na to okonie nie skubią to coś im nie pasuje:p Ja osobiście najbardizje lubie łapac na błystke, w moim przypadku sa lepsze efekty a na mormyszke raczej łapie mniejsze sztuki. Zycze powodzenia:P (2010/12/20 22:35)

cholek

jak dla mnie wyglądaja super. łapiemy tylko na same te żuczki? bez żadnych robaków czy ochotek. czy coś jeszcze musimy dodać do takiego zestawu? (2010/12/22 21:14)

Draq

A sprawdzają się też blochy w kształcie żuka, ale ino jednego koloru? Np całe złote srebrne lub miedziane? (2010/12/22 22:45)

pleban9

Witam,tak łowie na samego żuka tzw"golaska" nie zakładam ochotki robaków,liczy sie praca żuczka.Jesli chodzi o blaszki podobne do żuków to ja nie urzywam takich ani nie robie,wykonałem pare(dla kolegów-sam nie łowie) tzw "adaśków"mysle ze są najlepsze z blaszek-kolor standardowy miedz,złoto,srebro-aluminium z niewielkim oczkiem jaskrawego koloru.Mieszkam na podlasiu-okolice Narwi ,do Biebrzy mam troszke dalej .Żuki tu występują naturalnie na łowisku ,dlatego mam na nie b.dobre efekty.

pozdrawiam

(2010/12/24 15:23)