Co na karpia i amura zanęta i przynęta

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich wedkarzy. Chciałbym sie dowiedzieć na jaką zanęte i na przynete złapać te cudowne dwie rybki ??Bardzo prosze o szybki odzew.Z góry dzieki ;)
maciejk18

A więc zacznijmy od karpia : Dużego karpia można złowić na kulkę proteinową ale to musisz wcześniej zanęcić tak 2 lub 1 dzień przed połowem z 10-15 kulek starczy, lecz na kulkę trzeba mieć cierpliwość, gdyż na kulkę nie łatwo złowić. Można też łowić na kukurydzę robaka białego, czerwonego, groch. Polecam zanętę jeżeli chodzi o tańszą na koszyk gutmix lub po prostu zanęta gutkiewicza, ewentualnie z trapera jakąś ale trapera nie polecam chyba że zanętę na : Karp lin karaś to jest bardzo dobra zanęta a zarazem tania i dobra na karpia.  Tych droższych zanęt nigdy nie kupowałem więc nie doradzę. Zależy też od miejsca połowu w jednym stawie biorąna robaka, w drugim na kukurydzę, różnie może być więc musisz próbować na samego bialego robaka lub na samą kukurydzę ale skuteczne też będzie włożyć 2 kukurydzę na haczyk i dwa białe robaki. Wedłu mnie jak sie nastawiasz na karpia to łów na spławik na koszyk jakoś przynajmniej według mnie jest go trudniej złowić.
Amur : tu niestety nie rozpiszę się bo nigdy na niego nie łowiłem ale z tego co słyszałem i nie wiem czy to do końca prawda to na kukurydzę, groszek, lub gotowaną marchew lub gotowanego ziemniaka i chyba lepiej na spławik by go było łowić.
Połamania ;) (2012/08/21 23:08)

marzaj17

Dzieki wielkie .Pozdrawiam... :)) (2012/08/22 12:04)

michal1320

Witam, więc może ja odezwę się w sprawie amura. Mianowicie ja łowie je z gruntu, bądź spławik. Nęciłem zanętą Trapera Karp-Lin-Karaś. Bądź feder. Na haku słodka kukurydza, bądź mirabelki(takie małe żółte śliwki). Na brania karpia też nie narzekałem, bo trafiały się i amury i karpie. Efektywniejsze brania miałem z gruntu.  (2012/08/22 13:06)