Zaloguj się do konta

Co można łowić na małże ?

utworzono: 2021/06/22 16:14
pan janosz

witam co można łowić na małże jak zakładać na haczyk na jakich łowiskach najlepiej [2021-06-22 16:14]

Sith

Zwróć uwagę na to, że niektóre gatunki małży należą do organizmów objętych ścisłą ochroną, a stosowanie ich jako przynęty jest wzbronione i karane.
Wujek google pomoże Ci, wpisz "chronione mięczaki" i będziesz miał pełną informację.

Co do stosowania mięczaków jako przynęt nie wypowiem się, gdyż ostatni raz spławikówkę zarzuciłem w 1991 r. Od 1992 r. wyłącznie spinninguję. [2021-06-23 06:23]

arasshater

Na małże to można łowić laski w knajpach...
A tak już na poważnie to jest na YT taki kanał, który nazywa się Wędkarska Wiedza. Prowadzi go Przemek Wołoszyk, bardzo sympatyczny człowiek będący wędkarzem wyczynowym. Facet bardzo często kręci filmy o nietypowych i bardzo rzadko używanych przynętach, sposobie zakładania ich na haczyk i prezentowania rybie. Zdarzyło mi się wymienić z nim kilka komentarzy z pomysłami na temat filmu, więc polecam zrobić ci to samo plus wziąć pod uwagę wypowiedź kolegi powyżej.
Link do wspomianego kanału: https://www.youtube.com/c/W%C4%99dkarskaWiedza/about
[2021-06-23 10:24]

jurasek15

Z mojej "tajnej" biblioteczki wędkarskiej :) :
[2021-06-24 21:06]