Zaloguj się do konta

Co ludzie potrafią zrobic...

utworzono: 2012/03/03 15:09
drogba

https://www.youtube.com/watch?v=at2m22afYz0&context=C3ded721ADOEgsToPDskJALd7j_W-swq2VqgQMX3pW

o to łowisko na którym łowiłem lecz przez ludzi którzy wpuścili ścieki nie ma żadnej rybki:( [2012-03-03 15:09]

janek1985

Zgłosiłeś to ?

[2012-03-03 15:41]

drogba

po pierwsze nie mam jak jestem za młody. po drugie powiedziałem sołtysce że ma to zgłosić ale jej to tam leci...:/ [2012-03-03 15:55]

piotrbiniu83

Jeżeli to jest łowisko PZW z Twojego okręgu to idź do nich [2012-03-03 16:09]

weź im tom rurę zatkaj niech poziom wody w tym syfie się podniesie i automatycznie zaleje [2012-03-03 18:39]

spokojny

Napisz dokładnie gdzie to jest, bo trzeba to zgłosić natychmiast. Najlepsza chyba będzie lokalizacja wg. Google Maps
[2012-03-03 18:57]

drogba

http://ar.wsiodle.lodzkie.pl/poi/index/poi/3273026   i tam jest mapa po prawej stronie trzeba kliknąć może byc cos takiego? [2012-03-03 19:05]

Sniper64

Cześć..

Damian zgłoś to jak najszybciej do swojego koła..masz takie prawo i obowiązek! Prezes /Zarząd koła powinien interweniować w tej sprawie..nie można bezprawnie wypuszczać nieczystości jakichkolwiek do wód..to jest karalne!
[2012-03-03 20:23]

Grzegorz123

niezależnie czy to woda pzw czy nie,bierz pierwszego z brzegu policjanta za d...ę, prowadż go na miejsce i niech działa,twój wiek nie ma znaczenia.
[2012-03-03 20:47]

drogba

ale kurde bym musiał płacic 400zł za badanie wody... [2012-03-03 20:54]

witamy w Polsce. Kuźwa czemu za to władze nie bekną? taka to unia zajebiście pro-super-duper-ekologiczna i proszę. SYF, 0 kontroli, papiery podpisywane w kiblu na kolanie, bo kiedy indziej nie ma czasu bo imprezy i wyjazdy integracyjne. W PZW władze też się nudzą za nasze pieniądze, na wybory idzie z 10% wędkarzy PZW i tak to się kończy.  [2012-03-03 21:01]

drogba

Ludzie mam prośbe porosyłajcie ten filmik gdzie sie da. niech ludzie widzą co się dzieje w naszym kraju...:( [2012-03-03 21:15]

Grzegorz123

słuchaj kol. drogba,za nic nie płacisz,ty zgłaszasz podejrzenie popelnienia przestępstwa. służby mają dojść do sprawcy.
[2012-03-03 21:21]

ryukon1975

Ludzie mam prośbe porosyłajcie ten filmik gdzie sie da. niech ludzie widzą co się dzieje w naszym kraju...:(




W normalnym cywilizowanym kraju wystarczy telefon na Policję.
W naszym kraju nie wiem czy wystarczy,wiem że na pewno nie jest to w tym temacie normalny cywilizowany kraj.
[2012-03-03 21:39]

W naszym kraju nie wiem czy wystarczy,wiem że na pewno nie jest to w tym temacie normalny cywilizowany kraj.

+1! [2012-03-03 21:41]

dawiniow

Ludzie są zdolni do wszystkiego! Co Z tego ze to zgłosisz?!Inna maja to gdzies i beda robic co im sie podoba!!Wszystkich takich to powini pozamykac albo jakies kary dac!! [2012-03-03 21:43]

ryukon1975

Ludzie są zdolni do wszystkiego! Co Z tego ze to zgłosisz?!Inna maja to gdzies i beda robic co im sie podoba!!Wszystkich takich to powini pozamykac albo jakies kary dac!!




Jednak żeby dać karę musi się tym zająć Policja czy jakiś komórka od ochrony środowiska a potem sąd.

[2012-03-03 21:49]

piotrbiniu83

Słuchaj kolego może inaczej. Mówisz że jesteś młody, to jak znam życie - pójdziesz do PZW i pewnie Cie oleją z policją też nic zapewne niewskórasz bo im się nie chce. Zrób może taki trik, że pójdziesz do swojej lokalnej gazety, opowiesz im o tym, pokażesz filmik i niech oni powęszą a zapewne będą chcieli opublikować taki nius że ktoś nielegalnie spuszcza ścieki do zbiornika i w tej sprawie sami z siebie odwiedzą ochronę środowiska, z kolei Ci zawiadomią policję o przestępstwie itd. Może wydawać się nierealne to co napisałem ale spróbuj, to nic nie kosztuje [2012-03-03 22:22]

Pitbul

Słuchaj kolego może inaczej. Mówisz że jesteś młody, to jak znam życie - pójdziesz do PZW i pewnie Cie oleją z policją też nic zapewne niewskórasz bo im się nie chce. Zrób może taki trik, że pójdziesz do swojej lokalnej gazety, opowiesz im o tym, pokażesz filmik i niech oni powęszą a zapewne będą chcieli opublikować taki nius że ktoś nielegalnie spuszcza ścieki do zbiornika i w tej sprawie sami z siebie odwiedzą ochronę środowiska, z kolei Ci zawiadomią policję o przestępstwie itd. Może wydawać się nierealne to co napisałem ale spróbuj, to nic nie kosztuje



Dobra rada - ostatniej szansy.Wrzuć ten film wszędzie, nawet na TVN 24 czy inny POLSAT. Aby odniosło skutek dokładnie opisz od kiedy rzecz ma miejsce, Warto by było tropem "syfu" dojść (filmowo) do  winowajcy. Napisz w komentarzu kto olał Twoje zgłoszenia i ile masz lat.Lepiej jak się zajmą takim Newsem niż osiemnastką Bibera ;)A tak na marginesie....Mimo młodego wieku - jesteś "Facet z jajami"  !!!! Szacun za to, że widzisz i próbujesz reagować mimo, że tylu doświadczonych "kolegów" nos w dupę wsadza i udaje że albo problemu nie ma, albo "nic się nie da zrobić"....Nawet jak tym razem Twoja próba interwencji się nie uda, to nie wsiąkaj w tłum nieudaczników niosących na swych zmiętych beretach naszywki z hasłem: "bez sensu - i tak się nie uda".Pozdrawiam z głębokim szacunkiemTomek
[2012-03-03 23:31]

Zibi60

Piszę jak to się zgłasza u nas w częstochowskim:
świadek obecny przy zanieczyszczonej wodzie dzwoni pod 112 i tłumaczy co chce zgłosić, lub prosi o połączenie z brygadą antykryzysową. Sam nie pobiera próbek, nie będą uznane.
Musi to zrobić osoba bezpośrednio z miejsca zdarzenia, bez pośrednictwa.
W tym wypadku myślę, że media mogą podchwycić temat.
Nie bój się Damian, to nie Ty jesteś przestępcą, reagujesz jak przystało na prawdziwego wędkarza, miłośnika przyrody.
[2012-03-04 05:55]

ryukon1975

Widzę że kolega Zibi myśli podobnie jak ja telefon powinien załatwić wszystko.

Całkowicie nie zgadzam się z kolegą Tomkiem który powołuje się na telewizję,internet itp..
I komu jeszcze się poskarżyć?Mamie,księdzu na spowiedzi?
Od tego są chyba w tym kraju jakieś służby.Dzwonię na Policję a oni na pewno mają z tymi służbami kontakt,przynajmniej telefoniczny.I od tych właściwych służb trzeba wymagać reakcji w sprawie a nie skarżyć się pośrednikom którzy nie mają obowiązku nic z tym robić.Nie mają sprzętu do badań wody i uprawnień.

Dopiero w drugiej kolejności po powiedzmy trzech dniach bez żadnej reakcji można przesłać taki film gdzieś tam z notką gdzie i komu to zostało zgłoszone i że nikt się tym nie zainteresował.
No i nie liczyć na wiele bo jak napisałem nikt tam nie ma obowiązku w stosunku do zanieczyszczenia,jest jednak mała szansa że trafimy na dziennikarza który chce się wykazać a nie ma aktualnie żadnego tematu.:)
[2012-03-04 07:10]

JKarp

CześćZgłoszenie do właściwego Oddziału Ochrony Środowiska powinno definitywnie załatwić sprawę. Oni mają obowiązek reagowania na takie sytuacje.Policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie i zareagować.Oczywiście PZW też należy powiadomić.Oczywiście media powinny też wiedzieć - jednak one nie mają obowiązku reagowania.JK [2012-03-04 08:03]

Maly123

Zgłosiliśmy to wczoraj z Damianem Pani sołtys mówi , że coś z tym zrobi jak nie to sami wezwiemy policję...
[2012-03-04 13:32]

Maly123

Raz już była przy tym policja i nic nie zrobili :/
[2012-03-04 13:34]

ryukon1975

Raz już była przy tym policja i nic nie zrobili :/



Skoro była tam Policja i nic nie zrobili ,wie o tym "władza" w postaci sołtysa,to na pewno Polska.

Możecie jeszcze wezwać nato,ufo,kgb i zrobić pikietę.:)))
Jako że jesteście nieletni nie napisze więcej.:)
[2012-03-04 14:19]

Roxola

Ja jednak polecam, również z tej opcji skorzystać... jeżeli odzewu innych służb brak.

http://kontakt24.tvn.pl/      .........Bez wychodzenia z domu.

Na dzień dzisiejszy temat mają, jednak z braku innych i tą sprawą się zajmą.
Media to potęga....
[2012-03-04 14:30]