Co kupić wędkarzowi na święta?

/ 23 odpowiedzi
Hej!
Mój tata wędkuje odkąd pamiętam. Chciałabym kupić mu na święta prezent związany właśnie z wędkowaniem. Niestety nie bardzo wiem co by to mogło być:/ Doradzicie mi coś? Zastanawiałam się nad jakąś torbą na wędki i inne akcesoria ale nie wiem czy to dobry pomysł... Mój budżet wynosi 200 złotych - tyle mogę przeznaczyć na prezent dla taty. Czekam na wasze propozycje i z góry dziękuję za pomoc.
89krzysztof

Trochę mało powiedziałaś. Ja też wędkuję, ale z krzesełka na ryby czy sygnalizatorów raczej bym się nie cieszył, bo w ogóle z tego nie korzystam.
Jakie ryby tata łowi, w jaki sposób? Coś więcej powiedz, pewnie ktoś coś doradzi. (2014/11/25 08:07)

karwos33

Jeśli chodzi o pokrowce to mam i polecam coś takiego:

http://allegro.pl/pokrowiec-cormoran-iii-komory-165cm-mega-promocja-i4783826479.html

Pozostaje kwestia długości... Lepiej oczywiście kupić za długi niż za krótki, stąd właśnie radziłbym wybrać 165cm ( w razie czego można go skrócić wiążąc sznurkiem), ale są też długości 125 i 150cm bodajże, i są troszkę tańsze. 
Pokrowiec to dobry i uniwersalny prezent, o ile Twój tata jeszcze takiego nie ma
No i kosztuje raptem trochę ponad połowę Twojego budżetu, więc w kieszeni coś zostanie :)
Pozdrawiam
(2014/11/25 08:26)

kaban

Najlepiej sprowokować niechcący rozmowę na temat "co by ci się przydało i czego ci brakuje" a potem dopasować prezent do budżetu.  (2014/11/25 09:08)

piotrcarp

Mozna spytac jakiegos kolege od taty co razem wedkuja to podpowie co by sie tacie przydalo:) (2014/11/25 10:30)

Artur z Ketrzyna

Karolina, najpierw powiedz cos o swoim tacie. Oprucz tego że wędkuje. Np. jakie ryby i co tam ma.
Torba, pokrowiec super sprawa, ale jak łowi na spławik czy grunt. Spinningista, zwłaszcza taki łowiący z brzegu. Takich klamotów na wyprawę nie zabiera.
Noże wtedy wodery/spodniobuty, do brodzenia w wodzie.

Może coś skromniejszego.
Tak jak koledzy radzą, jakiś rekonesans... (2014/11/25 11:24)

owsiana

Niestety nie znam kolegów taty z którymi wędkuje :/ (2014/11/25 11:24)

owsiana

Karolina, najpierw powiedz cos o swoim tacie. Oprucz tego że wędkuje. Np. jakie ryby i co tam ma.
Torba, pokrowiec super sprawa, ale jak łowi na spławik czy grunt. Spinningista, zwłaszcza taki łowiący z brzegu. Takich klamotów na wyprawę nie zabiera.
Noże wtedy wodery/spodniobuty, do brodzenia w wodzie.

Może coś skromniejszego.
Tak jak koledzy radzą, jakiś rekonesans...

Z tego co wiem najczęściej tata chodzi na spinning i łowi z brzegu lub mostku nad jeziorem. Pamiętam, że kiedyś wysypywał nad jeziorem karmę by na drugi dzień było tam dużo ryb. Buty do brodzenia w wodzie ma - widziałam je dzisiaj w garażu. Czyli torba będzie zbędnym prezentem? (2014/11/25 11:27)

owsiana

Najlepiej sprowokować niechcący rozmowę na temat "co by ci się przydało i czego ci brakuje" a potem dopasować prezent do budżetu. 

Taka rozmowa nie wchodzi w grę bo tata od razu zorientuje się, że szukam pomysłu na prezent. Nie przepadam za wędkowaniem i nie często rozmawiam z nim na ten temat. (2014/11/25 11:28)

kon115

Dobrym rozwiązaniem jest zakup bonu podarunkowego w sklepie wędkarskim. Zapytaj w sklepach wędkarskich w okolicy czy mają takie bony ewentualnie zostaje sklep internetowy. Pozdrawiam ps. takie rozwiązanie sprawdziło się u mnie wielokrotnie  (2014/11/25 11:41)

zbynio5o

Jezeli tego nie posiada to niczym nie ryzykujesz, kapelusz węd. i okulary polaryzacyjne.W cenie śmiało sie zmieścisz, info na google.  (2014/11/25 12:20)

bartbmp

Spinningista, czy spławikowiec - na prezent wędkarski polecam bielizne termoaktywną.Przyda się nie tylko na ryby, ale i na inne okazje.No i cos dla zdrowia dla ojca :) (2014/11/25 15:56)

z@mela

Kilka dni temu kupilem ojcu na prezent  parasol wędkarski z kurtyną  firmy Jaxon  (170zł) bo zawsze narzekał   na wiatr i deszcz :) (2014/11/25 17:02)

jarcyk18

Tu kolega fajnie podpowiedział, Taki bon podarunkowy ,dobry pomysł. I zawsze kupi co mu będzie trzeba. No i na pewno będzie super zadowolony. Ja bym był i nie będzie na pewno rozczarowany np 7 wędką w kolekcji.
Pozdro (2014/11/25 21:44)

pinoczet29

tam.Jak Tata chodzi na spinning poleciłbym pas Rapali.https://www.youtube.com/watch?v=gT0mjVAAbHMPas kosztuję ok 150 zł.Na allegro są droższe nie wiem dlaczego.Piszą,że limitowana edycja.Na wszystkich jest tak samo.W sklepach można kupić mniejszy model który kosztuje ok 150zł.I większy ok 220 zł.Przymierzałem obydwa.Ten mały jest bardzo pakowny i wygodniejszy do noszenia.Sam dostałem go rok temu i jestem bardzo zadowolony z prezentu.Dostaniesz taką torbę w decatlonie. http://www.decathlon.pl/pas-na-rami-sling-bag-2-bt-id_8203715.htmlPrzydają się też na jesień rękawice neoprenowe z odpinanymi palcami ok 40-60zł.Nie jest łatwo wybrać prezent:-) (2014/11/25 21:59)

owsiana

Dobrym rozwiązaniem jest zakup bonu podarunkowego w sklepie wędkarskim. Zapytaj w sklepach wędkarskich w okolicy czy mają takie bony ewentualnie zostaje sklep internetowy. Pozdrawiam ps. takie rozwiązanie sprawdziło się u mnie wielokrotnie 

A w jakim sklepie internetowym dostanę taki bon? U nas w okolicy nie ma sklepu wędkarskiego. Trzeba jechać do większej miejscowości ok 20 kilometrów. Najwyżej zadzwonię do nich i zapytam czy mają coś takiego żeby nie tracić czasu jak się okaże, że nie mają. (2014/11/26 13:09)

owsiana

Spinningista, czy spławikowiec - na prezent wędkarski polecam bielizne termoaktywną.Przyda się nie tylko na ryby, ale i na inne okazje.No i cos dla zdrowia dla ojca :)

O bieliźnie nie pomyślałam :) (2014/11/26 13:10)

u?ytkownik149822

Wędkę albo kołowrotek. 200 złotych to majątek, liczy się gest a nie kwota jaką się wydało na prezent. (2014/11/26 13:43)

kon115

Z tego co pamiętam chyba mają w Leszczu www.leszcz.pl (2014/11/26 14:27)

owsiana

Wędkę albo kołowrotek. 200 złotych to majątek, liczy się gest a nie kwota jaką się wydało na prezent.

To będzie dobry prezent? Słyszałam, że wędkę i kołowrotek wędkarze wybierają sami bo są różne parametry i można nie trafić... A jaką wędkę polecasz? (2014/11/27 09:26)

owsiana

tam.Jak Tata chodzi na spinning poleciłbym pas Rapali.https://www.youtube.com/watch?v=gT0mjVAAbHMPas kosztuję ok 150 zł.Na allegro są droższe nie wiem dlaczego.Piszą,że limitowana edycja.Na wszystkich jest tak samo.W sklepach można kupić mniejszy model który kosztuje ok 150zł.I większy ok 220 zł.Przymierzałem obydwa.Ten mały jest bardzo pakowny i wygodniejszy do noszenia.Sam dostałem go rok temu i jestem bardzo zadowolony z prezentu.Dostaniesz taką torbę w decatlonie. http://www.decathlon.pl/pas-na-rami-sling-bag-2-bt-id_8203715.htmlPrzydają się też na jesień rękawice neoprenowe z odpinanymi palcami ok 40-60zł.Nie jest łatwo wybrać prezent:-)

No nie jest łatwo :) Torba mi się podoba a o rękawicach i pasie nawet nie pomyślałam. O ile dobrze pamiętam tata chyba kiedyś miał taki pas ale się zniszczył. Nie wiem dlaczego nie kupił nowego. (2014/11/27 09:28)

lukasz2711

Kup mu coś takiego naprawdę sprawisz mu radość: http://allegro.pl/latarka-olight-s10-baton-400-lm-lad-aku-16340-i4805758465.html wiem bo tak było w moim przypadku. To jest jedyna na rynku latarka, którą możesz przypiąć do daszka czapki wędkarskiej na sensowny sposób. Sama firma, która jest producentem owej latarki to taki adidas w tej gamie produktów. Pozdrawiam (2014/11/29 21:24)

owsiana

Kup mu coś takiego naprawdę sprawisz mu radość: http://allegro.pl/latarka-olight-s10-baton-400-lm-lad-aku-16340-i4805758465.html wiem bo tak było w moim przypadku. To jest jedyna na rynku latarka, którą możesz przypiąć do daszka czapki wędkarskiej na sensowny sposób. Sama firma, która jest producentem owej latarki to taki adidas w tej gamie produktów. Pozdrawiam

Latarka to dobry pomysł, na pewno to rozważę :) Szczerze pisząc nawet na to nie wpadłam:) (2014/11/30 15:47)

owsiana

A co sądzicie o krześle z torbą? Znalazłam coś takiego na http://wedkarz.pro/ i zastanawiam się nad zakupem. Do tego kupiłabym kilka woblerów i powinno być ok... Myślicie, że taki zestaw zadowoli wędkarza? Bardzo się stresuję, że nie będzie zadowolony. (2014/12/02 12:01)