Co jest z Domaniowem?

/ 25 odpowiedzi
Wybraliśmy się ostatnio na nockę na zbiornik Domaniów blisko Radomia. Wyniki mieliśmy kiepskie. Jeden okoń i węgorz. Miejscowi opowiadali, że ktoś wyłowił 17 ton rybek. To plotki czy z Domaniowem jest naprawdę coś nie tak ?
wwich


zeczywiscie tak jest bylem z soboty na niedziele cala noc i do wieczora tylko karpik 3 kg wiecej nic cos jest nie tak a wegorza to az dziwne ze wyciagneles pozdrawiam polamania:) (2011/08/01 17:10)

u?ytkownik61065


Może i prawda ponieważ kilka lat temu strażnicy odławiali sandacze które przez tame wpływały do radomki:(( (2011/08/02 16:36)

wodniczeek


Ostatni raz na Domaniowie bylem jakies 6 tyg temu. Masakra zero bran. Siedzieli goscie co mieli namiot rozbity juz 10 dni i tez porazka. Co do odlawianych ryb to prawda...podobno odlowili kilkanascie ton ryb!!! niby tlumaczac sie, ze jest za duzo leszcza, ale ryby szly wsszytskie jakie popadlo, a leszcz to tylko przykrywka :-/ (2011/08/03 07:24)

bednar14


k a wegorza to az dziwne ze wyciagneles pozdrawiam polamania:)



Czemu dziwne węgorza w Domaniowie jest jeszcze  dużo puki go nie wyłowią.... (2011/08/10 13:46)

bednar14


 Co do odlawianych ryb to prawda...podobno odlowili kilkanascie ton ryb!!! niby tlumaczac sie, ze jest za duzo leszcza, ale ryby szly wsszytskie jakie popadlo, a leszcz to tylko przykrywka :-/

Ja słyszałem że będą odławiać ryby z Domaniowa i przewiozą je do zalewu Zegrzyńskiego. (2011/08/10 13:47)

u?ytkownik61065


Ostatnio 12 ton leszcza odlawiali bo podobno jest go za dużo (2011/08/27 14:53)

dany21


Ten Domaniów to w ogóle porażka dla Okręgu Radomskiego, drugi co do wielkości zbiornik w województwie mazowieckim a tak bezrybny. Na Zegrzu cały rok stoją rybacy z sieciami a ryb dla wędkarzy i tak jest dużo. W Domaniowie wybito sandacza co spowodowało gwałtowny rozród leszcza który zaczął karłowacieć z braku pożywienia, to spowodowało zanik innych gatunków ryb. Teraz chcą odłowić leszcza co spowoduje całkowite bezrybie w tej wodzie. Skutki tego odczują przy opłacie składek na przyszły rok bo słyszę że wielu wędkarzy w tym i ja nie będzie robić dodatkowej opłaty na Domaniów. (2011/08/27 17:59)

bednar14


 a tak bezrybny.  wybito sandacza co spowodowało gwałtowny rozród leszcza który zaczął karłowacieć

Bezrybny???zarybienia są tam co roku więc rybka pływa choć mięsiarzy nad zbiornikiem jest sporo.Sandacza rzeczywiście wybito a wiesz czemu?????bo straż tego nie upilnowała przez ostatnie 4 lata każdy wywoził zestawy łódkami i pontonami dopiero w tym roku to się zmieniło dużo mniej jest takich osób co wywożą zestawy a populacja sandacza zaczyna wzrastać choć dużo sztuk jest nie wymiarowych złowiłem w tym roku na tym zbiorniku kilka sandaczy a żaden z nich nie miał powyżej 40 cm...porażka....a z leszczem rzeczywiście dość cienko w tym roku same maluszki biorą wraz z krąpiami.
(2011/08/27 19:50)

dany21


Dopóki straż nie zrobi porządku z mięsiarzami (a jest ich tam wielu) to wymiarowych ryb tam nie będzie. I te sandacze które się odradzają też nie dożyją wymiaru. Co robiła straż przez te 4 lata, nagle się obudzili jak już jest za późno. (2011/08/28 10:47)

faXc00L


A moze to wina tych szczepionek na tasiemca. Nie wiecie nic o tym? (2011/08/28 13:38)

JOPEK1971


Pewnie wytrzepali wam rybę pod przykrywką odłowów sanitarnych,tylko ryby które miały byc odłowione nadal pływają, a drapieżniki w skrzynkach dotarły na rynek. (2011/08/28 14:52)

dany21


Sandacza wytrzepali wędkarze którzy nie wiedzą co to jest wymiar ochronny i limit dobowy. Zabierali wszystkie które złowili a teraz narzekają bo niema sandacza. (2011/08/28 21:46)

69Cricket


Zamknąć na 4 lata i wprowadzić całkowity zakaz wędkowania na okres 4 lat. Trochę by bolało ale po tych czterech latach coś by się na pewno poprawiło bo jak tak dalej będzie jak jest teraz to zupełnie nie będzie ryby w tym zbiorniku. Przypomnijcie sobie koledzy jak było jeszcze dwa, trzy lata temu a jak jest teraz... Nie ma ryby w tym zbiorniku tak jak nie ma wody na pustyni. Coś cię tam komuś trafi przez przypadek raz na jakiś czas i zwykle to jest leszcz lub krąp a tak to bida że aż trzeszczy. Zamknąć na 4 lata, zarybiać i wszystko wróci do normy. (2011/08/29 14:03)

u?ytkownik61065


i jeszcze ten gLupi zakaz używania podpórek bo folia która jest pare metrów pod ziemią sie dziurawi:( (2011/08/29 15:48)

wodniczeek


witajcie koledzy co tam na Domaniowoie slychac? jakies brania nastapily? duzo wedkarzy? mam plan pojechac tam na niedziele (2011/09/30 09:42)

bednar14


To śmiało możesz jechać bo rybka bierze ale już nie mogę czytać waszych wpisów ze tam ryb nie ma że wszystko wytrzebili...masakra to co piszecie a nawet nic o Domaniowie nie wiecie....sandacza rzeczywiscie jest coraz mniej ale nadal trafiają się sandacze do 60 cm a i innych dużych ryb jest sporo. (2011/09/30 12:30)

wodniczeek


To śmiało możesz jechać bo rybka bierze ale już nie mogę czytać waszych wpisów ze tam ryb nie ma że wszystko wytrzebili...masakra to co piszecie a nawet nic o Domaniowie nie wiecie....sandacza rzeczywiscie jest coraz mniej ale nadal trafiają się sandacze do 60 cm a i innych dużych ryb jest sporo.

Dzieki bednar :-) za podpowiedz ;-)

ppoki co wedkuje spiningiem na Ilzance z rezultatami srednimi badz nawet dobrymi. okon ladnie chodz i szczupak powoli rusza... ale woda bardzo oapdla i ryby pochowane w dolkach :-/
a w niedziele chcialbym powedkowac na stojacych wodach - a , ze doplata na Domaniow zrobiona trzeba tam sie zjawic i pobawic feederem :-)
(2011/09/30 12:40)

69Cricket


Sandaczyk 67 cm złowiony na kulkę proteinową. A swoją drogą to jak musiał być głodny, że połakomił się właśnie na kulkę proteinową i to w samo południe :P (2011/10/02 08:06)

wodniczeek


pienkny sandacz - gratulacje (tym bardziej, ze zestaw bez stalki).

czy lowicie juz sandacze na sztuczne przynety i szczupaki na Domaniowie?
mam tam jakies 70km ale mam doplate a bylem zaledwie 2 razy :/ (2011/11/15 13:08)

bednar14


pienkny sandacz - gratulacje (tym bardziej, ze zestaw bez stalki).

To ty na sandacza zakładasz stalkę???Po co??tylko masz mniej brań...w Domaniowie jest więcej sandałka niż szczupłego wiec nie ma sensu stalówki zakładać już ewentualnie wolfram jak bardzo się boisz ze ci utnie.Ale plecionka na sandałka na przyponika najlepsza. (2011/11/15 16:25)

wodniczeek


weekend mam zajety, a w tygodniue ze wzgledu na prace i rodzine wiadomo - nie ma czasu. Planuje pojechac na sandacza okolo 25-26 listopda :-)

macie juz jakies rezultaty na tym zbiorniku??? a na Siczkach ktos lowi? (2011/11/15 17:47)

Sitownik


Odświeżam temacik :) Interesuje mnie głównie domaniów..  Podobno byly zarybienia.. Jak tam z rybą ? (2012/05/31 16:33)

u?ytkownik61065


Zarybienie o ile było to na wiosnę.......
Ja za tydzien w niedzielą planuje jechać za sandaczem :)
Haczyki i fluorocarbon kupiony.Może jak Euro będzie to mniej wędkarzy w niedzielę będzie ;) (2012/05/31 18:02)

Sitownik


Ale nadal nie usłyszałem odpowiedzi.. Był ktoś ostatnio ? Jakie rezultaty ? Jak były zarybienia to powinno nie być źle.. (2012/06/01 17:03)