Co jest nie tak? A zawody już blisko

/ 5 odpowiedzi
Witam wszystkich kolegów i kolerzanki po kiju jako że w najbliższą niedziele przyjdzie mi się zmierzyć z rzeką Wartą na zawodach to postanowiłem zrobić sobie mały trening. Oczyiście zrobiłem mieszankę i cyk nad wodę. 7 kulek wielkości pomarańczy ląduje we wodzie chwila przerwy na dymka i nic. Przepływaka przez godzine ani brania.. Sprawdziłem przy brzegu mała kulka będzie pracować niestety ani się nie rozpadła ani nie pracowała. Pytanie moje to co zrobiłem zle? Skład mieszanki: 1,5KG zanęty na rzeke 300g Bentonitu 1kG Gliny wiążącej 1 Kg Gliny Agila 250g gram to drobne dodaki. Możliwe że ryba nie chciała współpracować ale wydaję mi się że mieszanka ta była za twarda i nie rozpuszczała się. Pytanie moje do wszystkich co zrobiłem zle czego za mało czego za dużo a może coś jeszcze dodać. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
Romuald55


Zarówno zanęta rzeczna jak i glina wiążąca są praktycznie dostatecznie doklejone.Przy odpowiednin namoczeniu i mocnym ugnieceniu kul taka mieszanka wystarczy.Bentonit i argile stosuje się głównie do podawania zanęt żywych. Zamiast argile powinieneś podać glinę rzeczną.Bentonit w takiej ilości powoduje nierozmywanie kul zanętowych.Można go dodać w niewielkich ilościach po to,żeby kule rozmywały się w różnym czasie,na zasadzie prób. (2019/08/28 15:19)

patryk-kociemba


z mojego punktu wiedznie wszsystko zalezy jaki masz uciąg, ponieważ zaneta rzeczna z glina wiazaca to juz może byc duzo, do tego bentonit to może byc za wiele. Z tego co mówisz to zabenonowałes kulki na dobre. Jak dla mnie połączenie argili z wiążąca jest ok, ale bentonit odpusc , a gdy chcesz by kule dluzej stały, kontroluj mieszankę woda ze sryskiwacza - im wiecej wody, tym kule będą dlużej stały. (2019/08/29 13:17)

maciej2003


sproboj zrobic 4 zanety wszystko to samo tyle ze kazda trochę mniej bentonitu itp 1 zaneta aby od razu dziala następna po jakiejś 1h nastepna za jakieś 2h itd I w między czasie możesz podawać troszkę tej zanęty co podawałem na początku czy co dziala prawie że odrazu (2019/08/29 15:06)

kubapl930


I po zawodach wykluczyłem całkowicie bentonit i kule musiały być w sam raz. Co dało mi 1 miejsce sektorowe na zawodach. Dziękuję za pomoc (2019/09/01 14:15)

flowgrid1


Co tu dużo pisać, gratulacje!!! (2019/09/01 18:13)