Zaloguj się do konta

Co grozi za brak karty wędkarskiej na łowisku?

utworzono: 2009/05/26 08:39
golo

dostaniesz 200zł kary nawet jak masz karte to mozesz dostac kare za wrzycenie kolegi do stawu :PPPP
wymiar ochronny - 100zł
okres ochronny - 200zł
kwalifikacja prawna art 27 ust. 1 pkt 3 u.r.ś [2009-06-03 20:02]

Lampard97

Ja znam takiego kogoś co jeżdził na zalew zegrzyński bez karty i łowił na 3 wędki a kiedyś raz straż wodna przypłyneła i mu dała 300zł kary [2009-06-04 09:42]

Tomasz Pawlowski

Mandat musi zapłacic. I na to ma 7 dni, ale może udać sie do Urzedu Wojewódzkiego i poprosic o rozłożenie na raty. [2009-06-04 10:35]

jozion

W 2001 roku umówiłem się na ryby z kolegą na progu spiętrzającym wodę (jest tam dogodny dojazd). Kiedy przyjechałem zaparkowałem i przyszedłem pod próg kolega łowił (mieliśmy iść paręset metrów w dół na tamki) ja siadłem na brzegu jakieś trzy metry powyżej lustra wody i czekałem, aż się zlituje i pójdziemy w dół (miał plan wyciągnięcia z wody Bolka). W tym czasie nadjechała SSR Kumpel stwierdził, iż już nic nie zrobi. Spisali jego i mnie (ja nawet nie miałem uzbrojonej wędki w agrafkę nie mówiąc o woblerze czy innej przynęcie), kolega potwiedział, że ja nie łowiłem a oni stwierdzili, iż obserwowali nas przez lornetki i wszystko widzieli. Sprawa poszła do Sądu Grockiego. Na pierwszej rozprawie kolega się przyznał do łowienia i skruszony dostał karę 50 zł, powiedział również, że ja nie łowiłem. Ja natomiast się nie przyznałem i opowiedziałem zgoła inną wersję od tej złożonej przez K..ów z SSR. Ustalili drugi termin rozprawy powiedziałem w Sądzie, iż mnie wtedy nie będzie gdyż będę na wakacjach poza granicami kraju. Sprawa odbyła się zaocznie i przysłali wyrok do domu listem poleconym a Tato go odebrał. Zostałem skazany i dostałem 200 zł. Miałem wtedy 22 lata i nie myślałem, iż w Sądzie mogą dopuścić się wykroczenia nie wspominając o Kłamcach z SSR-u. Ponownie zacząłem łowić w zeszłym roku! I jak człowiek po czymś takim może postrzegać SSR czy PSR czy też Sąd
Ps; i jeszcze mi wędkę zabrali z kołowrotkiem (wędka Matcha węgiel /grafit i kołowrotek Daiwa przysłane ze stanów od chrzestnego, u nas wtedy cena bardzo wysoka), w Sądzie dowiedziałem się, iż zabrali ją SSR-owcy złodzieje z ul. Garbarskiej. [2009-06-04 14:00]

jurek

Policja ma swoje taryfikatory , wynika to z zakresu ich obszernych działań ............podam tu przykład .......za wjazd na wał przeciwpowodziowy PSR --- daje mandat 200 zł , a policja może dać i dała przy mnie wędkarzowi ( który był lekarzem ) 700 złotych.........więc lepiej być w porządku z prawem..........Jurek . [2009-06-05 10:43]

Kamik

JA miałem podobna dzisiaj sytuację jak jozin, razem z 2 kolegami dostaliśmy po 2 stówki bo jakiś pier...lony wędkarz powiedział ze łowiliśmy wszyscy 3 a tylko 1 z nas łowił, kolega niestety nie miał jeszcze opłaconej karty, a ja poszedłem do niego z kumplem (14 lat) w lodowe odwiedziny, zobaczyć poprostu czy coś bierze( oczywiście bez wędek). Do jeziora mam 50 metrów. Nagle kolega który łowił dostał telefon od kolegi że PSR jedzie nad nasze jezioro( byli 0,5 km od jeziora) Kolega więc zwinoł wędkę, schował pod kurtkę i po jakiś 3 minytach patrząc jak łowi inny wędkarz zaczeliśmy zmierzać do domu, i nagle zobaczyliśmy 3 panów zmierzających po lodzie w naszą strone. Niestety w ścieżce polnej zajechał nam droge samochód jeszcze 2 panów z PSR.   ( Razem 5) Przejeli nas, kolega się przyznał że łowił lecz ja i drugi kolega nie łowiliśmy. Ale uzasadnienie straży było takie że widzieli nas przez lornetkę jak we 3 łowiliśmy ( kolega zwinoł i schował wędkę w tym samym czasie jak oni jechali samochodem 0.5 km od jeziora przez teren zabudowany ALE WIDZIELI PRZEZ LORNETKE jak łowiliśmy. Normalni cudotwórcy, albo cała kasa ze składek idzie na ich lornetki)  Po  krótkiej kłótni powiedzieli że mój młodszy kolega dostanie upomnienie pałką! (Ze względu że jest młody) a tylko ja dostane mandat ( oczywiście kolega który łowił też). Po dalszej kłótni PSR powiedzieli że jeden wędkarz powiedział im że łowiliśmy wszyscy we trzej, a mój mandat wzrusł do 400 zł. Pomyślałem że z tymi burakami nie dojde do porozumienia, nie mam zamiaru tłuc sie po sądach i przyjołem mandat 200 zł i młodszy kumpel też( wolał to niż upomnienie pałką) Panowie odjechali zadowoleni z 3 mandatami a my ruszyliśmy za ślepym wędkarzem, lecz niestety już uciekł! Taka jest PSR, banda buraków i nic więcej!
[2011-01-09 23:55]

zbynio5o

Dla mnie jesteście wszyscy kłusolami !!! Żaden z Was nie miał opłaconej karty.
Brawo dla  wedkarza za donos. Macie nauczke i tyle.

[2011-01-10 00:53]

erykom

z frajerami sie nie wygra.jedna wielka mafia [2011-01-10 08:49]

Kamik

Dla mnie jesteście wszyscy kłusolami !!! Żaden z Was nie miał opłaconej karty.
Brawo dla  wedkarza za donos. Macie nauczke i tyle.


To co? teraz jak nie mam opłaconej karty to nie mogę wychodzić z domu? w łeb się puknij. Cwaniak jesteś a jakbyś musiał taki mandat za nic zapłacić to napewno gadka by ci się zmieniła
[2011-01-10 09:12]

ryukon1975

Zgadzam się z kol.Kamik.Gdy miałem około 17 lat pojawił się nad wodą gość który usiłował mnie skontrolować.Zaczął od słów -Pokaż kartę-on był sam ja też byłem sam.Gdy odpowiedziałem nie zaczął pokazywać jakieś papiery i straszyć mnie różnościami.Mówię mu zważaj co mówisz bo to ja jestem u siebie nie ty jak wyjdę na brzeg i krzyknę to zaraz znajdą się tacy co cię wykopią ze wsi.Powiedział że wzywa Policję i poszedł.Nie widziałem już ani jego ani Policji-do dziś się zastanawiam czy był to prawdziwy strażnik czy tylko jakiś wędkarz bawiący się w Boga.
[2011-01-10 09:36]

zbynio5o

Dla mnie jesteście wszyscy kłusolami !!! Żaden z Was nie miał opłaconej karty.
Brawo dla  wedkarza za donos. Macie nauczke i tyle.


To co? teraz jak nie mam opłaconej karty to nie mogę wychodzić z domu? w łeb się puknij. Cwaniak jesteś a jakbyś musiał taki mandat za nic zapłacić to napewno gadka by ci się zmieniła



Syneczku, może ty sie puknij w łeb. Przyjęcie mandatu świadczy o twojej winie.
Mogłeś odmówić.  Po drugie,  nikt was nie zakapował.  To była profesjonalna akcja Straży,
która was wcześniej obserwowała.
Kłusowałeś razem z kumplem, wiedząc że nie macie papierów. Widać że kibicujesz i popierasz takie zachowanie.
My na tym portalu zastanawiamy sie jak z "takimi" walczyć (otwarte tematy)
a ty masz to w du..e !
A kto stał na czujce ?  Dostaliście telefon że jedzie PSR.
Nie wciskaj mi kitów.

Świadomie uczestniczyłeś w kłusowaniu.
Chciałeś obić morde niewinnemu wędkarzowi.
Publicznie obrażasz PSR.
I ty sie nazywasz wędkarzem ?  Nie pokazuj sie tu więcej !
Nie próbuj mnie obrażać bo w godzine ustale twoje namiary (twój mandacik)
i na roczek pożegnasz sie z wędkowaniem.




[2011-01-10 13:36]

Kamik

Najwiecej ma do powiedzenia ten co najmniej wie.. he he..
Wędkarz który przez kilka lat opłaca kartę w wyskokości 200 zł a nie miał okazji opłacić w pierwszym tygodnu stycznia jest dla ciebie kłusownikiem to jesteś niezły. Ciekawe czy ty jesteś taki super wędkarz ze opłacasz kartę 1 stycznia. Jak tak to jesteś moim idolem
[2011-01-10 14:35]

Łowił bez opłaconej karty wędkarskiej. Sprawa jest jasna i nie podlega dyskusji. Kłu so wał... [2011-01-10 14:45]

ryukon1975

kol.zbynio50 jeśli tak walczysz z kłusownictwem,komunistycznym zastraszaniem to coś z Tobą jest nie tak .Spójrz w kalendarz -nie te czasy.Nie pochwalam kłusownictwa ,ale za kogo Ty się uważasz?
[2011-01-10 15:47]

Kamik

Łowił bez opłaconej karty wędkarskiej. Sprawa jest jasna i nie podlega dyskusji. Kłu so wał...



Natępny się znalazł, wzorowy wędkarz co kartę opłaca 1 stycznia...

[2011-01-11 10:11]

Łowił bez opłaconej karty wędkarskiej. Sprawa jest jasna i nie podlega dyskusji. Kłu so wał...



Natępny się znalazł, wzorowy wędkarz co kartę opłaca 1 stycznia...


A nawet w czwartek 30 grudnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 




[2011-01-11 10:30]

withanight88

Nie próbuj mnie obrażać bo w godzine ustale twoje namiary (twój mandacik)
i na roczek pożegnasz sie z wędkowaniem.








Na jakiej podstawie mógł byś wydalić wedkarza z Pzw ?

Poprosze konkretne paragrafy jesli mozna






[2011-01-11 10:32]

msjack

PRZYKRE ALE PRAWDZIWE

Zakres działań kłusowniczych w stosunku do zwierząt wodnych wynika z dość szczegółowego prawa wędkarskiego oraz umów międzynarodowych dotyczących rybołówstwa. Działania naruszające przepisy regulujące te kwestie są określane jako kłusownictwo. Nie sposób wymienić wszystkich przypadków. Do najczęściej spotykanych działań kłusowniczych należą:

  • łowienie ryb bez wymaganych uprawnień i dokumentów upoważniających do połowu oraz brak lub fałszowanie wymaganej dokumentacji
  • łowienie niezgodne ze sztuką: wędkarz może np. łowić tylko na dwie gruntówki, większa liczba wędek jest niedopuszczalna (100-200 zł kary za każdą kolejną wędkę), w wędkarstwie podlodowym limitowaniu podlega długość kija
  • używanie do połowu nieodpowiednich i niedopuszczalnych narzędzi: stosowanie sieci ze zbyt małymi oczkami, saków, bębenków rybackich (nie dotyczy zarejestrowanej działalności rybołówczej), zabijanie prądem elektrycznym, ładunkami wybuchowymi, itp.
  • łowienie ryb niewymiarowych, chronionych (niepodlegających połowom) lub w okresie ochronnym
  • łowienie ryb w niedozwolonym miejscu: na obszarze chronionym lub w miejscu zabronionym np. na jazie lub przepławce w stosunku o ryb łososiowatych (połów w cudzym stawie jest także kradzieżą)

I niema tłumaczenia.

[2011-01-11 11:24]

Kamik

No oki ale ja nie łowiłem, nie miałem wędki tylko stałem na lodzie to co? też jestem kłusownikiem?

[2011-01-11 12:53]

No oki ale ja nie łowiłem, nie miałem wędki tylko stałem na lodzie to co? też jestem kłusownikiem?



Piany na zębach dostaję, jak czytam takie skargi. Jesteś pełnoletni, masz swój rozum, czujesz się niewinny w swoim mniemaniu, masz swoje racje, tak? TO PO JAKĄ CHOLERĘ PRZYJĄŁEŚ MANDAT? Ktoś zmuszał cie do tego z bronią przy twojej skroni? Masz prawo odmowy przyjęcia mandatu karnego i Sąd rozstrzygnie, czy TEŻ kłusowałeś na podstawie materiałów dowodowych PSR. Trzeba było odwieść kolegę od pomysłu kłusowania, a nie stać koło sprawcy wykroczenia i biernie, lub jak zdaniem PSR, CZYNNIE uczestniczyć w procederze, mogłeś się oddalić.




[2011-01-11 13:02]

Kamik

I pewnie moja historia skończyła by się jak joziona
Mandat drugie tyle i koszty sprawy sądowej. Z nimi nie wygrasz...
[2011-01-11 15:36]

bialcyk424

Nie anulują mu mandatu, ponieważ w chwili łowienia nie miał ważnego dokumentu. Dlatego lepiej zapłaci te 200 złotych wcześniej za kartę i cały rok mieć spokój. Pozdrawiam
[2011-01-12 08:38]

micole2o

Drogi zbyniu. Specialnie zalozylem konto na tym forum zeby Ci odpowiedziec. Mam nadzieje ze poczujesz sie w zwiazku z tym zaszczycony i doceniony. Caly sezon 2010 i reszte zycia lowilem bez karty i skladek. Wykupywalem tygodniowki itp. ew lowilem bez pozwolenia dla tego ze na rybach bywalem sporadycznie. W zwiazku z tym jestem klusolem bo nie mam nawet karty wedkarskiej;) Chetnie dam Ci moj adres i wszystkie dane a nawet pieniadze na pks zebys tylko mogl do mnie przyjechac i skarcic za zle postepowanie. Nigdy nie zabilem zadnej zlowionej ryby i zadnej nie uszkodzilem. Dorybiam nawet okoliczne scieki rybkami z akwarium ( gatunki plywajace brzuchem do gory ). Widze ze jestes grubym cwaniakiem i czujesz sie bardzo waznym dlatego ze masz wykupione wszystkie mozliwe pozwolenia. Chcialbym jednak zobaczyc jak cwaniaczysz tak w realu a nie w internecie. Załoze sie o grube miliony ze nawet bys krzywo nie spojrzal na nikogo bo mocny to Ty jestes tylko w gebie przez komputer. Zachowaj wiec prosze swoje wspaniale historie o tym kogo namierzysz a kogo nie bo takie pier... wkurza i kiedys palniesz takie bzdety do kogos kto jest uczulony na takich konfidentow i dostaniesz po pysku. Poza tym gowno namierzysz bo jedyne co umiesz namierzyc to kibel po przeczytaniu mojego wymyslnego posta ;).Z calym szacunkiem pozdrawiam wszytkich uzytkownikow forum i zapewniam ze w tym sezonie wykupie pozwolenia bo mam nowy sprzet i zal go tracic.  [2011-03-13 01:58]

micole2o

Drogi zbyniu. Specialnie zalozylem konto na tym forum zeby Ci odpowiedziec. Mam nadzieje ze poczujesz sie w zwiazku z tym zaszczycony i doceniony. Caly sezon 2010 i reszte zycia lowilem bez karty i skladek. Wykupywalem tygodniowki itp. ew lowilem bez pozwolenia dla tego ze na rybach bywalem sporadycznie. W zwiazku z tym jestem klusolem bo nie mam nawet karty wedkarskiej;) Chetnie dam Ci moj adres i wszystkie dane a nawet pieniadze na pks zebys tylko mogl do mnie przyjechac i skarcic za zle postepowanie. Nigdy nie zabilem zadnej zlowionej ryby i zadnej nie uszkodzilem. Dorybiam nawet okoliczne scieki rybkami z akwarium ( gatunki plywajace brzuchem do gory ). Widze ze jestes grubym cwaniakiem i czujesz sie bardzo waznym dlatego ze masz wykupione wszystkie mozliwe pozwolenia. Chcialbym jednak zobaczyc jak cwaniaczysz tak w realu a nie w internecie. Załoze sie o grube miliony ze nawet bys krzywo nie spojrzal na nikogo bo mocny to Ty jestes tylko w gebie przez komputer. Zachowaj wiec prosze swoje wspaniale historie o tym kogo namierzysz a kogo nie bo takie pier... wkurza i kiedys palniesz takie bzdety do kogos kto jest uczulony na takich konfidentow i dostaniesz po pysku. Poza tym gowno namierzysz bo jedyne co umiesz namierzyc to kibel po przeczytaniu mojego wymyslnego posta ;).Z calym szacunkiem pozdrawiam wszytkich uzytkownikow forum i zapewniam ze w tym sezonie wykupie pozwolenia bo mam nowy sprzet i zal go tracic.  [2011-03-13 02:00]

micole2o

Drogi zbyniu. Specialnie zalozylem konto na tym forum zeby Ci odpowiedziec. Mam nadzieje ze poczujesz sie w zwiazku z tym zaszczycony i doceniony. Caly sezon 2010 i reszte zycia lowilem bez karty i skladek. Wykupywalem tygodniowki itp. ew lowilem bez pozwolenia dla tego ze na rybach bywalem sporadycznie. W zwiazku z tym jestem klusolem bo nie mam nawet karty wedkarskiej;) Chetnie dam Ci moj adres i wszystkie dane a nawet pieniadze na pks zebys tylko mogl do mnie przyjechac i skarcic za zle postepowanie. Nigdy nie zabilem zadnej zlowionej ryby i zadnej nie uszkodzilem. Dorybiam nawet okoliczne scieki rybkami z akwarium ( gatunki plywajace brzuchem do gory ). Widze ze jestes grubym cwaniakiem i czujesz sie bardzo waznym dlatego ze masz wykupione wszystkie mozliwe pozwolenia. Chcialbym jednak zobaczyc jak cwaniaczysz tak w realu a nie w internecie. Załoze sie o grube miliony ze nawet bys krzywo nie spojrzal na nikogo bo mocny to Ty jestes tylko w gebie przez komputer. Zachowaj wiec prosze swoje wspaniale historie o tym kogo namierzysz a kogo nie bo takie pier... wkurza i kiedys palniesz takie bzdety do kogos kto jest uczulony na takich konfidentow i dostaniesz po pysku. Poza tym gowno namierzysz bo jedyne co umiesz namierzyc to kibel po przeczytaniu mojego wymyslnego posta ;).Z calym szacunkiem pozdrawiam wszytkich uzytkownikow forum i zapewniam ze w tym sezonie wykupie pozwolenia bo mam nowy sprzet i zal go tracic. [2011-03-13 02:02]