Zaloguj się do konta

Co dodać do zanęty na leszcza?

utworzono: 2012/07/05 15:05
Eskadie

Witam.Wybieram się w weekend na jezioro pod namiot. Rybą, która tam przeważa jest leszcz. Moja mieszanka to.Lorpio Magnetic Bream 2kgCopro melasa Płatki owsiane Zapach piernikowy do ciast Atraktor Leszcz Belge TraperaWanilia TraperaGlina jeziorowa rozpraszająca 2kg
Czy ta mieszanka wystarczy na dwa dni intensywnego łowienia feederami i na spławik?Jeśli nie, to jaką zanętę zmieszać z tą mieszanką. I ile dodać gliny? (Jest to żwirownia, więc głębokość łowiska wynosi 3 m - 5 m.Ew. jakie atraktory jeszcze dodać?Z góry dziękuję. 
[2012-07-05 15:05]

Morciaty

Prawie 5 kg mieszanki na dwa dni intensywnego łowienia feederem to moim zdaniem troszkę za mało ;)
[2012-07-05 15:16]

tomczyk001

Mieszanka zanętowa jest dobra tylko po co Ci tyle atraktorów?
Ja nigdy nie używałem atraktorów do zanęt, chyba, że na rzece, i miałem wyniki. Sam intensywny zapach zanęty jest wystarczający.
Ale jeśli musisz to spróbuj, Atraktor Leszcz Belge Trapera z piernikiem i nie dawaj wanilii..
Bo zbyt intensywny zapach może odstraszyć ryby.

[2012-07-05 15:55]

89krzysztof

A ja dodałbym jeszcze kukurydzę z puszki i pinkę. Albo makaron kolanka, nie zaszkodzi. Szczególnie do nęcenia pod spławik. Do zanęty kaszkę kukurydzianą możesz spokojnie jeszcze dodać, płatki kukurydziane też mogą być.  [2012-07-05 16:02]

Eskadie

Ok, ale jak kolega wcześniej wspomniał to chyba będzie za mało, zwłaszcza, że będę nęcił również kulami.Może dodać do tego jeszcze np. Leszcz Specjal Traper, albo coś z Lorenca? [2012-07-05 16:30]

krispi

ja stosuje tą ,zanętę i dodaje do niej lorpio carp magnetic pacgnie owocowo a ta leszczowa pachnie kokosem i piernikiem i nie dawaj atraktora bo zepsujesz zanęte,dodaj kuku i białych robaków do feederów idealna a pod spłwik niekoniecznie
[2012-07-06 09:51]

krispi

ja jade na tych zanętach od tamtego roku i są dość dobre
[2012-07-06 09:53]

marcin4321

dodaj gotowanej pszenicy i nie tak duzo tych drobnych składników. Tak jak pisali koledzy liczy sie jakosc.
[2012-07-06 10:22]

wobler 1995

Ilość zanęty którą przygotowałeś jest zdecydowanie za mała . Ja na nocnych zawodach gruntowych zużyłem ponad 3 kg zanęty łowiąc jednym feederem. Polecam ci zakupić 3 kilogramowe opakowanie zanęty LORPIO MEGA-MIX SWEET ALMOND. Łowiłem na tą zanętę rozrobioną z melasą trapera, bez żadnych atraktorów i efektem było 7 kg leszczy i krąpi oraz pierwsze miejsce w tych zawodach:) [2012-07-06 10:36]

tuptusp

ja osobiście zabrał bym wiecej zanęty np. bazy + dragon xxl leszcz którą rozrabiałbym porcjami a co by zostało to na przyszły raz:) no i tak jak kolega wyżej pisał nie mieszałbym wielu zapachów, zastosowałbym sprawdzoną mieszankę kolędry z czosnkiem ,która lubiana jest przez duże leszcze a i linek nie pogardzi. Można też wcisnąć czosnek do białych:) [2012-07-06 12:28]

Eskadie

Zdecydowałem się na zastosowanie Lorpio Magnetic Bream 2kg + Lorpio Feeder Specjal 2kg.Do tego dodam glinę i myślę, że to powinno starczyć :). Ew. dokupię którejś z tych zanęt. [2012-07-06 14:00]

krispi

TYLKO NIE WIEM PO CO TA GLINA DO KOSZYKA ALE OK
[2012-07-07 11:52]

Ogólnie zasada jest taka że zanęta przeznaczona na dany gatunek ryby posiada już w sobie atraktory  w odpowiednich proporcjach, dodawanie do takiej mieszanki różnych atraktorów może sprawic że wtedy zanęta nie będzie skuteczna, atraktory dodaje się do zanęt na których jest napis jezioro, lub rzeka jest to baza zanętowa i wtedy do takiej zanęty samemu dodaje się atraktory z uwzględnieniem gatunku ryby . [2012-07-07 12:08]

Ogólnie zasada jest taka że zanęta przeznaczona na dany gatunek ryby posiada już w sobie atraktory  w odpowiednich proporcjach, dodawanie do takiej mieszanki różnych atraktorów może sprawic że wtedy zanęta nie będzie skuteczna, atraktory dodaje się do zanęt na których jest napis jezioro, lub rzeka jest to baza zanętowa i wtedy do takiej zanęty samemu dodaje się atraktory z uwzględnieniem gatunku ryby .

"zanęta przeznaczona na dany gatunek ryby "

Chłopie, o czym ty piszesz ? O magicznej zanęcie , która programowo - wabi tylko jeden gatunek ryby ? Zastanów się czy aby przypadkiem  to ma sens. Tajemnicą poliszynela jest to ,że jedna zanęta potrafi skutecznie wabić i z 10 różnych gatunków np : denna , krąpiowa - w rzece na jazia i klenia , płociowa - wabi leszcza , granulat o smaku halibuta - zamiast węgorza przyciąga  duże leszcze itd itd ....Myślę ,że trudno się w tym  momencie nie zgodzić ,a  każdy kto w tym momencie oponuje - naraża się na ogólną wesołość pośród swoich odbiorców.

"atraktory dodaje się do zanęt na których jest napis jezioro, lub rzeka jest to baza zanętowa i wtedy do takiej zanęty samemu dodaje się atraktory z uwzględnieniem gatunku ryby "

Nie mam bladego pojęcia , skąd taka teoria -  spisane chyba z opisu na opakowaniu zanęty kupionej w sklepie.
Przecież to oczywista nieprawda : czysty laicyzm i wprowadzanie innych w błąd !
Każdy może aromatyzować zanęty , ulepszać je np : atraktorami ziołowymi , niecąc nadzieję na skuteczność w przywabianiu dużych ryby . I nie ma tutaj znaczenia : czy  np : choćby taką : wanilię zmiesza się z  koprem albo kolendrą  , cynamon z czymś tam ...
Do zanęt  można dodawać rozmaite dodatki zapachowe a wskazane jest też używanie naturalnych komponentów wabiących ( warto wystrzegać się "chemii" ) ...

"atraktory z uwzględnieniem gatunku ryby ""
A skąd wiesz ,że akurat dany "atraktor " czy dodatek zapachowy - zwabi tę rybę a nie inną ?
Gdzie to jest napisane ? Na paczce po zanęcie ? Poważny człowiek , ma się czymś takim sugerować - opisami , ustaleniami podanymi na opakowaniu zanęty ?
Dlatego tego rodzaju stwierdzenia uważam za niegodne wzmianki : jako bezzasadne , jałowe filozofowanie na temat analogii zapachu względem gatunków ryb .
[2012-07-07 16:58]

Kolego jeżeli tak to widzisz to znaczy że jesteś laikiem albo dopiero zaczynasz przygodę z wędkarstwem, oczywiście każdą zanęte można wzbogacic, dużo wędkarzy też kombinuje i dodaje różne zapachy , miesza je do zanęty już gotowej, wyniki są różne, nieraz taka zanęta przekombinowana odstraszy ryby z łowiska zamiast je przyciągnąc, dla mnie niektórzy mogą nawet dodawac ziemniaki z sosem mi to rybka, ale jak nie masz pojęcia na ten temat to nie krytykuj, bo to mija się z celem. [2012-07-08 12:33]

Eskadie

Mieszanka się sprawdziła. Nie dodałem co prawda żadnych atraktorów, ale nałapałem sporo leszczyków 20 - 23cm. W dodatku pod koniec zasiadki uczepił się leszcz 38cm. Być może gdybym dodał piernika, może podeszłoby więcej takich łopatek. [2012-07-08 20:38]

haja

No widzisz. Połowiłeś... Ja robię identyczną zanętę tylko nie dodaję gliny i wanilii (do koszyczka glina raczej mija się z celem, chyba, że nęcisz jeszcze kulami zanętowymi to bywa sensowne). Mi się taka mieszanka już kilka razy sprawdziła i weszły w nią grube leszcze. [2013-08-15 13:00]

haja

Kolego jeżeli tak to widzisz to znaczy że jesteś laikiem albo dopiero zaczynasz przygodę z wędkarstwem, oczywiście każdą zanęte można wzbogacic, dużo wędkarzy też kombinuje i dodaje różne zapachy , miesza je do zanęty już gotowej, wyniki są różne, nieraz taka zanęta przekombinowana odstraszy ryby z łowiska zamiast je przyciągnąc, dla mnie niektórzy mogą nawet dodawac ziemniaki z sosem mi to rybka, ale jak nie masz pojęcia na ten temat to nie krytykuj, bo to mija się z celem.

Ziemniaki z sosem Ha Ha !!. Ale z tym mieszaniem to faktycznie raz działa rewelacyjnie, innym razem kompletne zero. Niedawno na łowisku w którym głównie łowi się leszcze zastosowałem mieszankę zanęty truskawkowej z typową "śmierdzącą" uniwersalną. Do tego wsypałem paczkę atraktora BRELGE na leszcza. No i okazało się że ta trochę bezsensowna mieszanka ściągnęła na łowisko piękne karpie i ani jednego leszcza. [2013-08-15 13:13]