Zaloguj się do konta

Ciężkie składanie rozkładanie feederu

utworzono: 2012/02/09 20:32

Wczoraj zakupiłem kijek mikado golden lion ultrafeeder, lecz ciężko go się składa, rozkłada, muszę użyć sporo siły nasmarowałem kremem nivea lecz to tylko daje na kilka rozłożeń, na składach ma taką gumę co można zrobić ? Tej gumy parafiną się nasmarować nie da co polecicie ? [2012-02-09 20:32]

haja

Ja miałem podobny problem. Po prostu bardzo drobnym papierem ściernym, a następnie papierem wodnym precyzyjnie i równo wyszlifowałem nadmiar materiału i teraz jest ciasno, ale tak jak ma być. 3 godz roboty, ale było warto. Wcześniej w ogóle nie mogłem rozłożyć elementów.
[2012-02-09 20:41]

trabucco

spokojnie one są tak dopasowane bo gdyby były luźne to części kijka by ci świrowały wiec sie nie przejmuj bo i tak sie troszke wyrobi.Ps. powodem do zmartwień było by gdyby wchodziły bez żadnego oporu. [2012-02-09 20:43]

trabucco

haja a to sie nie dziwie ja az tak ciasno nie miałem.Dobra rada jesli mam byc szczery napewno bezpieczna dla kijka chyba ze ktos przesadzi ze szlifem hehe [2012-02-09 20:45]

spokojnie one są tak dopasowane bo gdyby były luźne to części kijka by ci świrowały wiec sie nie przejmuj bo i tak sie troszke wyrobi.Ps. powodem do zmartwień było by gdyby wchodziły bez żadnego oporu.



Kurczę troszkę Mi to przeszkadza, ponieważ nieraz porządnie muszę chwycić żeby "cuś" zdziałać.No nic pożyjemy zobaczymy. [2012-02-09 20:48]

Czekam na dalszą pomoc :) [2012-02-09 20:49]

trabucco

u mnie wytarło sie samo ale mozesz również spróbować sposobu drugiego kolegi tylko z umiarem i czesto sprawdzaj zebys nie przegiął bo wtedy to juz nawet jej nie oddasz na gwarancji niestety. [2012-02-09 20:50]

u mnie wytarło sie samo ale mozesz również spróbować sposobu drugiego kolegi tylko z umiarem i czesto sprawdzaj zebys nie przegiął bo wtedy to juz nawet jej nie oddasz na gwarancji niestety.


A miałeś Mój problem kolego ? [2012-02-09 20:56]

trabucco

tak dokładnie taki sam bardzo cieżko sie go składało i rozkładało ale po kilku razach sam sie powycierał i ułożył wie nie martwił bym sie zbytnio. [2012-02-09 20:59]

tak dokładnie taki sam bardzo cieżko sie go składało i rozkładało ale po kilku razach sam sie powycierał i ułożył wie nie martwił bym sie zbytnio.


Dzięki, może się wytrze a jak nie to coś się pokombinuje a  długo czasu potrzeba na takie wytarcie ?Żeby akcji nie było ,że się nie złoży nad wodą a 360 cm nie wpakuję do autka :) [2012-02-09 21:02]

LukaszMag

Krem Nivea jest do rąk, do skóry i jego tłuszcze też... Przy włóknie szklanym wiele nie zdziała. Myślę, że wręcz przeciwnie- po wyschnięciu stworzy gęste coś, gdzie idealnie przyklei się brud. Wyczyść dokładnie powierzchnie z tego kremu. Te gumy na łączeniach są często w tańszych modelach źle spasowane. Popatrz czy nie wystaje gdzieś za bardzo i ewentualnie skoryguj. Możesz nabyć specjalny spray do konserwacji miejsc łączenia elementów wędzisk. [2012-02-09 23:06]

11malpiszon

ja u siebie też tak miałem i jak zgubiłem tą gume to już nie mam tego prolblemu :]
[2012-02-09 23:11]

kaziks403

Witam.

Tak jak kolega pisał, krem tylko zaszkodzi. Posmaruj miejsca łączenia smarem grafitowym i poobracaj w jedną i drugą stronę. Po tym dokładnie przetrzyj miejsca łączenia i delikatnie nanieś smar jeszcze raz. W sklepach wędkarskich można kupić grafit w sprayu. Też polecam.

Proszę dać znać jak pomoże.

Pozdrawiam

[2012-02-09 23:41]

Bernard51

Ja miałem podobny problem. Po prostu bardzo drobnym papierem ściernym, a następnie papierem wodnym precyzyjnie i równo wyszlifowałem nadmiar materiału i teraz jest ciasno, ale tak jak ma być. 3 godz roboty, ale było warto. Wcześniej w ogóle nie mogłem rozłożyć elementów.

Brdzo dobra metoda papier wodny 800-1200 granulacja i mozna dopasowac idealnie!!


[2012-02-10 06:09]

rolo81

ja smaruje feedery teflonem w spreju starcza to na wiele razy i konserwuje składnia
[2012-02-10 14:23]

Może lepiej nie kombinuj za dużo skoro kij nowy i na gwarancji. Użyj lepiej czegoś przeznaczonego specjalnie do smarowania łączeń wędek.
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-lakiery-do-wedek-smar-grafitowy-do-wedek-g5-a68-p1151-k6579.html
[2012-02-10 16:44]

xxxczokxxx

ja bym poprostu spróbował nieco prymitywnego ale  w moim odczuciu dzialajacego wymyj CAŁA wędke (ale bez kołowrotka) w wodzie z płynem do naczyń najleiej ludwiku daj duza ilośc płynu okolo pół szklanki płynu na 2 litry wody ciepłej
[2012-02-10 17:19]

hubu1234

ja mam ten sam kij też ciężko go rozkładać i składać ja swój smaruje sylikonem w sprayu
[2012-02-11 12:56]

adamek19969

albo wazeliną :) miałem ten sam problem. wysmarowałem wazeliną i jest już ok.
POZDRAWIAM
[2012-02-20 17:00]