Ciężki sprzęt do spinningu

/ 2 odpowiedzi
Witam, od pewnego czasu przymierzam się do kupna ciężkiego kija oraz kołowrotka do niego, których to chce używać przy połowie większych szczupaków. Jednak na rynku można trafić na totalnie bezużyteczny sprzęt mimo iż producent go zachwala jak tylko może.
A więc przechodzę do meritum. Mianowicie interesuje mnie spinning którym wyciągnę już całkiem ładny i ciężki okaz ryby z rodziny Esox-ów. Chciałbym by spinning był dobry i wytrzymały, by obyło się bez niemiłych niespodzianek nad wodą. Cena, bo to bolączka wielu z nas, nie powinna być wygórowana. Oczywiście mogę lekko naciągnąć budżet jeśli będzie to konieczne i będzie miało to sens. Bo nie widzę siebie inwestującego 400 złotych w kij, gdy na rynku mamy dużo tańsze i dające radę kije.
Z góry dziękuję za pomoc i życzę połamania kijów na potężnych okazach.
Pozdrawiam Przemeki
sotomm

Witam.
Ja na szczupaki zmontowałem sobie taki zestaw:

http://allegro.pl/74-wedka-dragon-millenium-pike-2-70m-10-35g-i2536548363.html

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-trio-fd30-i2556664958.html

Używam tego zestawu od dwóch lat, głównie na Wiśle, i sprzęt spisuje się bardzo dobrze. Na kołowrotku nawiniętą mam plecionkę power pro 0.19.
Proponował bym Ci jednak wybrać się do sklepu, pooglądać, wziąć do ręki i dobrać tak żeby jak najlepiej Ci leżał w dłoni. Dobrze by było najpierw wybrać jakiś kołowrotek i podczepiać sobie do "kijków". W ten sposób można stworzyć idealnie dobraną parę :)
Życzę udanego wyboru i ogromnych szczupali.
Pozdrawiam. (2012/08/18 14:33)

Esox_lucius1988

a ja proponuje ci cos z shimano. a mianowicie z serii beastmaster-ów. w tej chwili produkuja werrsje bx i cx, sa dosyc drogie. ale za calkiem nieduza kaske mozna nabyc serie ax. ja np mam takiego 270, 20-50 g. uwazam ze to zajebisty kij do ciezkiego orania gumami, do jerkowania, wogole kij dobry do polowu na rzece, na srednie i duze przynety. jest dosyc miesisty, elastyczny, ale nie jest jakas klucha jak to opisuja krytycy firmy shimano. nie jest tez twarda pałka, wiec jest naprawde trudny do złamania.

nie zebym tu robił reklame kijka specjalnie pod siebie, bo chce sprzedac, ale gdybys miał okazje pomacac taki kijaszek i by ci sie spodobał to mam taki do sprzedania. chce opchnac bo stwierdziłem ze tak naprawde to nie lubie łowic na ciezkie przynety. gdybym miał jednak ten kijaszek w wersji 10-30g i 3mterowy to nie oddałbym go za chiny.

(2012/08/25 20:27)