Zaloguj się do konta

Ciężarki wędkarskie

utworzono: 2018/07/30 21:58
jelec52

Od jakiego importera kupujecie śrut DINSMORES SSG-8? Jaxon jest jedyny?
Ja dzisiaj kupiłem od Jaxona (CD-AA007), na opak. pisze że 170g(nie podają czy netto czy brutto) , ważę w domu 151g brutto, jadę z reklamacją do sklepu, tam ważą i wychodzi po 155g brutto wszystkie dostępne opakowania(5 opk.). około 20 gramowa różnica do dosyć sporo w takim asortymencie. Reklamację mi uznano i obniżono cenę.
Zważyłem stare takie samo opakowanie = 37g. To ile brakuje w rzeczywistości?
Czy wy też macie/mieliście takie problemyz taką wadą? [2018-07-30 21:58]

jelec52

[2018-07-30 22:13]

citipunk

Nieźle :) Kolejny przekręt Jaxona po sprzedawaniu przegrubionych średnic plecionek przyponowych.

Waga na opakowaniu powinna być wagą netto (kupujesz ciężarki a nie opakowanie i ciężarki), a jeśli to waga brutto powinno być wyraźnie zaznaczone że to 170g z opakowaniem. Patrząc na zdjęcie opakowania wygląda na pełne. Czyli gdybyś nie sprawdził co kupiłeś .... dostałbyś 115g ołowiu zamiast 170g. czyli ok 2/3 tego co powinno tam być!
Chyba że sklep podał taką gramaturę a nie producent jako wagę do obliczenia masy przesyłki. Wtedy to waga brutto plus naddatek na zapakowanie przesyłki.
Jśli to Jaxon oszukuje powinno to być zgłoszone do rzecznika konsumenta za wprowadzanie klientów w błąd!!! [2018-07-30 22:45]

jelec52

W pełni się z Tobą zgadzam, jednak to Jaxon podał taką gramaturę jak widać na zdjęciu. Z początku też myślałem że to sklep kombinuje ale jak zważono wszystkie i waga byla taka sama na wszystkich no to chyba nie.
Na zdjęciach dla porównania firmowe nalepki na opakowaniach: 1- nowa, 2-stara z przed ~10 lat. Na tej starej nie podaje wagi ale "na żywo" mozna dużo jeszcze odczytać np. kod kreskowy który to się nie zmienił. [2018-07-31 09:03]

jelec52

[2018-07-31 09:04]

jelec52

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź od Jaxona że wina leży po stronie producenta bo źle oznakował a oni w katalogu mają dobrze opisane.
Tylko że nalepka firmuje importera(jak na zdjęciu wyżej) i to on odpowiada za nieprawdziwe informacje.
A ty kliencie zanim coś kupisz w sklepie najpierw sprawdź w katalogu ... ha ha ha. [2018-08-01 22:28]

citipunk

to im odpisz żę wg polskiego prawa na produkcie ma być rzetelny opis a nie w katalogu- bo nie kupowałeś z katalogu tylko w sklepie i sugerowałęś się informacją na opakowaniu której treść powinna być zgodna z prawem. [2018-08-01 22:41]

citipunk

I dla jaj możęsz dodać żę w katalogu jest wyraźnie napisane żę to co w katalogu nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego (jeśli masz katalog i tak tam napisali :P ) ściągnij ten katalog- powinien być na ich stronie dostępny w PDF [2018-08-01 22:45]

jelec52

W podobnym stylu odpowiedziałem i poprosiłem aby przeprosili sklep gdzie kupowalem i zwrócili im 7zł opostu który wytargowoałem. :) [2018-08-02 13:12]