Ciężarek samozacinający

/ 34 odpowiedzi
ETYK

JK ja nie mówię tu o rodzajach zestawów, tylko o okaleczaniu ryb, i nie mówię o rozcinaniu pyszczków, tylko o rozrywaniu z braku wiedzy jak powinien być ustawiony hamulec kołowrotka.

(2013/06/26 14:23)

lynx

Panowie właśnie wróciłem z wędkowania i próbowałem wędkować z użyciem tgo ciężarka samozacinającego - TO BADZIEW !!! - rzuty bez kulki jeszcze ok, nie odbezpiecza sie ale jak założyłem kulke proteinową na włos to praktycznie po każdym rzucie ciężarek "wystrzelił" ! więc łowili byśmy jak np ze zwykłym ciężarkiem na samozacięcie :/ do tego za jednym z rzutów haczyk wbił się w kulke ! ...inna sprawa to to że jak nawet udało się rzucić i po ściągnięciu zestawu ciężarek dalej był gotow do samoistnego zacięcia ryby to był tak zanieczyszczony że po prostu sprężyna nie odbijała i suma sumarum i tak nic by nie zaciął :( może uda mi się nagrać film z testem tego ciężarka ale to dopiero w niedziele, zamieszcze go gdzieś i podam link do ściągnięcia to sami zobaczycie że nie warto tego kupować :/ ...dodam że patent jest ciekawy i jeśli by to dopracować to wyniki na prawdę mogły by być ciekawe, trzeba by jednak zdecydowanie zrobić bardziej czuły mechanizm spustowy bo w tym trzeba dość mocno szrpnąć żeby to zadziałało, ktoś miał pomysł ale chciał go zrealizować tanim kosztem i niestety nie wyszło :(

Dodam do tego, że ma tak mocną sprężynę, ze mniejszej rybie to rozerwie szczęke albo nawet urwie łeb.
Kiedys kumpel to kupił i rozpracowałem to ustrojstwo i stwierdzam, że tak jak juz ktoś pisał - to badziew.
Na podobnej zasadzie zrobiłem dwa spławiki samozacinające, sprawdziłem działanie i wyrzuciłem. Tak jak pisali inni przedmówcy, że to dla mięsiarzy i nierobów.
Nie kupię, nie łowię i nie będę łowić w ten sposób i innym, którzy mają choć trochę w sobie pasji wedkarskiej bardzo odradzam. To tak jakby ktos chciał kobiete zaspokoić maszyną do tych celów.
Pozdrawiam. (2013/06/26 14:46)

lynx

Fajny pogląd, a co chodzi o szanse dla ryb to trzeba zacząć od samego początku a nie wyrywać się w XXI wieku i zarzucać systemom takim jak np. ciężarek samozacinający że wyłapie wszystkie ryby.

Moim zdaniem ten ciężarek został zrobiony nie po to aby wyłapywać wszystkie ryby, tylko po

to aby ich nie okaleczać, biorąc pod uwagę Pana logikę myślenia śnie mówić że jest Pan (wspaniałym wędkarzem) ale nie na tyle żeby coś zrobić z tysiącami ryb okaleczanych codziennie,  nadaremnie z powodu braku doświadczenia i nie możliwego ocenienia brania wędkując z gruntu.

z Pana wypowiedzi można wywnioskować że nie spotkał się Pan z rybami z rozerwanymi  pyszczkami ani, rybami noszącymi ślady podczepień przez zacinanie w nieodpowiednim momencie.

Jedyne co może Pan dla nich zrobić to tylko pisać by wędkarze wypuszczali ryby które nie są w stanie zjeść.

Pozdrawiam 

Etyk

Moim zdaniem to właśnie je okalecza / patrz moj poprzedni wpis/. Pomijam te duże bo może ich szczeki wytrzymają uderzenie sprężyny. Robiłem próby ,, na sucho" i sprężyna waliła mało co słabiej jak z wiatrówki tylko, że skok sprężyny jest mały to tak go bardzo nie widac. Może te egzemplaże miały mocną sprężynę ale o ile pamiętam to przy słabszej /robiłem próby/ urządzenie słabo działało.

(2013/06/26 14:52)

JKarp

" JK ja nie mówię tu o rodzajach zestawów, tylko o okaleczaniu ryb, i nie mówię o rozcinaniu pyszczków, tylko o rozrywaniu z braku wiedzy jak powinien być ustawiony hamulec kołowrotka."

Cześć
To trzeba było to dokładnie napisać bo z postu to nie wynika.

" Chwała ludziom za takie rozwiązania bo ryby złapane na taki zestaw mogą swobodnie po wypuszczeniu do wody ruszać mordką a nie z naderwanymi ścięgnami mieć problemy z pobieraniem pokarmu."

Ktoś tu chyba reklamuje swój produkt !!

JK (2013/06/26 15:20)

lynx

SAMOgon też trzeba wycofać.....!!!!! ;)

SAMOgonu NIE!!! bo co bym robił ,,na rybach" (2013/07/21 11:37)

lynx

Nigdy nie pozwolę na to, żeby jakiś ciężarek, spławik, kołowrotek, krętlik, czy haczyk samozacinające mi psuły przyjemność wędkowania i rywalizacji z rybami. Mój refleks, czy ich....a nie jakiegoś gówna samoprzereklamowanego. Samowędkowanie....To nie lepiej adoptować małego murzynka żeby zacinał nam ryby, założył robala, zarzucił, zaciął branie i odhaczył rybę? Potem jescze sprzęt zaniesie, ryby wyczyści........Murzynek samołowiący.

Ten sposób na murzynka podoba mi się ale wolałbym aby to była murzynka lub mulatka. Eeeech pomarzyć można, ale sposób godny uwagi. (2013/07/21 11:41)

lynx

Fajny pogląd, a co chodzi o szanse dla ryb to trzeba zacząć od samego początku a nie wyrywać się w XXI wieku i zarzucać systemom takim jak np. ciężarek samozacinający że wyłapie wszystkie ryby.

Moim zdaniem ten ciężarek został zrobiony nie po to aby wyłapywać wszystkie ryby, tylko po

to aby ich nie okaleczać, biorąc pod uwagę Pana logikę myślenia śnie mówić że jest Pan (wspaniałym wędkarzem) ale nie na tyle żeby coś zrobić z tysiącami ryb okaleczanych codziennie,  nadaremnie z powodu braku doświadczenia i nie możliwego ocenienia brania wędkując z gruntu.

z Pana wypowiedzi można wywnioskować że nie spotkał się Pan z rybami z rozerwanymi  pyszczkami ani, rybami noszącymi ślady podczepień przez zacinanie w nieodpowiednim momencie.

Jedyne co może Pan dla nich zrobić to tylko pisać by wędkarze wypuszczali ryby które nie są w stanie zjeść.

Pozdrawiam 

Etyk 

Po przeczytaniu zastanawiam się o co ci chodziło. Słowami pianisty Majewskiego - to jak mam grać ,proszę pana, czy nie grac. I ja pytam to ja mam łowic czy nie łowic? O ile wiem to pyszczek można rozerwac przy każdym sposobie łowienia. To mam łowić, czy ........  . (2013/07/21 11:47)

hubert-ltke

Ten badzief można ulepszyć ja tak zrobił i spisuje się doskonale  (2014/06/06 12:52)

hubert-ltke

Panowie właśnie wróciłem z wędkowania i próbowałem wędkować z użyciem tgo ciężarka samozacinającego - TO BADZIEW !!! - rzuty bez kulki jeszcze ok, nie odbezpiecza sie ale jak założyłem kulke proteinową na włos to praktycznie po każdym rzucie ciężarek "wystrzelił" ! więc łowili byśmy jak np ze zwykłym ciężarkiem na samozacięcie :/ do tego za jednym z rzutów haczyk wbił się w kulke ! ...inna sprawa to to że jak nawet udało się rzucić i po ściągnięciu zestawu ciężarek dalej był gotow do samoistnego zacięcia ryby to był tak zanieczyszczony że po prostu sprężyna nie odbijała i suma sumarum i tak nic by nie zaciął :( może uda mi się nagrać film z testem tego ciężarka ale to dopiero w niedziele, zamieszcze go gdzieś i podam link do ściągnięcia to sami zobaczycie że nie warto tego kupować :/ ...dodam że patent jest ciekawy i jeśli by to dopracować to wyniki na prawdę mogły by być ciekawe, trzeba by jednak zdecydowanie zrobić bardziej czuły mechanizm spustowy bo w tym trzeba dość mocno szrpnąć żeby to zadziałało, ktoś miał pomysł ale chciał go zrealizować tanim kosztem i niestety nie wyszło :(

ten badziewie można ulepszyć ja tak zrobił i spisuje się bez zarzutu  (2014/06/06 12:57)