Ciężarek - co mam zrobić?

/ 12 odpowiedzi
Panowie któregoś dnia w sklepie wędkarskim kupiłem ciężarek z krętlikiem tak na karpia i wpadłem na pomysł(głupi) żeby go pomalować i tak właśnie zrobiłem miałem czarny spray i go pomalowałem po wyschnięciu umoczyłem go w kleju i chciałem zrobić prowizoryczny kamuflaż więc obtoczyłem go w piasku . No  i teraz nie wiem co zrobić bo ciężarek trochę śmierdzi farbą i chciałem się zapytać czy będzie to miało jakiś duży wpływ na brania ?
ryukon1975


W sprzedaży są malowane ciężarki sam czasem używam takich.Różnica pomiędzy nimi a twoim jest taka że one nie śmierdzą farbą:).Ja na pewno bym usuną ten aromat:) przed wędkowaniem tylko nie pytaj jak.Chwilowo może pomóc jakiś dip ale lepiej zrobić to raz a dobrze. (2010/09/11 12:48)

JaroDaw


Myślę że warto by było aromat usunąć, bo rybki raczej go poczują i niekoniecznie musi je to skłonić do żerowania. Jak ? może wietrzenie na balkonie przez kilka dni zda egzamin? (2010/09/11 13:45)

koziolek95


nie wiem czy wietrzenie pomoże pomalowałem go z myślą zeby sie nie błyszczał bo w sklepach są takie polerowane ciężarki a malowanych u nas nie ma po prostu nie sprowadzają nie wiem spróbuje tego wietrzenia bo dip raczej nie przebije zapachu farby a jak to to nie pomoże to kupie nowy cięzarek :) (2010/09/11 14:12)

bodek1419


Witam :).. Nowy-błyszczący ciężarek szybko zmatowieje ,wystarczy trochę wilgoci .
Trochę trudniej jest się pozbyć zapachu lakieru ,prawdopodobnie zapach zginie sam jak lakier wyschnie na 100%, ale to może potrwać. Spróbuj pomoczyć go w wodzie z ziemią  a najlepiej było by w wodzie z mułem ze stawu ,powinno pomóc. (2010/09/11 15:03)

Romuald55


Kazda farbe czuc po pomalowaniu acetonem,bo najczesciej na jego bazie sa farby produkowane.Zapach ten ulatnia sie szybko.Swoja droga,ten zapach moze byc zachecajacy dla ryb,warto sprobowac. (2010/09/12 20:57)

gruby0113


A nie łatwiej było zanurzyć go od razu w kleju i tak farbę zakryłeś piaskiem i zapachu mniej (2010/09/12 22:14)

baloonstyle


nic nie rób z tym.

Jak po dwóch wypadach na ten zestaw nic nie złapiesz to bopiero działaj.

Narazie zostaw jak jest :))

(2010/09/13 09:48)

JaroDaw


nic nie rób z tym.

Jak po dwóch wypadach na ten zestaw nic nie złapiesz to bopiero działaj.

Narazie zostaw jak jest :))


Farba pomimo pełnego utwardzenia ( np 48godzin) związanego z odparowaniem rozpuszczalników i utwardzeniem się epoksydów, przez jakiś czas "pamięta" swój zapach. Kilka dni wietrzenia zniweluje zapach prawie całkiem, a parę godzin w mule nada mu niepowtarzalnego zapachu. Jeśli tuż przed wyjazdem będziesz jeszcze odczuwał delikatny zapaszek, wrzuć na drogę ciężarek do zanęty.
Pozdrawiam Jarek (2010/09/13 21:33)

adamoso123


Jest tylko jeden sposób musimy iść na ryby i przetestować go :D Na razie możemy iść na bąki do ciebie na staw :P (2010/09/14 21:27)

jacollo82


dobry pomysł ale zapach odstraszy rybki  polecam moją stronę www.jackfish.pl (2010/10/08 19:54)

baloonstyle


dobry pomysł ale zapach odstraszy rybki  polecam moją stronę www.jackfish.pl

Świetnie że polecasz Swoja stronkę ale tam prawie nic nie ma :(((

(2010/10/11 12:40)

szeryf bronx


Weź kolego wysusz go dobrze suszarką żeby się lakier wygrzał tylko nie za mocno, albo połóż na jakimś piecu w temperaturze lotne związki szybciej odparują, można też włożyć do mielonej kawy pochłania zapachy.  (2010/10/11 23:33)