Zaloguj się do konta

Mikado Lexus Sapphire.

utworzono: 2015/08/29 18:57
Obcy2

Witam.

Kupiłem sobie wczoraj okoniówke Mikado Lexus Sapphire 260/13 a właściwie wczoraj przywiózł ją kurier i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to szczytówka cieniutka jak igiełka i w związku z tym mam pytanie czy jest ona w stanie wytrzymać przyłów w postaci szczupaka czy mi zaraz strzeli? A co z okoniami będę je mógł brać na klatę czy każdego trzeba będzie wyciągać podbierakiem?
[2015-08-29 18:57]

78darekb

Duza rybe podbiera sie podbierakiem a z szczupakiem to zalezy od lowiacego i jego umiejetnosci jak holuje mam taki kij fajna wklejanka  [2015-08-29 19:36]

Artur z Ketrzyna

Łowiąc okonie , używasz cieńszej żyłki?
Tak więc i masz lżej ustawiony hamulec. Co znaczy ze szczupak będzie ci wysnuwał żyłkę, i walka może przeciągać się w nieskończoność, a nawet będzie problem z powstrzymaniem większego z pójście w zawady.

Wędki nie złamiesz do puki nie przedobrzysz.
I jak kolega wyżej pisał, większe rybki w podbierak, zwłaszcza przy takim wędzisku.
[2015-08-29 21:35]

Pierre87

Nie zlamiesz ja walilem w pysk tym kijem sandacze jako przylow i wytrzymała na plecionce tylko wszystko z umiarem [2015-08-30 03:28]

Mam ten kijek,jeżeli masz dobry i dobrze wyregulowany hamulec wytrzyma prawie wszystko o ile nie będziesz podnosił ryby "na kiju":) [2015-08-30 08:53]

ogtw

Szczytówka nigdy nie łamie się w najcieńszym miejscu, ale tam gdzie jest najbardziej wygięta w stosunku do swojej grubości. Szczytówka najczęściej się łamie w chwili, kiedy wędkarz trzyma kij pionowo do góry a duża ryba skacze mu pod nogami. Każdą rybę powyżej 200 gramów podbieram, jak nie podbierakiem, to ręką. Szczupak szarpiący się na sztywnym kiju, może rozerwać sobie pysk, a na miękkim kiju może tego uniknąć. [2015-08-30 10:23]

Obcy2

Łowiąc na konger tiger cross maxx-a 7-25g wyciągałem wszystkie okonie do 20cm na kiju. Teraz kupiłem sobie okoniówke żeby mi się lepiej łowiło i więcej to będę musiał każdą melepetę wyciągać podbierakiem a zawsze udawało mi się złowić 30-40 raz mniejszych raz większych okoni i za każdym razem teraz będzie musiał iść w ruch podbierak :(
[2015-08-31 09:53]

ogtw

Okonie do 20 cm możesz nadal wyciągać na kiju i łapać do ręki w powietrzu bez problemu, większe ryby też można wyciągać na kiju, ale nie podnosić kija do pionu, tylko w poziomie w bok. Większe ryby wyjmowane z wody na kiju często się wypinają. [2015-08-31 11:20]

rafkaa

Miałem taki sam Mikado Lexus Sapphire do okoni jest idealny świetna zabawa, wędka super pracuje, z okoniami nie bedzie problemów a co do szczupaków to większe sztuki to i tak sie podbiera podbierakiem lub rekami więc sie o to nie martw.
a co do szczupaków/sandaczy polecam konger tiger cross maxx  ja mam akurat wersje do 35g moim zdaniem świetna wędka do ceny, dużo czytałem o niej przed zakupem i jestem bardzo zadowolony.

[2015-08-31 11:35]

Sith

Adamie, nie obawiaj się. Cienka szczytówka pełni wyłącznie rolę wskaźnika brań, funkcję holu przyjmuje na siebie reszta wędziska, poniżej wklejki. Sama szczytówka podczas holu będzie Ci się układała równolegle z linką. Fakt, nie ryzykowałbym zbyt wysokiego podnoszenia wędziska, a już na pewno nie do pionu, bo wówczas istnieje zagrożenie pęknięcia wklejki w miejscu łączenia z blankiem.
Jak radzą koledzy, podbieranie podbierakiem lub dłonią jest ze wszech miar wskazane, zresztą wyciąganie ryby "balonem" w ogóle jest niewskazane nie tylko ze względu na ryzyko uszkodzenia sprzętu, ale i duże ryzyku urwania się ryby, zwłaszcza okonia, który ma kruchutkie wargi.
Wędzisko powinno zdać egzamin bez nieprzewidzianych przygód, miałem Lexusa <10g/240cm, sprawował się bez zarzutu. Pozbyłem się go tylko dla tego, że zrezygnowałem z ultralekkiego spinningowania. Solidne wędzisko z zapasem mocy w blanku, przygotowanym na wyholowanie przyłowu w postaci średniej wielkości sandacza lub szczupaka.
[2015-08-31 14:40]

Tobek

W środę miałem okazję pobawić się z 38cm karpikiem złowionym na boczny trok. Troszkę miałem obawy czy żyłeczka 0,12 podoła ale wszystko zakończyło się sukcesem :D Bdb wędeczka ;D 
Pozdrawiam [2015-11-12 19:16]

Draq

Łowiąc na konger tiger cross maxx-a 7-25g wyciągałem wszystkie okonie do 20cm na kiju. Teraz kupiłem sobie okoniówke żeby mi się lepiej łowiło i więcej to będę musiał każdą melepetę wyciągać podbierakiem a zawsze udawało mi się złowić 30-40 raz mniejszych raz większych okoni i za każdym razem teraz będzie musiał iść w ruch podbierak :(

Bez problemu nawet na tym patyku Mikado da radę podnieść 30staka "na klatę" - sam takie podnoszę na kiju do 10gr, aczkolwiek no jest to już inna półka jeśli chodzi o wędki.  [2015-11-12 19:56]

e-kamien

Panowie,
czy ktoś z Was może powiedzieć mi jaka jest długość dolnika w kiju Mikado Lexus Saphire o długości 240 i c.w. 1-10? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam [2016-01-28 20:24]

Tobek

27cm mam w 2,6 m, mierzę od końca miejsca gdzie wchodzi tylna część stopki kołowrotka :D
  [2016-03-13 21:56]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia