Ciekawy przypadek z Korda Wide Gape X

/ 16 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam, sytuacja wyglądała tak, łowiłem sobie karpie na zestaw samo zacinający z hakami TB executor 4 , ale  że robiłem zakupy w wędkarskim spodobały mi się haki Kordy wide gape x , super ostre i widać że o niebo lepsze od TB ,nie wiele myśląc zakupiłem.Moja plecionka to była sufix stiff stil 15 LB , przypon robiłem jak zawsze , mój typ to blow back rig. kilka razy nad wodą a ja nie mogę złowić ryby, dziwnie odpadające przypony.nawet przy ściąganiu zestawu !! Zaczynam szukać przy błedzie przy wiązaniu , rodzaje węzłów itd.delikatnie ściągam otulinę dalej to samo.W końcu po ostatniej nocce gdy na wędce była ładna sztuka i nagle brzdęk , plecionka pęka zaraz za kółeczkiem wide gape x. Ale nic będąc pewnym że to wina plecionki ,kupuję Kryston mantis gold 25 lb. Robię przypon dokładnie tak samo jak kiedyś , idę na ryby , nocka dokładnie wczoraj 14.08.2014 godzina 23 branie , odjazd aż miło , zacinam i jest!! radość trwała jakieś 5 sekund , bach pękł za oczkiem!!! wnerw totalny, rano wyciągam drugi przypon z wody , ciągnę lekko a i trach pęka za kółeczkiem. zaczynam podejrzewać haki, idę do domu i wyciągam stare haki tb i robię szybki węzeł bez węzła i pętelke z drugiej strony , biorę zaciskacze i ciągne . Na Kordzie strzał od razu za kółeczkiem a Tb się wyprostował !!! ale nie puściła plecionka. Czyli coś nie tak z wyprofilowaniem oczka ? wygląda  w miare ok, zadr nigdzie nie ma , a może wydaję mi się że nie ma a gdzieś są,efekt jest taki że 5 haków poszło albo z rybą albo odpadała. nie wyjąłem ani jednej sztuki na kordę, TB są tępsze i miększe o kordy ale teraz boję się dawać20 zł i znowu będę ryby tylko kaleczył? Nie wiem , chyba trzeba zmienić ulubioną firmę? 
u?ytkownik152316

a wiążesz wezlem bez wezla czy jakos inaczej? bo zaciekawil mnie Twoj wpis (2014/08/15 20:53)

kamil-twarog

Klasyczny węzeł bez węzła , wszystko jak zawsze na innych hakach nigdy nic podobnego się nie stało wiec szukałem winy w plecionce a to jednak haki i to wszystkie 10. (2014/08/16 07:43)

u?ytkownik158065

Moim zdaniem haki kordy to szmelc, po wyprostowaniu wide gape i stracie dużej ryby przestałem stosować, podobne sytuacje z tą firma miało również kilku moich kolegów, co do TB to dla mnie to bardzo dobre haki. Co do Twojej sytuacji z pękaniem plecionki za oczkiem to spotykam się pierwszy raz z czymś takim i szczerze mówiąc nie rozumie w jaki sposób tu może być wina haka :) (2014/08/16 12:37)

kamil-twarog

Moim zdaniem haki kordy to szmelc, po wyprostowaniu wide gape i stracie dużej ryby przestałem stosować, podobne sytuacje z tą firma miało również kilku moich kolegów, co do TB to dla mnie to bardzo dobre haki. Co do Twojej sytuacji z pękaniem plecionki za oczkiem to spotykam się pierwszy raz z czymś takim i szczerze mówiąc nie rozumie w jaki sposób tu może być wina haka :)

a w bardzo prosty sposób może być to wina haka,a mianowicie jak masz kółeczko to to jest po prosty wywinięty dród i styka się z trzonkiem. w momencie zetknięcia się z trzonkiem powstaje mała szpara i być może nie wyszlifowali jej ? plecionka wpada w szparę i się ociera o tą zadre o krawędź druta i przy naprężeniu pęka. wiesz o co chodzi ?  (2014/08/16 14:18)

kamil-twarog

mogę ci nakręcić filmik jak biorę hak kordy i hak np tb i dwa kawałko plecionki , szybki węzeł bez węzła na obu izacąganie , korda zawsze pęklnie zaraz za węzłem bez bęzła a drugi albo wcale , albo gdzieś na środku,albo hak się podda. (2014/08/16 14:19)

u?ytkownik158065

Moim zdaniem haki kordy to szmelc, po wyprostowaniu wide gape i stracie dużej ryby przestałem stosować, podobne sytuacje z tą firma miało również kilku moich kolegów, co do TB to dla mnie to bardzo dobre haki. Co do Twojej sytuacji z pękaniem plecionki za oczkiem to spotykam się pierwszy raz z czymś takim i szczerze mówiąc nie rozumie w jaki sposób tu może być wina haka :)

a w bardzo prosty sposób może być to wina haka,a mianowicie jak masz kółeczko to to jest po prosty wywinięty dród i styka się z trzonkiem. w momencie zetknięcia się z trzonkiem powstaje mała szpara i być może nie wyszlifowali jej ? plecionka wpada w szparę i się ociera o tą zadre o krawędź druta i przy naprężeniu pęka. wiesz o co chodzi ?

Rozumiem, takie coś jest  możliwe, zgadzam się, haki kordy to szmelc ale nie spodziewałem się że aż takie robią błędy ze szczeliną na oczku :) źle Cię zrozumiałem,  myślałem że pęka za oczkiem nie na oczku przez które uszkadza się plecionka. Chcesz dobre haki kup sobie carp rusa,  choć ja również używam tb i jestem zadowolony, nie jest to może carp rus :), szybciej się tępią ale są ok, mocne .....
(2014/08/16 14:58)

kamil-twarog

a w bardzo prosty sposób może być to wina haka,a mianowicie jak masz kółeczko to to jest po prosty wywinięty dród i styka się z trzonkiem. w momencie zetknięcia się z trzonkiem powstaje mała szpara i być może nie wyszlifowali jej ? plecionka wpada w szparę i się ociera o tą zadre o krawędź druta i przy naprężeniu pęka. wiesz o co chodzi ?

Rozumiem, takie coś jest  możliwe, zgadzam się, haki kordy to szmelc ale nie spodziewałem się że aż takie robią błędy ze szczeliną na oczku :) źle Cię zrozumiałem,  myślałem że pęka za oczkiem nie na oczku przez które uszkadza się plecionka. Chcesz dobre haki kup sobie carp rusa,  choć ja również używam tb i jestem zadowolony, nie jest to może carp rus :), szybciej się tępią ale są ok, mocne .....

Właśnie wczoraj na amurze ok 70 cm ale gruby , TB executor się wyprostował a ryba już prawie w podbieraku ostatni zryw i poszła.Ale nie wiem czy executor to akurat dobry ich model.na ten hak wczoraj 2 spinki i jedna wyjęta. (2014/08/16 15:41)

u?ytkownik158065

Właśnie wczoraj na amurze ok 70 cm ale gruby , TB executor się wyprostował a ryba już prawie w podbieraku ostatni zryw i poszła.Ale nie wiem czy executor to akurat dobry ich model.na ten hak wczoraj 2 spinki i jedna wyjęta.

ja z tb nigdy nie miałem problemów, mocne, pewne haki, nawet "banany" przy siłowym holu się nie prostują przy odpowiednim koncie, mimo ze ten model ma tendencje do wyprostowania z racji długiego trzonka (2014/08/16 16:40)

kamil-twarog

a powiedz do blow back lepiej krótki czy długi trzonek ? (2014/08/16 16:55)

u?ytkownik158065

a powiedz do blow back lepiej krótki czy długi trzonek ?

Do blow out rig lepsze są dłuższe trzonki choć można go zrobić również  na krótkim trzonku ale tak żeby kółeczko czy rurka miała miejsce na przesuwanie a druga sprawa przecież kółko czy rurka oprócz tego ze utrudnia wyplucie przynęty również pozycjonuje wyjście włosa, w odpowiednim miejscu ( na przeciw ostrza haka ) (2014/08/16 17:37)

kamil-twarog

a powiedz do blow back lepiej krótki czy długi trzonek ?

Do blow out rig lepsze są dłuższe trzonki choć można go zrobić również  na krótkim trzonku ale tak żeby kółeczko czy rurka miała miejsce na przesuwanie a druga sprawa przecież kółko czy rurka oprócz tego ze utrudnia wyplucie przynęty również pozycjonuje wyjście włosa, w odpowiednim miejscu ( na przeciw ostrza haka )

Stosujesz owale czy kółeczka? i zakańczasz pętelką czy szybkozłączka? Zrobię dziś filmik pokazujący wadę wide gape x może coś źle robię ale wątpie, podeślę firmie od której kupiłem haczyki ale wątpie by zareagowali. (2014/08/17 09:47)

u?ytkownik158065

stosuję kółeczka czasem rurki, przypon zakańczam zwykłą pętelką lub jesli chcę mocniejsze rozwiązanie wiążę węzłem zaciskowym link loopa, szybkozłączkę mam przy krętliku i ciężarku
(2014/08/17 11:43)

u?ytkownik158065

nie mam za dużo  zdjęć porobionych przyponów ale  np takie stosuję (2014/08/17 12:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kamil-twarog

Dzięki za foto, ja stosuję bardzo podobne jak ostatnie foto, jednak z plecionki w otulinie, z tego wszystkiego zamieszania z tymi hakami kupiłem jeszcze pastę dociążającą bo bałem się że śrucina uszkadza plecionkę ;p droga jak nie wiem.a tu taka lipa z hakami, jakby wiązać je palomarem to by były ale mi zależy na węźle bez węzła ;/ prowadzę rozmowę ze sklepem który mi sprzedał je , dostali nawet filmik bo wine zrzucali na plecionkę i czekam na odzew :) (2014/08/17 21:06)