Zaloguj się do konta

Ciekawostki wędkarskie i nie tylko...

utworzono: 2009/03/01 20:30
Gruba ryba

134 wędkarzy uratowanych z kry lodowej Niedziela, 8 lutego (07:11) 134 wędkarzy uratowano w sobotę z rozległej kry lodowej na jeziorze Erie, w rejonie granicy między USA i Kanadą. Jeden wędkarz wpadł do wody i później zmarł. Wędkarze zostali uwięzieni, kiedy kra o szerokości ok. 1 km, na której przebywali, oderwała się od brzegu i zaczęła dryfować po wodach jeziora. Akcję ratunkową prowadzono przy pomocy helikopterów i płaskodennych łodzi napędzanych silnikami lotniczymi (tzw. air boats). Drodzy koledzy wędkarze może zima nie dała nam się we znaki i już czekamy na nadejście wiosny(nareszcie) ale to może być przestrogą dla każdego z nas aby podczas wędkowania z pod lodu zachować wszelkie środki ostrożności a nie powiem bo sam lubię te metodę. Pozdrawiam kolegów wędkarzy:D [2009-03-01 20:30]

Już teraz chyba każdy z nas nawet na szpilkach przesiedzi te parę dni w końcu mamy już marzec. [2009-03-01 20:35]

Gruba ryba

Dokładnie tak jeszcze troche i z powodzeniem można zaczynac wędkarski sezon a przeciez wszysty na to czekamy...:D [2009-03-01 20:39]

jeszcze tydzień i na rybki!!!! sie ciesze [2009-03-01 21:08]

rysiek38

a jakby tak dopisalo szczescie i przy plus 10 spadl konkretny deszcz to jeszcze szybciej mamy problem z glowy :-))) [2009-03-01 21:42]

match

no koledzy juz niedlugo w pogodzie zapowiadaja nawet do plus 14 stopni do tego deszczyk wiec juz niedlugo juz bedziemy zazucac nasze zestawy [2009-03-02 00:13]

SuperDario

Czekacie aż lód zejdzie a sprzęt macie gotowy? Wędki i kołowrotki poczyszczone itd.? Ja jestem gotowy i czekam. W skrzynce posprzątane i uzupełnione co brakowało. Zestawy na baty powiązane i przypony w portfelu też a siatki sita i inne akcesoria sprawdzone czy nie uszkodzone. Osprzęt cały już w bagażniku zapakowany tylko czekam ja wy aż lód zniknie a w tedy do boju!!!! [2009-03-02 11:21]

PiotrJ

Wstyd się przyznać ale u mnie jeszcze zimowy letarg.Jak wiesz nie chodzę na lód i jak się zapewne domyślasz, ostatni raz wędkę trzymałem w ręku jesienią. Prognoza pogody jest obiecująca,więc myślę że niedługo rozpocznę sezon.Tym bardziej, że koledzy już rozpoczęli sezon na Warcie,może to nie były oszałamiające efekty ale zawsze.Słyszałem od znajomego że woda w Warcie idzie do góry,a to jego zdaniem zapowiada dobre brania.Pójdę, sprawdzę a być może się umówimy i powędkujemy razem:-) [2009-03-02 17:45]