Ciekawostki pogodowe i astronomiczne

/ 34 odpowiedzi / 5 zdjęć
robban


Tuz , przed sama burza nad jeziorem w Älta.  (2013/03/30 20:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

CZzesio


Portal pogodowy o braniach ryb. Jeśli mu wierzyć to widzimy się w sobotę nad wodą:):) http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/112689,od-soboty-ryby-beda-chetniej-braly

Kurcze jak bym "słuchał" wróżki Honoraty .......

" Mamy same dobre wiadomości dla wędkarzy, ponieważ zarówno pogoda, jak i warunki astronomiczne będą w najbliższym czasie wyjątkowo sprzyjać braniu ryb. Lepszego okresu w tym sezonie może już nie być. Księżyc zbliża się do pełni, a więc noce są coraz jaśniejsze, co ryby mogą mylić z dniem, w dodatku na Ziemię działają spotęgowane siły grawitacyjne Księżyca. Nie bez znaczenia jest również pogoda, która ma się wreszcie poprawić, bo nie dość że będzie cieplej, to jeszcze słoneczniej. Najlepszy, bo również najdłuższy tego lipca okres sprzyjający braniu ryb, rozpocznie się w najbliższą sobotę (20.07) i potrwa przez tydzień do 27 lipca. Szansa na udane wędkowanie będzie o ponad połowę większa niż przeciętnego dnia. Jeśli jesteśmy na urlopie, to można próbować swych sił nad rzeką, jeziorem lub stawem każdego dnia. Jeśli mamy wolny tylko weekend, to ten nadchodzący będzie zdecydowanie najlepszy. Później czeka nas okres gorszych warunków wędkarskich, który potrwa przez całą pierwszą połowę sierpnia, jedynie za wyjątkiem 4 i 5 dnia miesiąca. Fazy Księżyca, siły grawitacyjne i pływy polepszą warunki dopiero 17 sierpnia i wtedy też znów przez tydzień będzie można łatwiej złapać wymarzoną rybę. Następnym razem tak korzystny okres zdarzy się dopiero pod koniec września, a więc już jesienią. Zanim jednak wyruszymy wędkować, warto zapoznać się z podstawowymi wskazówkami, jaka pogoda jest najbardziej sprzyjająca. (2013/07/17 22:20)

mateuszwos


też to tak odebrałem:) (2013/07/17 23:28)

CZzesio


też to tak odebrałem:)


Witam:) Wróżby, wróżbami ale spróbować trzeba może akurat ,któryś z tych dni okaże się dniem WIELKIEJ RYBY;) A taką szansę zaprzepaścić ... (2013/07/18 07:43)

mateuszwos


też to tak odebrałem:)


Witam:) Wróżby, wróżbami ale spróbować trzeba może akurat ,któryś z tych dni okaże się dniem WIELKIEJ RYBY;) A taką szansę zaprzepaścić ...


Zaprzepaścić nie wolno, bo taki układ planet, temperatury, fazy księżyca i poziomu wody w rzece Kozłówce w Koziej Wólce może się przez lata nie powtórzyć:):):) (2013/07/18 08:57)