Ciekawostki z życia ptactwa wodnego

/ 24 odpowiedzi / 13 zdjęć
Sezon lęgowy ptactwa wodnego w pełni i powoli rozpoczyna się żmudny okres wychowywania młodych. Na zdjęciu parka łysek z parką młodych podczas karmienia.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marek-debicki


Aczkolwiek nie wodny, ale za to wszędobylski gawron. (2012/05/24 15:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jack14


Wiesz, że jeśli wyprowadzi 3 to będzię sukces?

 

(2012/05/25 16:02)

egzekutor


byliśmy ostatnio z kolegami na łódce cały czas słyszelismy jakby ktos w rury dmuchał cały dzień -doszlismy do wniosku ze rolnicy wstawili rury w ziemie. gdy spłynelismy podszedl wedkarz i mówi słyszeliscie bąki?mowi małe ptaki a w rury dmuchaja i dodał, ze je zobaczyc to jak wygrać w totka (2012/05/25 16:15)

mielec


byliśmy ostatnio z kolegami na łódce cały czas słyszelismy jakby ktos w rury dmuchał cały dzień -doszlismy do wniosku ze rolnicy wstawili rury w ziemie. gdy spłynelismy podszedl wedkarz i mówi słyszeliscie bąki?mowi małe ptaki a w rury dmuchaja i dodał, ze je zobaczyc to jak wygrać w totka



To fakt co do bąków. Pięknie dmuchają że tak powiem. Tuba wymięka:):):) Zobaczyć go gniazdującego to szczęście, lecz w locie widziałem nie raz. Nisko nad taflą wody między trzcinowiskami przelatują.

za to ten jegomość jest śliczny, ale daje się we znaki przy dłuższej zasiadce na rybach. Trzciniak jak tylko świta aż do późnej nocy trzeszczy jakby się nakręcił. Czasami to i w nocy daje popalić.

po powrocie z wyprawy słychać go w głowie jeszcze z dzień:):):) (2012/05/25 18:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

egzekutor


na początku tez nam się podobalo ale po kilku godz. mieliśmy dosyc (2012/05/25 19:11)

marek-debicki


Młode kurki wodnej od samego początku potrafią wspaniale nurkować i w prędkości poruszania się nie ustępują nawet perkozowi. (2012/05/26 14:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marek-debicki


U kurek wodnych higiena ponad wszystko. (2012/05/28 14:12)

tomek0012


Młodych kaczek też przybywa. (2012/06/06 17:49)

Jack14


Ja w tym roku byłem w szoku (ale się zrymowało). Para kaczek dwie sztuki młodych jednego już jak by nie było. W zeszłym roku to min. 6 dokładnie prowadzonych.

No cóż tak bywa ale jeszcze lisica nie pokazała co wychowała :-)

(2012/06/06 19:46)

marek-debicki


Jak zawsze przyczajona i bardzo ostrożna czapla siwa. (2012/06/10 15:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Fajny temacik.

A teraz zagadka. Te ptaki są coraz częściej widywane nad naszymi wodami, zdjęcie zrobiłem 7 października 2012 roku na zalewie Rosnowskim koło Koszalina.

(2012/12/01 11:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Daishi


Oczywiście to pisklę łyski ,poznać po specyficznych dwuczęściowych błonach pławnych przy palcach. (2012/12/01 21:21)

Banita


No tu tej to na pewno niema żadnej wątpliwości to młody łabędź.   

(2012/12/02 16:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MSZ-64


Fajne zdjęcia ptaszków.Cieszy fakt że wędkarze też interesują się ptakami.To i ja dorzuce jedno zdjęcie. (2013/03/29 22:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

cinek123


Marek Debicki ornitologiem jestes? Jak zima odejdzie to postaram sie zrobic zdjecia młodych czapli i bakow. Mam swoje rezerwaty. 2 tygodniowa czapla to jak dinozaur wyglada. Cała goła z 3 centymetrowym irokezem na łbie. Buteo buteo tez mam fotki. postaram sie je wstawic. nawet przy narodzinach byłem. pozytywne wrazenia (2013/03/29 23:32)

Jimmy


Skoro ciekawostki, to wklejam blockquote z pewnego artykułu

.. mazurskie kormorany zjadają rocznie blisko 2 tys. ton ryb, czyli znacznie więcej niż wyławiają gospodarstwa rybackie. Jeszcze gorzej wyglądają porównania w sztukach złowionych ryb: ptaki odłowiły 33-krotnie więcej okonia i 20 razy więcej płoci niż rybacy.

Sporo :) (2013/03/29 23:55)

kuba7128


Ja będąc raz na rybach na łodce widziałem jak młode perkozy nurkowały i szukały ryb pod powierzchnią gdzie ich wcale nie było ale z zaciekłością się uczyły . (2013/03/30 07:23)